Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Özgüven eksikliği, Sık hayal kurma, Çekingenlik, Kendini ifade edememe,

Karar Dönemi

Exclamation Özgüven eksikliği, Sık hayal kurma, Çekingenlik, Kendini ifade edememe,

Merhaba arkadaşlar. Ben bazı problemlerimden bahsedicem. Hayal kurma ve çekingenlik. Psikoloğa gitmelimiyim(sanırım evet). Özeller çok pahalımı devlette iyi yardımcı olunuyormu. Bahsedeceğim konularda bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim. Çok daralıyorum. Bu arada yaşım 32 erkeğim. Çok parlak bir kariyer geçmişim olmasada şu anda çalışıyorum yani boşluk psikolojisinde değilim. Ve son olarak evli değilim.

-İnsanların içinde rahat değilim

-Yalnız kalınca daha rahat ediyorum, arkadaşlarımın yanında bile sıkılıyorum, telefonla bile konuşamıyorum uzaklaşıyorum hemen.

-Genel olarak Çekiniyorum, utanıyorum

-Ama Tanımadığım insanların yanında daha rahatım

-Ailemin yanında hiç rahat değilim mesela, hatta resmen gerginim diyebilirim

-Kendimle barışık değilim, özgüvenim çok düşük. Kendimi sevmiyorum, beğenmiyorum.

-Kafam çok dağınık oluyor gün içinde. Dağınık ve karmakarışık oluyo.

-Kafamın içinde kendimi çok azarlarım, küçümserim, tenkit ederim

-Ama bi yandanda kendimi balon gibi şişirdiğim hayal sahnelerim var. Kontrol etmek zor bu hayalleri çok hızlı gelişip geçiyo kafamdan

-İçimde hep beni öven bi ses hep başarılı olduğum sahte hayallerim var. Şöyleymişim,böyleymişim gibi

-Kafamda Hep hayaller, hep konuşmalar diyaloglar vs yolda yürürken, yalnızken vs

-Kendimi ifade edemem, istediğim bir şeyi söyleyemem, bir şeyi istemediğimi de söyleyemem, ve bende gerginlik, sinir yapıyor ve bu siniri dışa vuramam

-Tepki vermem gerekn yerde veremem. Sonra o an aklıma gelir, kendime kızarım yada olmasını istediğim şekilde o sahneyi elimde olmadan kafamda tekrarlarım. Günümün çoğu böyle hayallerle geçiyor

Nasıl çıkarım bu dar boğazdan bu berbat psikolojiden nolur bilgisi olanlar bilgilendirme yapsın. Allah a emanet olun. Sağlıklı akşamlar dilerim hepinize.

Saygılarımla

Banned

Yalnız kalınca mutlu olmak insanlarla iken gergin olmanla ilgili. Tepki versen iç konuşma kar, tartışmalar da olmaz. Bunlar önemli sorunlar. Aşman gerek yoksa hep mutsuz eder seni. Ketum yalnız mutsuz biri olmak istemiyorsan, seni germeyen kendini rahat ifade ettiğin insanlarla zaman geçir. Bir tane bile yok mu? öyleyse iyi bir psikolog bul. Üniversite hastanelerine git, iyiler. Para vermen gerekmez, ihmal etme. Bol bol kitap oku, romanlar, öğretici kitaplar, seni hoşgörülü yapar , bakış açını genişletir kitaplar. Gerginliğinin sebepleri neler olabilir insanların yanındaki, merak ettim, bu konuda bir iki şey yazabilir mısın? Sevgiler..

Karar Dönemi

Seninle aynı durumda biri olarak seni anlıyorum tahminen eskiden hor görülüp aşağılandın dalga geçildin içinde bi ezilmişlik psikolojisi var tahminen hayallerinde zamanında seni aşağılayan bu adamları film karekterleri gibi dövdüğünü hayal ediyorsun ve kendini başkalarının ağzından övüyorsun aynı benim gibi.

