5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: GİÇA

Karar Dönemi

Standart GİÇA

Giça zaman ve yillar insanlari olgunlaştiriyor bende
    lityum depakin kullanirken ilaçlari reddediyordum
    sürekli uykusuzluk vardi 24 saati ertesi günlere uyumayarak
    devrediyordum tabii ikinci ve üçüncü günlerde vücudum fiziki olarak
    yorulduğu için uyuyordum fakat uyumadiğim günlerde çok enerjik
    hareketli oluyordum yinede uyumak istemiyordum uyurken beynim sürekli
    düşünce halindeydi herşeyi kopuk kopuk hatirliyordum
    zaten manik depresiflerin yeni ismiyle bipolar bozukluğu olan insanlariin sorunu uyuyamamak
    hastaliğa yakalanmamiş normal bir insanda uyumazsa sinir stres gülmek ağlamak arasinda
    gider gelir ama bizim gibi hastalarda fazlalik ve abarti baş gösteriyor

10 sene sonra bu hastaliği kabullendim biraz zor oldu doktor leponexi kesti
    şimdi leponexi akşamlari bir tane aliyorum iki tanede depakin aliyorum rahatim
    bizler gibi insanlarin derdi uyuyamama sorunudur başka bir doktorun dediğine göre bende uyku apnes
    senderomu olduğu için uyuyamiyormuşum uyku halinde nefes durmasi olduğu için uyuyamiyormuşum

doktor uyku labratuarinda bir gün gel yat dedi bende gitmedim ama gidecem zaten bizim
    anneniz veya babaniz veya yakinlarinizdan biri öldüğünde bile kafaya hiç birşey takmayacaksiniz
    sürekli gezin hiç bir şeyi der etmeyin

boşver yalan dünya neyi dert ediceksinizki etmeyin peygambere kalmayan dünya
    bizleremi kalacak unutun herşeyi ye iç gez hayata bak çevrenize bakin ve her zaman
    mutlu olmaya çalişin ne sayarsan say vesselam

dreamer8
    Guest

Dünyanın kimseye kalmaması, kısa ve geçici olması; bir kısım insanda kurallara uyarak, hata yapmadan,
    hak yemeden, hırs yapmadan, sabırla, kanaatle yaşama dürtüsünü tetiklerken, bir kısım insanda da doya doya yaşamayı, gezmeyi, her şeyi tatmayı tetikliyor. Aynı düşünce (hayatın kısa ve geçici olması) iki tezat yöne sevkediyor insanı. Bana 1. yol daha mantıklı geliyor. Madem bu kadar yalan ve geçici, der şeyi tatsam ne olacak sanki diyenlerdenim.

Karar Dönemi

Ne olacak diyorsan o zaman sen monoton siradan bir insansin öl o zaman ne olacak deme

Karar Dönemi

Kanaat edip para biriktirip yemeyen insana benzersin açik bir şekilde

Karar Dönemi

Dünya hayatinda ne olacak diyorsan sadece ölene kadar nefes alirsin olay bundan ibaret olur