Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Daha ne kadar ilaç alıcam.. İyleşemiyorum!

Banned

İlaç tedavisi ile paranoya %100 düzelir. Tedavi protokolün yanlış muhtemelen. Doğru ilaç, dikkatli doktor gerekli. Doktor değiştirmelisin derhal, ilaç kombinasyonun da değişirse sorun kalmaz.

Norodol yüksek dozda akineton gerektirir, kasılmalardan dolayı. Norodol almak bir yük bu durumda. Rexapin almak kan sayımı yaptırmak gerektiği için ayrı külfet.
    Geçmiş olsun.

Banned

[QUOTE=heraklitos;190253]
    bana kalsa akineton sabah öğle akşam gerekli. heykel gibi dikiliyorun katatonike dogru gidiyorum
    rexapinde kan sayımı derken ne dediniz anlamadm doktora şikayetimin geçmediğini anlatınca rexapin ekledi bugun 15 gün oldu rexapine başlayalı
    ben 10 yılı aşkın bir süredir ilaç kullanıyorum fakat bu yola antidepresanla çıktım. şuan kullandıgım antidepresan yok
    norodol rexapin akineton.

sabah 8:45 gibi akinetonu içtim 5-10 dakika sonra etki eder. öğle yemeği yedikten sonra gene bi çökkünlük durgunluk gelir eski uyandıgım kasılmış halime dönerim. hergün böyle oluyor.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu senin iyileşmeyeceğinin anlamına gelmiyor.Öncelikle tersini düşünmeyi bırak.Hayata tutunmaya devam edersen bunu göreceksin.İmkansız ,düzelmeyecek bir sorun değil.Sadece akıl oyunlarının içinden çıkamıyorsun ve çaresiz hissediyorsun . Bu çok normal , kötü süreçten geçiyorsun . Kesinlikle intiharı düşünme ; ayrıca ilaçlarını da ihmal etme . Senin bu durumun ilaç kullanmanı daha doğru görüyor . %100 çözüm değil senin için ama en azından saplantıları geçiştiriyor .

Şimdi bir şey tavsiye vereceğim ama sakın bunu kötü algılama. Evde de olabilir ama böyle insanın olmadığı bir yer bulup orada bu gelen olaylar karşısında içinden geldiği kadar çığlık at. İlla öyle yerler oluyor , kendi içinde birikmişi ya da dolmuşluğu atabilmen için yap . Arada böyle yapabilirsin.

Bir de şöyle düşün. Tamam , istemeden o olanlar geliyor ama onlarla takılı kalmamalısın . Geçmişi düzeltemezsin . Öyle bir şey olsa , hepimiz en kötü anımızı ,yaşadığımızı sileriz .Bir çoğumuzun olmuştur ve süreçten geçmiştir. Senin yapman gereken o geçmişin kökünü kurutman . Sana da bir dövüş sporlarından birini yapmanı öneriyorum. Diyelim bu anı yaşıyorsun ve saatli bomba gibisin . Bu olayı dövecek bir kişi olarak düşünerek mesela kum torbasında bu özellik olsun . Sen de içinden geldiği kadar yumrukla onu . Bunları neden söylüyorum ? En azından içindeki yükü biraz almak için.

Banned

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olsun, hastalığın ne kadar alevlenirse alevlebnsin, yaşam savaşından kaçmak, cana kıymak, pes etmek, dönüşü olmayan yollara girmek yok. Çektiklerini, seni yaratan Allah görüyor, hiç biri boşa gitmeyecek. İnancın sağlam olsun. Mutlaka bir çıkış yolu, yapacak bir şey vardır. İnsanlar bu tür durumlara dayanamadıkları için evden kaçıyorlar, kötü yola düşüyorlar, madde bağımlılığı yaşıyorlar ya da kendilerini koruyup çok iyi noktalara geliyorlar. Sıkıntılı adamın kaybedecek faza bir şeyi yoktur, kaybedecek çok şeyinin olmaması gözünü kara yapar, daha kolay risk alabilirsin, daha girişimci davranabilirsin. Yasalar ve insan hakları dahilinde biraz duvarlarını yık, kendini aş, araştır, derneklere, topluluklara üye ol. Git bir kıza arkadaşlık teklif et, yüzmeye, spor salonuna, her hangi bir kursa yazıl, çık sokaklarda boş boş yürü, git hastaneye yat ama mutlaka bir şeyler yap, bekleme.
    Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu senin iyileşmeyeceğinin anlamına gelmiyor.Öncelikle tersini düşünmeyi bırak.Hayata tutunmaya devam edersen bunu göreceksin.İmkansız ,düzelmeyecek bir sorun değil.Sadece akıl oyunlarının içinden çıkamıyorsun ve çaresiz hissediyorsun . Bu çok normal , kötü süreçten geçiyorsun . Kesinlikle intiharı düşünme ; ayrıca ilaçlarını da ihmal etme . Senin bu durumun ilaç kullanmanı daha doğru görüyor . %100 çözüm değil senin için ama en azından saplantıları geçiştiriyor .

Şimdi bir şey tavsiye vereceğim ama sakın bunu kötü algılama. Evde de olabilir ama böyle insanın olmadığı bir yer bulup orada bu gelen olaylar karşısında içinden geldiği kadar çığlık at. İlla öyle yerler oluyor , kendi içinde birikmişi ya da dolmuşluğu atabilmen için yap . Arada böyle yapabilirsin.

