Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Geçmiş takıntısı

Karar Dönemi

Unhappy Geçmiş takıntısı

Herkese merhaba bir sen once yapmis oldugum bir hata yuzunden hala pismanlik ve uzuntu duyuyorum artik her seyi unutmak ve yeni hayata baslamak istiyorum ama bazen oyle bir anda aklima geliyor ve icim burkuluyor sanki hala o andaymisim gibi ama herkes hayatini devam ediyor bir tek ben bir senedir oldugum yerdeyim ne ileri ne geri oldugum yerde sayiyorum ve kendimi sucluyorum bu histen nasil kurtulabilirim

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Oncelikle aramıza hoş geldiniz .

Hayatta hiçbir şey tesaduf degildir ,o olayı veya olayları yaşaman gerekiyordu yaşadın .Sonuçları iyi veya kotu oldu onemli olan ders çıkarman ve yine aynı şeyleri yapmaman .Bir şey ilk defa insanın başına geliyorsa o hata degildir çunku sonuçlarını bilmeden yapmışsındır ,ama yaşadıkların yine oldugunda aynı tepkiyi vermek aynı hareketleri yapmak işte o kesinlikle hatadır ,çunku onceden başına gelebilecekler hakkında bilgin olmasına ragmen bile bile yanlış yapmışsındır .

Geçmiş geride kaldı ,hayat geçmişle degil gelecekle yaşanıyor .Geçmişi degiştirebilmek ne yazık ki mumkun degil ,ama gelecegini yonlendirmek tamamen senin elinde .O yuzden geçmişten dolayı kendini suçlayacagına ondan ders çıkar ,yine aynı şey olsaydı ne yapmak gerekirdi diye duşun .

Aramıza daha sık katılırsanız seviniriz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O hatayı değiştiremezsiniz ama o hatanın sizde bıraktığı etkiyi yokedebilirsiniz. Bunun için birisinin sizi ikna etmesi gerekiyor. Bakış açınızı değiştirmesi gerekiyor. Örneğin samimi olduğunuz bir arkadaşınıza bunu söyleyip onun fikirlerini alabilirsiniz. Konu özel değilse burda paylaşabilir ve yorum alabilirsiniz. Psikoloğa gidip bir kaç seans terapi almanız durumunda da bu problemi çözecektir.

İnsan hafızası beyaz bir tuvaldir. Deneyimleri, yaşanmışlıkları, anıları, düşünceleri yani bir çok şey, İnsanın bu tuvale yaptığı yada başkalarına yapması için izin verdiği bir resimdir. Gerçek psikologlar (psikiyatristler ) iyi bir ressamdır. Sizin resminizdeki siyah alanlara mavi, yeşil, sarı, turuncu, pembe bir başka resim çizer ve siz resminize baktığınızda artık rahatsız olmazsınız. Hatta o resme bakmak hoşunuza gider. Sizin resminizi de eğer arkadaşınız yada bir yakınınız düzeltebilecekse paylaşın ve size yardım etsinler. Lakin o resme dokunmak için usta bir ressama ihtiyaç varsa, karartı oldukça fazlaysa ve renkler birbirine girmişse bir uzman ressamın dokunması gerekir.
    why so serious

Karar Dönemi

Alıntı lalem19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bir sen once yapmis oldugum bir hata yuzunden hala pismanlik ve uzuntu duyuyorum artik her seyi unutmak ve yeni hayata baslamak istiyorum ama bazen oyle bir anda aklima geliyor ve icim burkuluyor sanki hala o andaymisim gibi ama herkes hayatini devam ediyor bir tek ben bir senedir oldugum yerdeyim ne ileri ne geri oldugum yerde sayiyorum ve kendimi sucluyorum bu histen nasil kurtulabilirim
    "Yaptığım hatadan ciddi dersler aldım mı?" "Şimdi ne yapacağım?" sorularına odaklanırsan sıkıntı uzun sürmez.

Karar Dönemi

Hatami kabul ettim ders de cikardim ama tekrardan önüme bakmak istyorum sadece . sanki eskiden kendimi daha çok seviyordum aynada bile farklı görürdüm kendimi yani şimdi daha bir zevksiz geliyor her şey. Kendimi yeniden sevmek istiyorum sadece

Karar Dönemi

Alıntı lalem19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaman haricinde ben de bu durumda sayılırım ve bu ruhun gücünü emiyor ne yazık ki.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsan bedeni kendisini bile sürekli yeniliyor. Deriler dökülüyor, alttan başka bir deri çıkıyor.Hücrelerimiz yenileniyor vs...
    Bedenimizin bile sürekli kendini yenilediği bir Dünyada, geçmişe bağlı kalmak doğru değil.
    Acısıyla tatlısıyla geçmiş, ölmüştür.Diriltmeye gerek yok.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle hoşgeldiniz .Ben de böyle bir sorunla karşı karşıya kaldım.Çok kötü o anın etkisinde kalmak . Psikolojisi tarif edilemez .Sana nasıl bir çözüm sunabilirim bilemedim ...Bence özsaygını besleyecek faaliyetlerde bulunmaya çalış .Bunun dışında halen bu onda takılıyorsan boş bir kağıda içini dök , ondan nasibini aldığını gösterecek kadar yaz . Zira ben bu yöntemi deniyorum.Sana da belki bir yerde faydası olur diye düşünerek yazdım.

Karar Dönemi

Ben de hep geçmişten geliyorum. Aklımda sürekli geçmişten görüntüler var. Bu resimleri ard arda koyup sürekli farklı anlamlar çıkarıyorum.

Aslında bu elimde olan birşey ama daha çok bir zaaf gibi. Hani yanlış olduğunu bilirsiniz de yine de yapmaya karşı koyamazsınız ya onun gibi birşey.

Karar Dönemi

Teşekkur ederim

Sayfa 1/2 12 SonSon