7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Ne yapmaliyim

Karar Dönemi

Standart Ne yapmaliyim

Manik depresif hastasiyim 3 yil önce lityum depakin kullaniyordum lityumun yerine
    doktor leponex önerdi 200mg iki tane olmak üzere leponex aliyorum
    lityum depakin kullanirken uyuyamiyordum fakat 2 saat uyuyordum
    leponexi2 yildir kullaniyorum sabahlari altima işiyerek uyaniyorum
    ben manik depresif hastasiyim şizofrenlere verilen leponex ilaci manik depresiflerede verilebilirmiş
    bazen altimi islatarak uyaniyorum
    leponex = 70 lik rakiyla ayni kafayi yiyicem biktim ilaç kullanmaktan bende normalim
    diğer insanlar gibi ne yapmaliyim öneriniz nedir

Banned

doktorunu değiştir bipolarsan leponex vermezler mutlaka şizofrenik belirtiler bulmuşlardır. sen ne teşhis koyuyorsun kendine. leponex şizofrenide tedaviye yanıt vermeyenlerde kullanılıyor.

Banned

Alıntı ilkyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorunu değiştir bipolarsan leponex vermezler mutlaka şizofrenik belirtiler bulmuşlardır. sen ne teşhis koyuyorsun kendine. leponex şizofrenide tedaviye yanıt vermeyenlerde kullanılıyor.
    yoo, öyle bir kural yok. leponex herkeste kullanılabilir sadece düzenli kan testleri gerektiği için doktor raporu gerekir.
    leponex te 100 de 1 filan görülen ölümcül bir yan etki var.
    aslında leponex eski bir ilaç ve atipik antipsikotikler arasında en eskisi. fakat ölümcül yan etki nedeniyle piyasadan uzun bir süre kalkmıştı kan testleri ile birlikte olmak şartıyla yeniden piyasaya sürüldü.
    leponex şizofrenide etkili dozlarda bazı kişilerde kan değerlerinin fazla düşmesine sebep olabiliyor. 100 de 1 de olsa zamanında piyasadan kalkması için yeterli sebep oldu.
    şimdi ise başlangıçta sık kan testleri uzun vadede ayda bir kan testi ile güvenle kullanılabiliyor.
    kan değerlerinde düşme tesbit edildiğinde hasta hemen ilacı kesiyor. zaten reçetesiz alamaz. reçetesiz alınamayan tek antipsikotik.
    evet tedaviye dirençli vakalarda daha etkili ama leponex kullanmak için tedaviye dirençli vaka olmak gerekmez sadece doktor raporu ve düzenli kan testleri gerekir.

Banned

teşhis hatası en fazla bipolar ve şizofreni de yaşanıyor çünkü çok benzer semptomlar var.

Banned

yav bipolar çok iyi bi hastalık ya! ben bipoları çok seviyorum! manik fazda yaratıcılık patlaması yapıyor ve tarihteki deli dahilerin büyük çoğunluğu bipolar!

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun öncelikle.İlaç kullanmak kötü , tarif edilemez .Hele de etkileri de ayrıyetten daha da bunu düşünmene itiyor ama rahatsızlığın için de veriyor.Ne tavsiye verebilirim bilmiyorum.Başka bir doktora görünmeni söyleyebilirim , bakalım o gittiğin doktor ne diyecek ?Allah acil şifalar versin.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Duygu durum düzenleyicilerin yerine bipolarda yüksek dozda antipsikotik de verilebiliyor ama ben dahil hiç bir tanıdığım bipolara bu tedavi biçimi uygulandığını hatırlamıyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...