Bir de şöyle düşün. Tamam , istemeden o olanlar geliyor ama onlarla takılı kalmamalısın . Geçmişi düzeltemezsin . Öyle bir şey olsa , hepimiz en kötü anımızı ,yaşadığımızı sileriz .Bir çoğumuzun olmuştur ve süreçten geçmiştir. Senin yapman gereken o geçmişin kökünü kurutman . Sana da bir dövüş sporlarından birini yapmanı öneriyorum. Diyelim bu anı yaşıyorsun ve saatli bomba gibisin . Bu olayı dövecek bir kişi olarak düşünerek mesela kum torbasında bu özellik olsun . Sen de içinden geldiği kadar yumrukla onu . Bunları neden söylüyorum ? En azından içindeki yükü biraz almak için.
    valla benim aklıma takılan. bu hastalığı yenmek istiyorsam ÇOK KONUŞMAM LAZIM. HERKESLE KONUŞMAM LAZIM. KAFAMIN İÇİNİ ANCAK BÖYLE BOŞALTABİLRİM AMA GEL GÖR Kİ TAM TERSİ DAVRANIYORUM BİRİ BANA BİŞEY DEDİĞİNDE DEPRESİF Bİ KISA CÜMLE KELİME İLE MUHABBETİ DİYALOĞU SONLANDIRIYORUM. SOSYAL OLMUYORUM OLAMIYORUM RUHUM KONUŞMAK İSTESEDE BEDENİM S ET DİYOR VE BU YOLDA AYNEN DEVAM EDİYORUM. YUMUŞAYAMIYORUM SERT KISA KABA DAVRANIŞLAR SERGİLİYORUM. BEN BÖYLE DAVRANMAK İSTEMİYORUM AMA BÖYLE DAVRANIYORUM DIŞA VURAMIYORUM İÇİMDEKİ ÇOCUĞU

Banned

[QUOTE=efutbol2017;190260]
    Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana kalsa akineton sabah öğle akşam gerekli. heykel gibi dikiliyorun katatonike dogru gidiyorum
    rexapinde kan sayımı derken ne dediniz anlamadm doktora şikayetimin geçmediğini anlatınca rexapin ekledi bugun 15 gün oldu rexapine başlayalı
    ben 10 yılı aşkın bir süredir ilaç kullanıyorum fakat bu yola antidepresanla çıktım. şuan kullandıgım antidepresan yok
    norodol rexapin akineton.

sabah 8:45 gibi akinetonu içtim 5-10 dakika sonra etki eder. öğle yemeği yedikten sonra gene bi çökkünlük durgunluk gelir eski uyandıgım kasılmış halime dönerim. hergün böyle oluyor.
    klozapin alan hastaların ayda bir kez kandaki lökosit sayısını öğrenmesi gerekiyor. doktor bu bilgiyi vermiş olmalıdır. kandaki beyaz hücrelerin azalmasına neden olan bir ilaç leponex. yanlış anladım galiba sen rexapin alıyorsun.

rexapin alıyorsan sorun yok. norodol depoyu keserek rexapin dozunu yükseltirsen sorun kalmaz. akineton da almamış olursun. doktorunu değiştir . bir de tam olarak ne şikayetin var senin? ben norodol depo verilmesini anlayamadım. paranoid tablo da rexapin yüksek doz 30mg hatta 40 mg etkili olur yeterlidir.

Banned

[QUOTE=heraklitos;190339]
    Alıntı efutbol2017 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

klozapin alan hastaların ayda bir kez kandaki lökosit sayısını öğrenmesi gerekiyor. doktor bu bilgiyi vermiş olmalıdır. kandaki beyaz hücrelerin azalmasına neden olan bir ilaç leponex. yanlış anladım galiba sen rexapin alıyorsun.

rexapin alıyorsan sorun yok. norodol depoyu keserek rexapin dozunu yükseltirsen sorun kalmaz. akineton da almamış olursun. doktorunu değiştir . bir de tam olarak ne şikayetin var senin? ben norodol depo verilmesini anlayamadım. paranoid tablo da rexapin yüksek doz 30mg hatta 40 mg etkili olur yeterlidir.
    Ben çok ilać denedim. Yeni nesil antipsikotikler işe yaramadi bende şikayetlerim devam ediyordi. Doktorda eski tip atipsikotik norodolu vermşti gercekten şikayetlerimi azaltti ama ara sira alevleniyordum anlattim doktora rexapin (olanzapin) saba aksam 5 mg verdi. Son gunlerde sikayetim yok iyyim. bugun3 hafta oldu rexapine baslayali

Banned

Unhappy

Şu resmin tam tersi beni anlatiyor işte. Aslan gibiyim ama kendimi korkak kedi gibi hissediyorum
    Burda bana spor yap vucut yap dövüş sporuna git diyenler olmuştu. Yeterince iri biriyim.aynaya bakinca kendimi gorunce ben nasil bu korkulari yasiyorum hic öyle birine benzemiyorum diyip şaşiriyorum. Şikayetim fiziksel değil ruhsal korkutucu saplantilo beni eziğe çeviren düşünceler
    ingilizce pussy boy diyorlar benim ruhuma. Aynen öyle. Gene intihari dusunmeye başladim. Fare zehri kafama yatiyor
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Karar Dönemi

İntihar etme. Hayat ne olursa olsun yaşamaya değer.

Banned

Alıntı atipik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İntihar etme. Hayat ne olursa olsun yaşamaya değer.
    Rivotril ictim gecti

Karar Dönemi

İlaç olmasaydı sonumuz kötü olurdu.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon