9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Spor yaparken daha iyi kilo verme yöntemi

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Spor yaparken daha iyi kilo verme yöntemi

Arkadaşlar dikkatimi yıllardır bir şey çekiyor.Kendi salonumda olsun gittiğim ortamlarda gördüklerim olsun, hep aynı yanlışlar.

Kilo vermek için spor yapanlar(örneğin tempolu yürüyüş yapanlar), 2 saat civarı yürüyorlar.

Halbuki böyle bir şeyden yeterli verim alamazsınız. Çünkü, kilo vermek, oksijen almanızla ilgili bir şey. Spor yaptıkça yorulacaksınız, yoruldukça nefes nefes kalacaksınız. Yani vücudunuza daha az oksijen girecek. Bu da kilo vermeyi yavaşlatacak.

Diğer tüm şartlar eşitse; 2 saat aralıksız yürüyen birisindense, 1 saat sabah 1 saat akşam yürüyen kişi daha fazla kilo verir. İkisi de aynı sürede spor yapsa da.

Ayrıca, spordan önce kahve ya da yeşil çay tüketmek, metabolizmayı ekstra hızlandırır. Ve zaman geçtikçe ilk baştaki hızda kilo veremeyeceksiniz, panik yapmayın.Çünkü vücut bir süre sonra direnç göstermeye başlayacak, hiç bozmadan aynen devam
    Konu Dvrmchrkt tarafından (11-03-2016 Saat 01:38 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned

Guzel ve faydali bir bilgi iki gün önce diete basladim ama sanki kitlik varmis gibi yiyecek alisverisi yapıyorum. Cogu saglikli kinoa, yeşil sebze meyve falan iki hafta da bes kilo vermek istiyorum olamasada en az 3 kilo vermeliyim inşallah

Alıntı Talihsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel ve faydali bir bilgi iki gün önce diete basladim ama sanki kitlik varmis gibi yiyecek alisverisi yapıyorum. Cogu saglikli kinoa, yeşil sebze meyve falan iki hafta da bes kilo vermek istiyorum olamasada en az 3 kilo vermeliyim inşallah
    Haftada 1 kiloyu hedeflesen daha iyi. Aksi takdirde, yağdan değil; kastan kaybedebilirsin.

Bir de bol bol su içmeyi ihmal etme. Alman gereken su miktarı( diyelim 80 kg olan birisi için), 80*18=1440 yani yaklaşık 1,5 litre su yeterlidir.

Banned

Tamam teşekkürler suyu her zaman cok içiyorum biraz daha arttiririm.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yazın yaklaştığı şu günlerde diet programları ,yazıları çoğalmaya başladı .Bence eger kilo vermek istiyorsanız yapacağınız iki şey var biri mutlaka spor ,eger vakit ayıramıyorsanız günde en az 2-4 km .yurumeye çalışın .

Bunun için vaktim yok bahanesi uydurabilirsiniz bunu halletmesi kolay ,evinize iş yerinize bir kaç durak once inerseniz bu mesafeyi kolaylıkla her gun yurumuş olursunuz .Kilo vermek için yapacağınız diğer şey ise yediğiniz porsiyonları azaltmanız en az yarı yarıya azaltın ,ilk onceleri doymam zannediceksiniz ama zamanla alışacaksınız .

Bir diğer tavsiyem de ekmek yemeyi çok sevenler için .Bende çok severim ekmeği eskiden günde sabah akşam olmak uzere toplam bir ekmek yerdim ,hele hele ekmek bir de beyaz ekmek ve biraz da taze ise çok daha fazla yediriyor .

Şimdiyse artık kepekli ,çavdar ve tam buğday ekmekleri tüketiyorum ve tükettiğim ekmek en az iki günlük oluyor ,ekmek bayat olunca hem daha az yiyorsunuz hem de daha doyurucu oluyor ,bu yöntemle yediğim ekmeği de hemen hemen yarı yarıya azalttım .

Hiç diyet yapmadan ,her istediğimi yiyerek 1 veya 2 hafta da 1-2 kilo verdim .Bahsettigim yöntemleri defalarca denedim çok olumlu sonuçları var .Sizlerin de denemenizi tavsiye ederim .

Hem zayıflayın hem de yemek yemekten mahrum kalmayın .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Geçen gün antreman öncesi;
    yeşil kahve, neskafe, yeşil çay, l-carnitine, arginine,taurin,kreatin ve CLA yı peş peşe alarak; 1,5 saatlik kick boks ve ağırlık antremanı yaptım.

İlk defa denediğim 8 ürünlü bir kombinasyondu.

Ama bir daha denemem sanırım. Kalbim yerinden fırlayacak gibiydi

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben 15 gün boyunca günlük 1 saat 15 dakika yürüdüm. İşten eve yürüyerek gittim. Bir faydasını görmeyince bıraktım. 1 kilo bile veremedim.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 15 gün boyunca günlük 1 saat 15 dakika yürüdüm. İşten eve yürüyerek gittim. Bir faydasını görmeyince bıraktım. 1 kilo bile veremedim.
    Kardeşim, spor yapmak, kilo vermeye yardımcıdır.
    Ama asıl kilo verdiren, diyettir.

Eğer diyete dikkat etmezsen, spor yapmakla zayıflanmaz.

Benim 15 yıllık kick boksçu bir arkadaşım göbekli.Bildiğin şişko yani
    Önemli Avrupa dereceleri var ama göbekli.
    Bazen günde 3-4 saat kan ter içinde kalarak antreman yapar ama kilolu yine. Çünkü, bir oturuşta 5 kişilik yer

Tabi sadece çok yemek değil, yediklerinin kalorisinin fazla olup olmadığı da önemli.

Bazen gazetelerde oluyorum. Zayıflamak için spor yapın, bol su için, diye yazarlar.
    Spor yapmak da, su içmek de, ancak ve ancak zayıflamaya yardımcıdır. Uygun bir beslenme programın yoksa, seni fit yapma konusunda hiçbir işe yaramazlar.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duzenli yuruyuşun yanında yediğin porsiyonları mumkun olduğunca küçült.İlk başlarda biraz zor olacaktır ama zamanla alışacaksın,diger bir tavsiyemde bayat ekmek tüketmeye alış hem daha çok doyar hem de kilo vermene faydası olur .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN