Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: hipnoz deneyen var mı?

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kısmımız böyle düşünüyor da tam tersini düşünenler de var.Ne acılar yaşıyor,ne aşamalardan geçiyor.Belki hayatının en kötüsü,onun için "bitti" dediği anlar oluyor.Ama öyle insanlar tanıyorum ki bunların silinmesini istemiyor.Çünkü hayata karşı savaştı ve güçlü olan insanlar var.
    Ben de bir ara böyle düşünüyordum ama sonra etrafımda tersini düşünen insanları görünce bunu düşünmeyi bıraktım.Ben her şeye sil baştan adım atabilirim.Geçmişte olan oldu , onlardan güzel malzeme yaratıp kendimi daha da hayata karşı güçlendirmeliyim , ileriye devam edecek derece kendimi pozitif duygular beslemeliyim.Özellikle bu birkaç gün içinde benim düşüncelerim tam da bu yöne gelişti.Herkese saygı duyuyorum düşüncelerinde.Dilerim sen de ve birçok insan için de söylüyorum,hayatlarına yeni ve mutlu edecek kaynak gelsin.
    güzel dileklerin için teşekkürler. dediklerinin aksini söylüyemem ama defalarca deneyipde kaybediyosak bi süre sonra yoruluyor insan.yinede pes etmek yok devam edicem yenik düşsemde tekrar tekrar ve tekrar denicem.
    Uzaklarda..

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı serhat_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel dileklerin için teşekkürler. dediklerinin aksini söylüyemem ama defalarca deneyipde kaybediyosak bi süre sonra yoruluyor insan.yinede pes etmek yok devam edicem yenik düşsemde tekrar tekrar ve tekrar denicem.
    Rica ederim.Sen de haklısın.Üst üste yap ,et ama sonuç değişmesin ve sonra her şeyden bıkmış hissediyorsun , oluruna bırakmak daha mantıklı geliyor böylece.Öyle yapmak gel gör ki fayda sağlamıyor. Hayat enerjin , ruhun, aklın ,düşüncelerin çöküyor .O yüzden ben de "yola devam " diyorum .Belki ilerisinde güzel birşeyle karşılaşırız , illa olacaktır .İnanmak yeterli.
    Bu foruma geçen gün bir üye geldi .Bipolar ve anksiyete rahatsızlıklarıyla yıllardır yaşamış ama şimdi hepsini yenmiş bir şekilde ,hayatla dalga geçerek , güçlü , inançlı ,pozitif devam ediyor. Ne güzel bir örnek. Umudumuzu kesmemeliyiz bu yüzden .Seni tanımasam da "tekrar tekrar denemelerinden " yola çıkarak başarabileceğine inanıyorum . Bir gün eline bu fırsat geçecek.

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.Sen de haklısın.Üst üste yap ,et ama sonuç değişmesin ve sonra her şeyden bıkmış hissediyorsun , oluruna bırakmak daha mantıklı geliyor böylece.Öyle yapmak gel gör ki fayda sağlamıyor. Hayat enerjin , ruhun, aklın ,düşüncelerin çöküyor .O yüzden ben de "yola devam " diyorum .Belki ilerisinde güzel birşeyle karşılaşırız , illa olacaktır .İnanmak yeterli.
    Bu foruma geçen gün bir üye geldi .Bipolar ve anksiyete rahatsızlıklarıyla yıllardır yaşamış ama şimdi hepsini yenmiş bir şekilde ,hayatla dalga geçerek , güçlü , inançlı ,pozitif devam ediyor. Ne güzel bir örnek. Umudumuzu kesmemeliyiz bu yüzden .Seni tanımasam da "tekrar tekrar denemelerinden " yola çıkarak başarabileceğine inanıyorum . Bir gün eline bu fırsat geçecek.
    umarım geçer teşekkürler.
    Uzaklarda..

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hipnoz muydu bilmiyorum. Bir profesörün özeline gittim. Bir kaç soru sordu cevaplayamadım. Yan tarafta karanlık bir odaya aldı. Korkuyorum dedim kapıyı araladı. Yarı baygın gibiydim sorular soruyor cevaplar veriyordum. Kafamın içi acıdı cevap verirken.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Hiç hipnoz denemedim. Oldum olası bana ürkütücü bir o kadar da gizemli gelmiştir. Düşünsenize uyku ile uyanıklık arasında bir durumdasınız yani çok ince ve kırılgan bir çizgidesiniz. Söylenene göre eğer olumlu bir terapi olursa bilinç dışında olumlu değişiklik ve iyileşmeye yol açıyormuş ve belli aralıklarla tekrarlandığında kalıcı değişiklikler ve iyileşmeler meydana geliyormuş.

Hatta bazı kurumlar hipnoz ile panik atak, anksiyete gibi bir çok rahatsızlığı tamamen yok ettiğini iddia etmekte. Ben hiç hipnoz ile iyileşen biriyle iletişime geçemedim. Eğer böyle bir şey olsaydı kimse ilaç kullanmak zorunda olmazdı. İşte o zaman ben de hipnozu deneyebilirdim.
    Eğer düşünmeden konuşuyorsan, bunun cezası mutlaka seni sonradan defalarca düşünmeye mahkum edecektir...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12