Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Arkadaşlar yardım edin

Cahillik Dönemi

kitabın adı konusu içerği nedir ???
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

Tebrikler Blackbook.İmlaya yani yazım kurallarına özen gösterdiğinizi gördüm.Bu davranışınız övgüye değer.

Karar Dönemi

Alıntı ronsard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrikler Blackbook.İmlaya yani yazım kurallarına özen gösterdiğinizi gördüm.Bu davranışınız övgüye değer.
    Benim ilerideki mesleğim bu olacak üstat haliyle örnek olmamız lazım

Karar Dönemi

eski hislerin yoksa söyleme. egosunu tatmin etmiş olursun sadece

Karar Dönemi

İster sevsin ister sevmesin ben üstüme düşeni yapacağım. Bir insanı yeterince tanımadan onun duygularını anlatmaya çalışmak kolay bir iş değil. İleride olur ya olmazsa bile aklına gelir. Olaya geniş bir pencereden bakmak lazım.

Banned

Yerinde olsam söylemezdim.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı blackbook Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yaptığıma psikolojide bildiğim kadarıyla 'Yüceltme' deniyordu. Ve bir savunma mekanizması idi. Âşık olmak ne bileyim tek taraflı çok zor. Evet bundan önce bir ilişkim oldu fakat onun kadar sevemedim. Yani ben ondan başka bir bayanı onu sevdiğim kadar sevemedim. Hepinize çok teşekkürler, inşallah okulda görüp söyleyeceğim. Şansıma göremiyorum
    Evet , öyle de denebilir. Tek taraflı aşk zor ama bu durum kendini ne kadar geliştirmiş . Bir de o açıdan bakmak lazım.

Karar Dönemi

Bence de artık sevmiyorsan söyleme.

Gerek yok yani sevmiyorsan.

Ama sen bu başlığı açtığına göre içten içe yaşadığın bir şeyler var bence. Yoksa umurunda olmazdı.

Ben de bir kızı gözümde çok yüceltmiştim. Öylesine yüceltmiştim ki onun yanına gidemiyordum. Yanlış bir şey söylerim de onun gözünden düşerim diye. Benden soğur diye çok korkuyordum. Yanında olmak düşüncesi beni o kadar heyecanlandırıyordu ki adeta korkuyordum.

Aradan yıllar geçti. Bir keresinde bir avm de gördüm. Göz göze gelme düşüncesi yüzünden kalbim patlayacak gibi atmaya başlamıştı. Neyse ki göz göze gelmedim. Üstelik ilaç alıyor olmama rağmen buna sebep oldu. Aldığım ilaç dogmatil diye bir ilaç ve karşı cinse olan duyguları azaltıyor yan etki olarak. Yani ilaç almama rağmen heyecanlanabiliyorsam bence bu aşk değil. Takıntı gibi bir şey. Artık bilinç altıma nasıl işlediysem.

Bence senin ki de böyle bir şey.

Karar Dönemi

Alıntı atipik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de artık sevmiyorsan söyleme.

Gerek yok yani sevmiyorsan.

Ama sen bu başlığı açtığına göre içten içe yaşadığın bir şeyler var bence. Yoksa umurunda olmazdı.

Ben de bir kızı gözümde çok yüceltmiştim. Öylesine yüceltmiştim ki onun yanına gidemiyordum. Yanlış bir şey söylerim de onun gözünden düşerim diye. Benden soğur diye çok korkuyordum. Yanında olmak düşüncesi beni o kadar heyecanlandırıyordu ki adeta korkuyordum.

Aradan yıllar geçti. Bir keresinde bir avm de gördüm. Göz göze gelme düşüncesi yüzünden kalbim patlayacak gibi atmaya başlamıştı. Neyse ki göz göze gelmedim. Üstelik ilaç alıyor olmama rağmen buna sebep oldu. Aldığım ilaç dogmatil diye bir ilaç ve karşı cinse olan duyguları azaltıyor yan etki olarak. Yani ilaç almama rağmen heyecanlanabiliyorsam bence bu aşk değil. Takıntı gibi bir şey. Artık bilinç altıma nasıl işlediysem.

Bence senin ki de böyle bir şey.
    Bu işin olmayacağını bile bile yine gidip söyleyeceğim. Zaten yeteri kadar kaybettik bundan ötesi olamaz. Velhasıl kelam böyle âşık olmayacaksın adam gibi seveceksin bizim gibi sevmeler yanlış sevmeler...

Karar Dönemi

Alıntı blackbook Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işin olmayacağını bile bile yine gidip söyleyeceğim. Zaten yeteri kadar kaybettik bundan ötesi olamaz. Velhasıl kelam böyle âşık olmayacaksın adam gibi seveceksin bizim gibi sevmeler yanlış sevmeler...
    Haklısın. Sevdiğin kişinin kafandaki yansımasına aşık olmayacaksın. Seveceksen o kişiyi olduğu gibi seveceksin. Hatalarıyla, kusurlarıyla. Samimiyetle seveceksin. Tüm gerçekliğiyle.

Aşkın büyüsüne kapılıp, sahte ve aşırı mükemmeliyetçi hayaller kurmamak lazım. Sanırım benim hatam bu oldu. Ona ilk aşık olduğum zaman; hani gözlerini kapatınca onu görürsün, rüyalarında onu görürsün, onu görünce için kıpır kıpır olur ya, işte o anki büyüye kapılıp onu ulaşılamaz bir yere yerleştirmişim kafamda. Aradan yıllar geçmesine rağmen gitmiyor o yerinden.

Sevmeyi bile beceremedik arkadaş.

Ah o özgüven yok mu o özgüven, onu bi yakarlarsam...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon