Alıntı Asdfghj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Heraklitos
Kitap okumaya çalışıyorum inşallah zamanla faydasını görürüm. Anne baba yanındaki gerginlik konusu şöyle Kendimi ifade edemediğimi hissediyorum. Sanki bişey söylesem ağzıma takıcaklar, beğenmeyecekler. Bir sorunumu bile söylesem sonuç olarak o konuda suçlu ben olacakmışım gibi hissediyorum yada anlatsam zaten anlamicaklarki gibi hissediyorum. Yada zamana bu sonuca bu kanıya ben vardım, ama haklı ama haksız bilmiyorum. Başka insanların yanındada kendimi ifade edemiyorum böyle bir çekingenlik alıyo beni. Ne yapsam ayıp olacakmış gibi. Ne derler ne düşünürler sarıyor düşüncelerimi. Bide üniversite hastanelerini tavsiye etmişsin nasıl gidebilirim. istanbulda yaşıyorum
önerebileceğim İstanbul'senin sorununla ilgili en iyi doktor.

psikiyatrist Dr. Ahmet Koyuncu

Hastane Tel.. 212 471 33 00

ilaç kullanmadan çözüm bulabilirsin. belki tedavi başlangıcında biraz relax olman için ilaç verirler reddetme fakat ilaç rajatsız ederse de hiç kullanma.

aile baskısı çok büyük üzerinde. ilerleyen yaşlarda ancak iyi bir mesleğin olursa ailen seni takdir etmeye başlar, tipik görünmez ama ağır baskıcı aile modeli malesef. bir günde bu ruh durumu oluşmadı uzun süreçte oluşmuş. çözüm de bir gün de mümkün değil, çekingenlik çok inatçıdır, yıllar sonra bile içinde kalır bir parça fakat senin hayatını performansını düşürmesini engellemek için yardım almak şart. en iyisi grup terapidir. fakat bunun için para lazım. seni iyileştirecek olan bir kaç başarı elde edip biraz yakın çevrenin takdir göstermesi, sayıldığını sevildiğini hissettirmeleri. depresyona ya da daha farklı piskolojik sorunlara yol açmadan bir uzmanla görüşürsen yardımcı olacaktır. panik olma, her zaman relax!!! kafana uygun seni üzmeyecek anlayacak bir kız arkadaş bulursan daha kolay atlatırsın. duygusal boşluğun dolması da yardımcı bir etken. çabala ipin ucunu bırakma ve asla kendini suçlama... sevgiler, saygılar..