Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
53 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Kimsenin buna ihtiyaci yok mu ?

Karar Dönemi
    Yer
    ISTANBUL

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana çok hak veriyorum .Öncelikle insan saglık sektörunde olunca zaten işin icabı hem ruhsal olarak hem fiziksel olarak yorgun oluyorsun ,bir de bunun içine mesleki ilişkiler rekabet veya davranışlar girince çok daha çekilmez oluyor .

Bir de ustune ustluk saglık çalışanı olunca ,psikologa gitmekte biraz sorun olabiliyor .Ancak ara sıra gitmekte çok yarar var,farkedemedigin yonlerini sana gösterebiliyor .Ayrıca toplumda gereksiz bir erkek guçludur ,ya da guçlu olmak zorundadır yaklaşımı var o da ayrı bir sorun.

İster psikologa giderek ,isterse sanal veya gerçek guven veren biriyle konuşmak içini dökebilmek insanı inanılmaz rahatlatıyor ,sorunlar hallolmasa bile en azından ferahlıyorsun bu bile biraz olsun nefes alabilmeni moralinin duzelmesini saglıyor .

Bu bile az şey degil ,çok buyuk kazanç .Geçmiş olsun .
    Evet bayağı rahatlatıyor bunun için burdayım. Hayatım boyunca her probleme pragmatik yaklaştım. Ama artık bu tarz yaklaşımları eskisi gibi yapamadığımı fark ediyorum. Öğrenilmiş çaresizlik gibi bir duruma girip engeller karşısında hiç bir çözüm üretememeye doğru gidiyorum sanki. Herşeyi kabullenip köşeye çekilmek.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Fontaine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bayağı rahatlatıyor bunun için burdayım. Hayatım boyunca her probleme pragmatik yaklaştım. Ama artık bu tarz yaklaşımları eskisi gibi yapamadığımı fark ediyorum. Öğrenilmiş çaresizlik gibi bir duruma girip engeller karşısında hiç bir çözüm üretememeye doğru gidiyorum sanki.

Herşeyi kabullenip köşeye çekilmek.
    Kendini bırakma ,birine açılamasan bile kendini muzige ver beste yap ,duygularını duşuncelerini notalara dokmeye çalış .Mutlaka faydası olacaktır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi Limonella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır kabullenemediğim bir çok şeyi artık kabulleniyorum ve hayatımı ona göre şekillendirmeye başladım. Ağır bir depresyon atağı geçirdim hala da etkisindeyim. Kendimi şişenin dibinde hissediyorum ve şişenin dibindeki insanlarla konuşmak acayip rahatlatıyor. Aradığım şey şişenin dibinde bir insanın arkadaşlığı . Yaş şehir cinsiyet vs fark etmez. Yeter ki şişenin dibinde olsun gelip bana mutlu mutlu hayaller kurup mutluluklarından bahsetmesin. İyi bir arkadaş olabileceğimi düşünüyorum yardımcı olabilecekler mesaj atabilir.
    Hep dertler mi paylasmak gerekiyor o zaman nasil arkadaslik olur ki , nitekim bir sure sonra ikinizde bunalir ve arkadasligi bitirirsiniz

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Limonella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hep dertler mi paylasmak gerekiyor o zaman nasil arkadaslik olur ki , nitekim bir sure sonra ikinizde bunalir ve arkadasligi bitirirsiniz
    Hep dertler paylaşılacak diye bir şart yok ,ama insanın sırtında çok buyuk yuk varken hele hele bir de erkeksen oyle zaman geliyor ki ,o agırlıgın altında eziliyor boguluyorsun .Sana birinin elini uzatması hiçbir şey yapamasa bile sadece dinlemesi bile insanın içine ferahlık veriyor .

Erkekler kadınlara göre çok zor konuşuyor ,başkalarına açılabiliyor .Eger bir de açılacak bir dostu arkadaşı yoksa tamamen içine kapanıyor doluyor doluyor doluyor ,öyle bir an geliyor ki artık ne yapacagını şaşırıyor eger kendine hakim olamazsa bunalıma giriyor .

