Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Birden çok ses

Karar Dönemi

Question Abc

Abcdefghjklm
    Konu Uyurgezer tarafından (09-07-2018 Saat 04:15 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle merhaba .Sormak istediğim bir soru var . Arkadaşın var mı? Bunu sormamın sebebi söylediklerinin bir kısmı yalnızlıktan dolayı çıkıyor.

Konuya gelecek olursam bunların hemen hemen hepsini yaşadım hatta yaşıyorum da.O yüzden sorununu anlıyorum. Hayattan kendini soyutlamaya çalıştırıyor bu kişilikler. Birkaç tanesi için sana tavsiyeler verebilirim.

Mesela karamsar kişilik benim hayatımda her anımdaydı . Hatta çevreme de bariz yansıtır oldum. Durmadan konuşuyor ve konuştukça işin içinden çıkamıyorsun ve beynini ağrıtıyor . Aklını çürütüyorsun .Bu yüzden yaptığım yöntem bunun oluşmasına müsaade etmemek için boş bir defter alıyorum .O deftere geçmişte yaşadıklarımı kurcalıyorsa , hayallerimi etkiliyorsa , gelecek kaygısı getiriyorsa hemen oraya yazıyorum . Bunu yaptığım için üzerimden bunu attığımı söyleyebilirim.O zamandan bu yana gelişme gösteriyor bende. Bunu senin de yapmanı tavsiye ederim . Gerçekten bu kadar kişiyi kaldırmak çok ağır . Bir de en büyüklerinden biri de bu. Denersen inşallah faydasını da görürsün.

Öfkeli özellik için iki şey söyleyebilirim. Birincisi kişisel gelişim kitapları , felsefi kitaplar okuyabilirsin .İkincisi de bir tane kum torbası alıp evde onu yumruklamanı söyleyebilirim .Senden negatif etkiyi alması için faydalı olabilir. Ben de kendimden nefret ediyordum . Hatalarımı düşününce iyice artıyordu. Bu yüzden bir yere gittiğim zaman giyimime bile yansıyordu . Takıntı yapıyordu beyin içindeki şey. Şimdi ona ters gidiyorum ve kendime bakıyorum.Böylece nefret duygusu da hissetmiyorum , kendimle barışık olmayı öğrendim. Sen de kendini memnun edecek bir şeyler yap.

Yukarıdaki için aynısı değersiz düşünmemen için de yaparsan atlatırsın .Ama dediğim gibi eğer çevrende arkadaşın yoksa da bu düşünce oluşabilir . Senin de değerli olduğunu duymana ihtiyacın var.

Mükemmelliyetçi kişiliği de anlatmaya gerek yok .Yaşadım . Bunun için çevrene bakmanı söylüyorum . En iyisini yapmaya çalış ama mükemmeli arama . Çünkü insan hata yapabilen , kusurları olan bir varlık olarak yaratılmıştır. Sen de eksiklerinle mutlu olmaya çalış . Bir de şöyle düşün .Her şey eksik ve kusursuz gittiğini düşünsene . O zaman da bir yerden sonra kendini bir ileri geliştiremeyeceksin , heyecan olmayacak . Kendini tatmin edemeyeceksin , zevksiz olacak her şey. En azından eksiğini görünce kendinde yeni arayışlara girişeceksin . Biraz beynindeki düşüncelere inatla karşı çıkman için söylüyorum.

Bunun dışındakilere şimdilik bir şey söylemeyeceğim .Onlara bir dahaki mesajımda yazarım .Sen kendini böyle hissetmen çok normal .Bu kadar özellikte fısıldayan kişilikleri taşıyorsun. İnşallah söylediklerim senin işine yarar . Şayet faydasını görmezsen bir psikoloğa gitmeni tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Karar Dönemi

Öncelikle Tavsiyen için teşekkür ederim Bülbül,Cok faydalı olacağinı düsünüyorum,yazmış olduğun yöntemleri uygulayacağım
    Aslinda arkadasim var ama cevrem pek genis değil,Geçmişte çevremde bazı ihanetler yaşadım, Su anda Arkadaslarimla sohbet ettigim,konustugum zaman yukaridaki yazdigim fisiltilardan bazilari susuyor.Ancak daha sonra tekrar basliyor.Kendi kendine senaryo üretiyorlar. Ve olmadık sonuclar cikarabiliyorlar.

