Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Arkadaşlar yardım edin

Karar Dönemi

Exclamation Arkadaşlar yardım edin

Merhabalar arkadaşlar. Kitap yazdığımı söylemiştim ve o kitabı yayımladım. Sorun şu ki arkadaşlar çevremdeki arkadaşlar bana bu kitabı yazdığımı sevdiğim kıza söylemem gerektiğini söylüyorlar ancak ben kendi içimde artık ona dair eski sevdanın kaldığını hissetmiyorum. Bir yanın söyle diyor ama gururum hayır söyleme diyor. Sizce ne yapmalıyım ?
    Konu blackbook tarafından (15-05-2017 Saat 10:42 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Bence de yazdığın kitabı eski kız arkadaşına söylemelisin. Bunu okumaya, yazdıklarını bilmeye hakkı var.
    Onu şu an sevmiyor olsan bile, bir kitap yazdığından ve içinde yazılanlardan haberi olmalı. Bunu ne bir beklenti için, ne kendini ona ispatlamak için yapıyorsun. Bilmesinin ve okumasının kime ne zararı olacak ki? Sonuçta seni tanıyan bir insan. Bizler hep tanımadığımız insanların yazdıkları kitapları okuyageldik. Tanıdığım birinin kitabını okumak güzel bir deneyim olurdu.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba.

Bence gururuna yenik düşme. Söylemen daha doğru .Hele de ona karşı eski sevdanın kalmadığını söylüyorsun . Bunu da söyleyince söylemekte yanlışlık görmüyorum. Düşünsene o yazdığı kitabı sana söylüyor . Sen nasıl hissedersin , merak etmez misin? Karar yine senin ama bunu söylemenin seni kötü duruma sokmayacağını düşünüyorum.

Karar Dönemi

Üstat çok doğru bir tespit yapmışsın ben onu ispatlamak için yapmadım ama beni tanımıyor yani onu sevdiğimi bilmiyor kız arkadaşım değil yani ama artık söyleyeceğim. Bir de mesela bir insan sizi kitabında anlatmış hem de sizin çok tanımadığınız hatta unuttuğunuz biri ne hissedersiniz ?

Karar Dönemi

Aynen ben de öyle düşünüyorum yine de söyleyeceğim yenilsem bile gururumla yenileceğim kazanırsam zaten kazanmış olurum. Ama o kitapta ben sadece aşk anlatmadım. Ben o kitapta aşk,hayal ve o çok sevdiğim insanın duygularına değinmeye çalıştım. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Çok teşekkürler

Karar Dönemi

Bir de arkadaşlar ben kitabı internetten yayımladım. Ben hangi siteden nasıl ulaşacağını söyleyeyim değil mi ?

dreamer8
    Guest

Tabi ki hangi siteden ulaşacağını söyle okusun. Eğer sana burada bu konuyu açtırıyorsa bu durum, bence kesinlikle okumalıdır.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi ki hangi siteden ulaşacağını söyle okusun. Eğer sana burada bu konuyu açtırıyorsa bu durum, bence kesinlikle okumalıdır.
    Galiba siz site yöneticisi olmalısınız. Üstat ben nasıl böyle birisi oldum, uğruna bir kitap yazacak kadar birisini ben nasıl sevdim sizce psikolojik açıdan bu nasıl oluyor ? Hem de çok tanımadığım bir insanı yıllardır platonik olarak nasıl sevebildim ben bazen kendi kendime şaşırıyorum. Bir de üstat artık söylemek için sabırsızlanıyorum okulda bulamıyorum bir türlü ama bulup söyleyeceğim galiba içimdeki volkan artık içimde durmak istemiyor Çok teşekkür ederim hepinize

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Söyle tabiki de. Sonuçta söyleyeceksin , tam olsun. Bir yolunu bul anlat .

Birkaç okuduğum kitap olsun , yazarların hayatını araştırırken de görmüş olduğum bir durum . Edebiyat açısından değişik bir tarif . Psikolojik olarak da onu baya içinde büyütmüşsün . Hayallerine , resimlerine , düşüncene , bir çok eyleme dökmüşsün onu . Yeterince tanımıyor olabilirsin ama onu yaptığın süslemelerle baya tanıdın . Belki gerçekte böyle değildir ama hayallerindeki bu . Onun resmini çizsen o hatırladığın halinden daha güzel bir biçime kaleminle getireceksin. Etkisi o kadar yıl geçmesine rağmen kalıcı duruyor. Daha da çok şey söylenebilir .Psikolojik olarak ne kadar farklı bir hisse sürüklemiş cevabı bu.

Karar Dönemi

Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyle tabiki de. Sonuçta söyleyeceksin , tam olsun. Bir yolunu bul anlat .

Birkaç okuduğum kitap olsun , yazarların hayatını araştırırken de görmüş olduğum bir durum . Edebiyat açısından değişik bir tarif . Psikolojik olarak da onu baya içinde büyütmüşsün . Hayallerine , resimlerine , düşüncene , bir çok eyleme dökmüşsün onu . Yeterince tanımıyor olabilirsin ama onu yaptığın süslemelerle baya tanıdın . Belki gerçekte böyle değildir ama hayallerindeki bu . Onun resmini çizsen o hatırladığın halinden daha güzel bir biçime kaleminle getireceksin. Etkisi o kadar yıl geçmesine rağmen kalıcı duruyor. Daha da çok şey söylenebilir .Psikolojik olarak ne kadar farklı bir hisse sürüklemiş cevabı bu.
    Benim yaptığıma psikolojide bildiğim kadarıyla 'Yüceltme' deniyordu. Ve bir savunma mekanizması idi. Âşık olmak ne bileyim tek taraflı çok zor. Evet bundan önce bir ilişkim oldu fakat onun kadar sevemedim. Yani ben ondan başka bir bayanı onu sevdiğim kadar sevemedim. Hepinize çok teşekkürler, inşallah okulda görüp söyleyeceğim. Şansıma göremiyorum

Sayfa 1/3 123 SonSon