Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dayanma Gücüm Kalmadı

Karar Dönemi

Standart Dayanma Gücüm Kalmadı

Ben 17 yaşındayım lise öğrencisiyim hiç bir sosyal çevrem yok okulumu hiç sevmiyorum okulun sayesinde belimde lordoz oluştu sürekli düzeltmeye çalışıyorum ama düzelmiyor bacaklarım bedenime göre büyük geliyor dizlerim kaymış gibi duruşum hiç düzelmiyor insanlarla konuşamıyorum bir yerlere gidemiyorum duruşum sıfır yani anlıyacağınız 1-0 yenik devam ediyorum hayata 5 sene öncesine kadar hiç bir problemim yoktu 5 senedir okadar saçma şeyler yaşadım ki artık kendim bile inanamıyorum biraz fazla duygusalım her şeyi kutsallaştırıyorum hayatımda 1 sene sınıfımdaki herkes beni dışladı ondan sonra saçma sapan problemlerle uğraşmaya başladım ben her zaman bunları umursamazlıkdan geliyorum hiç bir şeyi umursamıyordum 5 sene ama artık dayanamıyorum hiç bir düzelme olmuyor herkes beni mutlu sanıyor problemlerimi söylediğimde geçistiriyorlar çevremde benim gibi bir kişi bile görmedim dışarıya çıkıyorum yok bir kişi bile benim gibi yok

Banned

Ablam lordoz düzelebilen bir şey sevecen olursan insanlar da seni sever arkadaşlık olmadan lise çekilmez sosyallik istemiyorsan en azından cool ol cool derken fazla konuşma gerektiğinde konuş ama özgüvenli ol özgüven derken kibire kaçma ama

dreamer8
    Guest

Okulda bulunmak ve sırada oturmak, ders çalışmak lordoz(bel çukurlaşması) değil de daha çok kifoz( omuz ve sırtta kamburlaşma) yapar. Lordoz dediğin olay ben de de var. Kendimi bildim bileli belim çukur, göbeğim varmış gibi görünüyorum, kalçam da dışa çıkık. Bunun için fiziksel olarak kendini kuvvetli tutacaksın, egzersiz ve spor yapacaksın, bel kasların kuvvetli olacak. Halıya yüzüstü yat, ellerini sırtında belinin üstünde birleştir ve kendini geriye doğru çek. Belin yerdeyken, göğsün ve göbeğin halıdan kalksın, sırt kaslarını geliştirir. Mekik çekeceksin, karın kasların gelişecek. Halıda sert zeminde sırt üstü, bel çukurunu halıya dayayıp, gerekirse dizlerini biraz kırabilirsin, yarım saat yat.....Kendini değersiz, hasta, eksik, hatalı görüyorsun. Bu kompleksten çıkmalısın. bir şekilde hayatta kalmak zorundasın.
    Konu dreamer8 tarafından (16-05-2017 Saat 04:41 PM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi

benimde dayanacak gücüm kalmadı en iyisi forum olarak toplu intihar eylemi gerçekleştirelim.....
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okulda bulunmak ve sırada oturmak, ders çalışmak lordoz(bel çukurlaşması) değil de daha çok kifoz( omuz ve sırtta kamburlaşma) yapar. Lordoz dediğin olay ben de de var. Kendimi bildim bileli belim çukur, göbeğim varmış gibi görünüyorum, kalçam da dışa çıkık. Bunun için fiziksel olarak kendini kuvvetli tutacaksın, egzersiz ve spor yapacaksın, bel kasların kuvvetli olacak. Halıya yüzüstü yat, ellerini sırtında belinin üstünde birleştir ve kendini geriye doğru çek. Belin yerdeyken,
    göğsün ve göbeğin halıdan kalksın, sırt kaslarını geliştirir. Mekik çekeceksin, karın kasların gelişecek. Halıda sert zeminde sırt üstü, bel çukurunu halıya dayayıp, gerekirse dizlerini biraz kırabilirsin, yarım saat yat.....Kendini değersiz, hasta, eksik, hatalı görüyorsun. Bu kompleksten çıkmalısın. bir şekilde hayatta kalmak zorundasın.
    Çok güzel söylemiş ve benim söylememe bile gerek yok. Aynılarını söylüyorum. Ek ilave olarak daha yaşın 17 .Sakın bırakayım deme .Hepimiz bir şekilde acılar yaşadık . Daha şimdiden yaparsan 30'lu yaşlarında yaşayan ölü olursun. Ne sorunun olursa olsun kendini bir şekilde hayata bağla.Müzik dinle , kitaplar oku ,akla gelecek ne varsa ,kendini mutlu edecek yeni keşifler yap.Biliyorum zor senin için her şey ama ne sorunlara rağmen hayata tutunan var. Burada öyle birkaç üye var .Ümidini kaybetme lütfen . Umarım söylediklerime alınmazsın.İnşallah sağlığına kavuşursun ve psikolojik olarak geçtiğin durumdan da bir şekilde çıkarsın.