Karar Dönemi

Hayatınızda hiç bir psikiyatr veya psikologa gittiniz mi?

Karar Dönemi

Alıntı hbedirhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatınızda hiç bir psikiyatr veya psikologa gittiniz mi?
    Evet son 2 sene içinde birçok kez Bakirköy Ruh Ve Sinire gittim, Daha once de ergenlik doneminde gittim,Psikoterapi gördüm,Lustral Kullandım ama fazla bir ilerleme sağlayamadım

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rica ederim ,ne demek.Aklıma geldikçe yöntemleri yazacağım, sen de buraya bakarsın. İnşallah faydasını görürsün.Arkadaş sorusunu bizzat sordum .Mesela vardır ama seni aşağılıyordur , moral vermiyordur ya da seni kötü hissettirecek psikolojiye zemin hazırlıyordur. Bu durumlar da kişinin kendisi değersiz olduğunun psikolojisine giriyor , yerden yere vuruyor . Bir de sana değer veren , onu hissettiren arkadaşların varsa onlarla sık sık görüşmeye bakman için sordum. Dediğim gibi bende de bu söylediğinin aynısı oluyordu ve hatta oluyor. Anında deftere yazıyorum .Defterin yoksa telefonda notlara yaz .Muhakkak engellemen gerekir.

Ben sana direk psikiyatrist tavsiye etmedim. Kendimde gittim ama bir zamana kadar faydasını görüyorsun. İlaç kullansan da illa kendin bir çabaya girmen lazım.Yoksa her şey başa sarıyor. Tabi sorunları kendin çözemezsen gidersin ama öyle ya da böyle kendin bir yöntem katman lazım.

Karar Dönemi

Hangi ilde oturuyorsunuz bilmiyorum ama eğer İstanbul da oturuyorsanız bulabileceğiniz birçok iyi tecrübeli psikolog var. Psikoterapi görmeniz en azından sorunlarınızla baş etme açısından size yardımcı olacaktır.

Karar Dönemi

Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim ,ne demek.Aklıma geldikçe yöntemleri yazacağım, sen de buraya bakarsın. İnşallah faydasını görürsün.Arkadaş sorusunu bizzat sordum .Mesela vardır ama seni aşağılıyordur , moral vermiyordur ya da seni kötü hissettirecek psikolojiye zemin hazırlıyordur. Bu durumlar da kişinin kendisi değersiz olduğunun psikolojisine giriyor , yerden yere vuruyor . Bir de sana değer veren , onu hissettiren arkadaşların varsa onlarla sık sık görüşmeye bakman için sordum. Dediğim gibi bende de bu söylediğinin aynısı oluyordu ve hatta oluyor. Anında deftere yazıyorum .Defterin yoksa telefonda notlara yaz .Muhakkak engellemen gerekir.

Ben sana direk psikiyatrist tavsiye etmedim. Kendimde gittim ama bir zamana kadar faydasını görüyorsun. İlaç kullansan da illa kendin bir çabaya girmen lazım.Yoksa her şey başa sarıyor. Tabi sorunları kendin çözemezsen gidersin ama öyle ya da böyle kendin bir yöntem katman lazım.
    Tabi bakarım mutlaka,Evet çevremde negatif insanlar var.Mumkün oldugunca onlarla denk gelmemeye özen gösteriyorum,haklisiniz insanin irade gösterip caba icerisinde olmazsa surekli ayni seyleri yasayacaktir.

Karar Dönemi

Alıntı hbedirhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi ilde oturuyorsunuz bilmiyorum ama eğer İstanbul da oturuyorsanız bulabileceğiniz birçok iyi tecrübeli psikolog var. Psikoterapi görmeniz en azından sorunlarınızla baş etme açısından size yardımcı olacaktır.
    Istanbulda oturuyorum. Psikoterapinin bana en büyük yararı yasadigim sorunlarin asilabilecegini göstermesiydi.Benim bu noktadaki problemim devamlılığı sağlayamamaktı

Karar Dönemi

Neden devamlılık sağlayamadınız

Sayfa 1/3 123 SonSon