8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Sizce sosyoloji ?

Karar Dönemi

Standart Sizce sosyoloji ?

Bu yıl ygs lys sınavlarına ilk girişim. Bu yıl kazanmak zorundayım. Çünkü aile baskısı.

Ben eşit ağırlık öğrencisiyim. Hep psikoloji ve pdr okumak istedim ama matematiğim bunları kazanabilecek kadar iyi değil. Durumumuz da ankara dışında ünivetsite okuyabileceğim kadar iyi değil. Şuan sosyoloji kazanabileceğim bir bölüm. Aileme sosyoloji okumak istiyorum dediğimde o ne diyorlar ve ben diyecek bir şey bulamıyorum. Sosyolojiyle ilgili bilgiler okudum ve aileme şu işi yaparlar diyebileceğim somut bi bilgi elde edemedim. Peki sizce sosyologlar ne yapar ? Sosyoloji görüşlerini internetten okudum ve potansiyel bir işsiz olabileceğim sonucunu gördüm. Ankara dışına da çıkamam. O yüzden hacettepe sosyoloji inşallah kazanabilirim gibi duruyor. Puanı da düşük. Ataması yok çünkü. Geleceği de yok ama mecburum bir taraftan da.
    Forumda üniversite okumuş olanlar ve bu konu hakkında benim anlayabileceğim somut bilgiler verebilecek insanlar oldugunu düşündüğüm için size sormak istedim.

Peki sizce hacettepe'de sosyoloji okumak ?p
    Konu Kübranur tarafından (14-05-2017 Saat 08:00 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

Başka hangi bölümleri kazanabilirsin?

Karar Dönemi

Tm 3 puanıyla da ankarada anca sosyoloji tutuyor.

Banned

Alıntı Kübranur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tm 3 puanıyla da ankarada anca sosyoloji tutuyor.
    Sosyoloji bölümü mezunları, kamu ve özel sektör kurumlarında istihdam edilebilir. Özel şirketlerin insan kaynakları bölümlerinde, medya kuruluşlarında, araştırma şirketlerinde; Adalet, İçişleri, Aile ve Sosyal Politikalar, Sağlık Bakanlıkları ve benzeri kurumlarda uzman, proje yöneticisi ve sosyolog olarak çalışabilir. Yine çocuk ıslah evlerinde, hapishanelerde, bakıma muhtaç çocuk yurtlarında ve benzeri kuruluşlarda sosyolog, uzman, memur veya araştırmacı olarak çalışabilir. Ayrıca gerekli sertifikalar alındığında aile danışmanı unvanı alabilir ve lisanüstü çalışmalarla akademik kariyer yapabilir.
    Böyle diyor ama istihdam olanakları dar mı geniş mi bilemem.

Sevdiğim bir meslek yok mu ilgini çeken hani? Puanlara bakmadan?

Karar Dönemi

Sosyoloji oku. Notları yüksek tut,dil öğren. Okulda kalır,belki profesör olursun,kpss'ye gerek kalmaz. Öğrencilerini seven bir profesör olmakla,psikolog olmak arasında fark yok.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Harika bir bölüm.İş bulmak, TIP hariç hiçbir bölüm için garanti değil.
    Zevk alarak oku.Okurken dil öğren.İyi bir ortalama tuttur, yurt dışına çık.Oralarda akademisyen ol.

Amerikada sosyoloji alanında akademisyen olan tanıdığım 2 kişi var.Eğer iyi bir ortalama tutturursan tanışmanızı sağlarım.
    Şu an fırsat bulsam, sosyoloji de doktora yapma isterdim ama eski gücüm yok.

Sana başarılar. Üniversite hayatının keyfini çıkar.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sosyoloji bence güzel bölüm .Pdr olarak tanıdığım birkaç hocam vardır ve bunlar sosyoloji bölümünden çıkmışlardır. Sen de olamazsın diye bir şey yok. Bir ara pdr alıyorlardı.

Sosyolojinin iş kaynağı aslında çeşitlidir .Tabi biraz plan , hedeflerle şekilleniyor. Bölümüm olmadığı için ben de fazla bilgi veremiyorum ama sosyoloji okuyan arkadaşlar bulursam buraya yazarım.

Karar Dönemi Limonella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kübranur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yıl ygs lys sınavlarına ilk girişim. Bu yıl kazanmak zorundayım. Çünkü aile baskısı.

Ben eşit ağırlık öğrencisiyim. Hep psikoloji ve pdr okumak istedim ama matematiğim bunları kazanabilecek kadar iyi değil. Durumumuz da ankara dışında ünivetsite okuyabileceğim kadar iyi değil. Şuan sosyoloji kazanabileceğim bir bölüm. Aileme sosyoloji okumak istiyorum dediğimde o ne diyorlar ve ben diyecek bir şey bulamıyorum. Sosyolojiyle ilgili bilgiler okudum ve aileme şu işi yaparlar diyebileceğim somut bi bilgi elde edemedim. Peki sizce sosyologlar ne yapar ? Sosyoloji görüşlerini internetten okudum ve potansiyel bir işsiz olabileceğim sonucunu gördüm. Ankara dışına da çıkamam. O yüzden hacettepe sosyoloji inşallah kazanabilirim gibi duruyor. Puanı da düşük. Ataması yok çünkü. Geleceği de yok ama mecburum bir taraftan da.
    Forumda üniversite okumuş olanlar ve bu konu hakkında benim anlayabileceğim somut bilgiler verebilecek insanlar oldugunu düşündüğüm için size sormak istedim.

Peki sizce hacettepe'de sosyoloji okumak ?p
    Sana tek önerim okumus olmak icin okuma. Aile baskisi diye istemedigin bir bölümde senelerini kaybedecegine aileni ikna etme yolunu arastir. Kime sorarsan sor herkesin fikri kendine ancak senin yasayacagin mutsuzlugu kimse tamir edemeyecek bunu da unutma.