Karar Dönemi

Alıntı sokomonikO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninle aynı durumda biri olarak seni anlıyorum tahminen eskiden hor görülüp aşağılandın dalga geçildin içinde bi ezilmişlik psikolojisi var tahminen hayallerinde zamanında seni aşağılayan bu adamları film karekterleri gibi dövdüğünü hayal ediyorsun ve kendini başkalarının ağzından övüyorsun aynı benim gibi.
    Hayaller mutlu ediyor beni
    Konu Hamsterdamm tarafından (08-08-2020 Saat 04:03 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

13 Maddenin 11 i bana uydu.

Karar Dönemi

Yazdıklarımı okulumda çok uzun yazmışım ama yinede üşenmeyip okuyup benim için bişeyler yazan arkadaşlar olmuş. Allah razı olsun. Bilseniz ne kadar daraldığımı ve bana yazdığınız şeylerin ne kadar iyi geldiğini ve beni yönlebindirdiğini gerçekten çok teşekkür ederim.

Karar Dönemi

Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız kalınca mutlu olmak insanlarla iken gergin olmanla ilgili. Tepki versen iç konuşma kar, tartışmalar da olmaz. Bunlar önemli sorunlar. Aşman gerek yoksa hep mutsuz eder seni. Ketum yalnız mutsuz biri olmak istemiyorsan, seni germeyen kendini rahat ifade ettiğin insanlarla zaman geçir. Bir tane bile yok mu? öyleyse iyi bir psikolog bul. Üniversite hastanelerine git, iyiler. Para vermen gerekmez, ihmal etme. Bol bol kitap oku, romanlar, öğretici kitaplar, seni hoşgörülü yapar , bakış açını genişletir kitaplar. Gerginliğinin sebepleri neler olabilir insanların yanındaki, merak ettim, bu konuda bir iki şey yazabilir mısın? Sevgiler..
    Selam Heraklitos
    Kitap okumaya çalışıyorum inşallah zamanla faydasını görürüm. Anne baba yanındaki gerginlik konusu şöyle Kendimi ifade edemediğimi hissediyorum. Sanki bişey söylesem ağzıma takıcaklar, beğenmeyecekler. Bir sorunumu bile söylesem sonuç olarak o konuda suçlu ben olacakmışım gibi hissediyorum yada anlatsam zaten anlamicaklarki gibi hissediyorum. Yada zamana bu sonuca bu kanıya ben vardım, ama haklı ama haksız bilmiyorum. Başka insanların yanındada kendimi ifade edemiyorum böyle bir çekingenlik alıyo beni. Ne yapsam ayıp olacakmış gibi. Ne derler ne düşünürler sarıyor düşüncelerimi. Bide üniversite hastanelerini tavsiye etmişsin nasıl gidebilirim. istanbulda yaşıyorum

Karar Dönemi

Alıntı sokomonikO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Beni anladığın içim teşekkür ederim. Aşağılama hor görülme belki biraz fazla, ağır bi kelime olur benim durumum için ama pek takdir edilmedim diyebilirim. Yani küçük bi aferin i bile az duydum
    Bu içimde hayalimde özelliklede tanıdığım insanların ağzından kendimi övme sesi bana gerçekten çok ilginç,çok tuhaf geliyo ama pek iyi bir yere gitmiyor gibi geliyo bana.

Karar Dönemi

Alıntı flevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 Maddenin 11 i bana uydu.
    Feci
    Peki bu can sıkıcı durumlar için bir çözüm arayışın oldumu, bir çaban oldumu tecrübelerini paylaşırmısınız. Banada bi yönlendirme bi fikir olmuş olur

Karar Dönemi flevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Asdfghj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Feci
    Peki bu can sıkıcı durumlar için bir çözüm arayışın oldumu, bir çaban oldumu tecrübelerini paylaşırmısınız. Banada bi yönlendirme bi fikir olmuş olur
    Benim gözümde bunlar ekstradan problemler uğraştığım başka şeyler olduğu için bunlara sıra gelmedi

Sayfa 1/2 12 SonSon