Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sıfırdan Başlayıp Hayatını Düzene Sokan Var mı ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Sıfırdan Başlayıp Hayatını Düzene Sokan Var mı ?

Hayata başladığında hiçbir şeye sahip değilken daha sonradan iyi bir işe , paraya,arabaya sahip olan var mı ? Üniversiteye gittiniz mi ? Sosyal faaliyetlere katılıyor musunuz ? Ne zaman evlendiniz ? Mağazalarda görüp beğendiğiniz kıyafetleri,teknolojik aletleri alabiliyor musunuz ? veya almak istemiyor musunuz ? Çok soru sordum ama benim ki sadece bir merak çünkü hayatımın başındayım.

Cahillik Dönemi

kendi adıma konuşayım benim hayatım hiç iyiye gitmiyor aksine tam tersine kötüye gidiyor. evet almak istediğim birçok şey var özellikle elektronik eşya olarak ama şu anda bir çöp alamaz hale geldim bu durum ne kadar böyle gider onuda bilmiyorum başkanımızın deidğ gibi bunlar daha iyi günlermiz.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi

Hiçbirini başaramadım maalesef. Hiçbir şey istediğim gibi olmuyor
    Konu Hamsterdamm tarafından (08-08-2020 Saat 04:06 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Hayata eğitimli, huzur dolu, sevecen, şefkatli bir ailenin 3 çocuğundan biri olarak başladım. Sevgisizlik ya da yoksulluk çekmedim. Fakat buna rağmen başımı kendi içsel sorunlarımdan kaldıramadım. Şu anda ortalama 4500 TL aylık gelirim ve bir otomobilim var, babamın bir kaç tane evi var ve evlenirsem bana bir tane vereceğini söylüyor. Markete ya da teknoloji mağazasına girip de alamadığım, gözümün kaldığı hiç bir şey yok şükür. Hayata sıfırdan başlayanlar ya Bismillah deyip işbaşı yaptığı işyerinde veya öğrendiği sanat ya da ticaret dallarında kendini geliştirip, kendi patronu oluyor ya da bir yerin asgari ya da düşük ücretli çalışanı olarak ömrünü geçiriyor. Sıfırdan başlayıp yükselmek oldukça zordur, sermayesizlik büyük bir dezavantaj. Fakat imkansız da değildir.

Karar Dönemi

Dreamer yavş yavaş evlendirelim artk seni, yaş yolun yarısına geliyor.

Karar Dönemi

Teşekkürler cevaplar için ama durum iyi değil gibi gözüküyor işsizlik ciddi boyutta sanırım.

Cahillik Dönemi

[QUOTE=dreamer8;190529][COLOR="#0000FF"][B]Hayata e

başkanım şanslı adamsın vesselam....kıskandım doğrusu benim hiç senin gbi hayatım olmadı ...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Çıraklık Dönemi

Alıntı carlostevez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayata başladığında hiçbir şeye sahip değilken daha sonradan iyi bir işe , paraya,arabaya sahip olan var mı ? Üniversiteye gittiniz mi ? Sosyal faaliyetlere katılıyor musunuz ? Ne zaman evlendiniz ? Mağazalarda görüp beğendiğiniz kıyafetleri,teknolojik aletleri alabiliyor musunuz ? veya almak istemiyor musunuz ? Çok soru sordum ama benim ki sadece bir merak çünkü hayatımın başındayım.
    standart bir türk ailesinin çocuğuum.babam esanftı.genel olarak para harcayan bi tip değildim.2 yıllık okuldan sonra askere ordanda işe girdim.şuan orta direkt tabir edebileceğin ancak resmi rakamlara göre aç birisiyim.arabaya gıcığım o yüzden bu sorunu es geçiyorum.sosyal değilim zaten bu yüzden forumdayım.ortam mekan vb asla olmadı.sıkıntı basıyor oralar bana.1 sene kadar önce evlendim.31 yaşımda iken.kıyafet pek almam.teknolojik ürünlerin gerkeli olanlarını alırım ve fiayt araşırması yaparım.zamanında burs kalmış bana ordan gelen parayla pc alaiblirdim ama almadım.gerek yok dedim altın aldım özellikle telefona para harcamam.üreticiler çok kurnaz.şuanki telefonum canlı yayın açamıyor ama aynı telefona yeni işletim sistmei yükleyince açıyor ve bu yazılımı üretici türkiye için vermiyor.üstelik türkçesini yaptığı halde.

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allaha şükür sıfırdan başlamadım fakat dibe vurupda hayal ettigim bazı şeyleri aldım. telefon bilgisayar vs vs ve hamdolsun şuan istedigim bi çok şeye sahibim fakat yinede eksikler var. inanırsan ve nasibinde varsa yaparsın bu dediklerini evlenmeyide iş bulmayıda.
    Uzaklarda..

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu soruların bir kısmı bir çoğuna hayır diyorum. Evet olan üniversiteye gidiyorum ve bir de bir şeyi beğeniyorsam fiyatına göre biçip değerlendiriyorum .Sıfırdan mı değil ama hayatımı bir şekle sokmaya çalışanlardanım . Sonucunu artık bir süre sonra iyice görmüş olacağım .

Sıfırdan hayata başlamak ,hadi derler ya "sil baştan " o benim gözüme kolay gelmiyor.Tabi öyle diyen hayatını sıfırdan başlatan kişiler tanıyorum .Çevreden olsun , özellikle bir başka psikoloji forumda böyle birini örnek verebilirim . Çok ağır şeyler yaşamış , buraya yazılsa konuşulmaya müsait ,uzun soluklu bir durum olur.Tabi her şeye rağmen kendisi hayatında olan kötü namına her şeyi temizledi , düzene soktu .Kendisiyle şu an görüşmüyorum ama dediğine örnek var.

Bu kadar soru sorman çok normal .Sen de hayatında şekillendirmen gereken , yenilemen gereken sorun ya da sorunların vardır. Yolun başındasın ama dilerim bir süre sonra her şeyi istediğin duruma getirmiş olursun .

Sayfa 1/2 12 SonSon