Cahillik Dönemi

tüm umudunu kesenlere gelsin bu parça......
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

ben de dışlandım o yüzden anlıyorum seni.burda herkes seni anlayamaz.dışlanmışı ancak dışlanmış anlar.dışlanmak çok kötü ve zor bir durum.öfkeye ve kine neden olur.yani kısacası çekmeyen bilemez.kardeş o kadar takma kafaya.tanrı var mı yok mu bilmiyorum ama eğer varsa emin ol seni dışlayanlardan hesap soracaktır.kimsenin ahı kimseye kalmaz emin ol.eden bulur.ilahi adalet vardır elbet.öyle umut ediyoruz.arkadaşın dediği gibi kendini yaşama bağla, kitap oku, doğada gez, müzik dinle, arkadaş edin, kendini felsefeye sanata ver.dünya klasiklerini okumanı öneririm.dostoyevski, tolstoy, puşkin, dickens, v. hugo, steinbeck, mark twain oku.oğuz atay tutunamayanlar tam sana bana göre, tutunamayanları anlatan bir yapıt onu oku.yusuf atılgan aylak adam'ı, anayurt oteli'ni oku.dostoyevski yeraltından notlar'ı oku.tam senin benim gibileri anlatmış.kendini kitaplara ver.

Banned

Stephen Hawking' de arızalı görünüyor, etki34, öyle değil mi? Ben de engelliyim, kendimi sadece kendime kanıtlamaya çalışıyorum, işime odaklanıyorum. Toplumun saygısını kazanmak önemsiz. Hele ki şarlatanlara saygı duyan bir toplumsa. Kimseden yardım ve hoşgörü beklemeye gerek yok. Sen sensin. Kendini, her ne yapmak istiyorsan ona adarsan, sıkıntın azalacaktır.

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Bahsettiğiniz dışlanmışlık hissinin yakın çevrenizle sınırlı olduğunu unutmayın. Hiçbirimiz gerçek anlamda genel toplumdan dışlanmış bireyler değiliz aslında. Fakat doğamız gereği dünya etrafımızda dönüyormuşçasına hareket ettiğimiz için uyumlu olmakta zaman zaman güçlük çekiyoruz. Gençlik dönemlerinde bu sorunlar başa çıkılmaz bir hal alıp, maalesef hayatımızın geri kalanını da etkileyecek seviyelere ulaşabiliyor.

Size tavsiyem şimdilik sorun yaşadığınız çevreniz dışında kendinize alternatif yaratmanız. Okul ve yakın çevrenizle iyi ilişkiler geliştiremediyseniz bunlardan çıkardığınız dersler, gözlemler vardır mutlaka ve bunlar ışığında kendi iç eleştirinizi de yapabilirsiniz. Sanat, spor, felsefe, siyaset veya her neye ilgi duyuyorsanız o konularda sosyal aktiviteler geliştirmelisiniz.

Umarım üniversite düşünüyorsunuzdur zira üniversite vaat ettiği eğitimden ziyade size yukarıda saydığım alanlarda sağlayacağı imkânlar, sıfırdan inşa edeceğiniz insan ilişkileri, arkadaşlıklar hatta belki dostluklar dolayısıyla önemlidir. Elbette bu geçişi yaparken zihninizdeki olumsuzlukları bir kenara bırakmanız gerekir ki sağlıklı bir temel oluşturabilesiniz.

Bugün sorunlu gördüğünüz çevreden tamamen kopmaktansa bir süre uzaklaşmak, imkân varsa şehir/yurt dışında okumak/çalışmak ilk tercihiniz olmalı. Özgüveni yüksek, ayakları üzerinde durabilen bir birey haline geldiğinizde(ya da kendinizi buna ikna ettiğinizde) mevcut ilişkilerinizdeki problemler de geride kalacaktır.

Dert etmemeye bir süre daha devam edin, kendi geleceğinizi plânlamaya odaklanın ve gerisini zamana bırakın.

Sağlıcakla
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Banned

aloneaqle sen ne diyorsun birader? üniversiteymiş.bu psikolojiyle g.doğuda bir üniversiteye düşsün bak çocuğu nasıl dışlıyorlar..dayak bile yer belki.ben üniversitedeyken sınıfta nerdeyse hiçkimse benimle konuşmuyordu.

Sayfa 1/2 12 SonSon