Böyle bir durumda insanın ilk duşundugu o an içinde bulundugu durumu birilerine anlatmak ,zamanla başka ortak konularda da konuşulur .Zaten hep dertler hep dertler zamanla kabak tadı verir .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi
    Yer
    ISTANBUL

Daha önce dediğim gibi. Kuyunun dibindekini kuyunun dibindeki anlar. Hep dert diye birşey yok dipten çıkmayıda konuşabiliriz.

Karar Dönemi
    Yer
    ISTANBUL

Hep dertler paylaşılacak diye bir şart yok ,ama insanın sırtında çok buyuk yuk varken hele hele bir de erkeksen oyle zaman geliyor ki ,o agırlıgın altında eziliyor boguluyorsun .Sana birinin elini uzatması hiçbir şey yapamasa bile sadece dinlemesi bile insanın içine ferahlık veriyor .

Erkekler kadınlara göre çok zor konuşuyor ,başkalarına açılabiliyor .Eger bir de açılacak bir dostu arkadaşı yoksa tamamen içine kapanıyor doluyor doluyor doluyor ,öyle bir an geliyor ki artık ne yapacagını şaşırıyor eger kendine hakim olamazsa bunalıma giriyor .

Böyle bir durumda insanın ilk duşundugu o an içinde bulundugu durumu birilerine anlatmak ,zamanla başka ortak konularda da konuşulur .Zaten hep dertler hep dertler zamanla kabak tadı verir .
    Forumda beni en iyi anlayan insanlardan birisiniz. Aynen dediğiniz gibi. Açılacak dost arkadaş var ama ben açılmak istemiyorum. Bakın insanlar düşündüğünüz gibi akça pakça varlıklar değildir . Güçsüzlük belirtisi verdiğiniz anda size davranışları 180 derece değişir. En kral eş-dost bu tanımın içindedir.

İyice kapanma meselesine gelince. O kişiden kişiye değişir. Ben şahsen durum düzelmezse içe dönmeye yönelik değil de dışa sivri bir şekilde dönmeye yönelik açılacağımı düşünüyorum.

Yani inthar etmeyi düşünebilecek kadar hayatımı gözden çıkarmışsam, Düzenli sabit risksiz işimin dışına çıkıp aktif-riskli ve yüksek getirili işleri kovalayabilirim.Olayların o seviyeye gitmemesi için uğraşıyoruz. Umarım gitmez.

Daha önce dediğim gibi. Kuyunun dibindekini kuyunun dibindeki anlar. Hep dert diye birşey yok dipten çıkmayıda konuşabiliriz.
    Hım evet dedikleriniz dogru olabilir erkekler ketum biraz 1-2 sorarsın anlatmayinca sıkıyor insanı sonra sorasın gelmiyor

Forumda beni en iyi anlayan insanlardan birisiniz. Aynen dediğiniz gibi. Açılacak dost arkadaş var ama ben açılmak istemiyorum. Bakın insanlar düşündüğünüz gibi akça pakça varlıklar değildir . Güçsüzlük belirtisi verdiğiniz anda size davranışları 180 derece değişir. En kral eş-dost bu tanımın içindedir.

İyice kapanma meselesine gelince. O kişiden kişiye değişir. Ben şahsen durum düzelmezse içe dönmeye yönelik değil de dışa sivri bir şekilde dönmeye yönelik açılacağımı düşünüyorum.

Yani inthar etmeyi düşünebilecek kadar hayatımı gözden çıkarmışsam, Düzenli sabit risksiz işimin dışına çıkıp aktif-riskli ve yüksek getirili işleri kovalayabilirim.Olayların o seviyeye gitmemesi için uğraşıyoruz. Umarım gitmez.
    İntihari sakın dusunme .

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir erkek olarak "konuşma,başkalarına açılma" ile ilgili dedikleriniz uyuyor.

"Hep dertler hep dertler" konusunda zamanında böyle söylemlere hiç kulak vermiyordum .Şimdi tamamen katılıyorum ve fikri önemsiyorum.Hep dertle olmak bir yerden sonra pozitif düşünmeyi kaybediyorsun , benim kendimde gördüğüm böyleydi.Biraz başka konulara da açılmak lazım.

Alıntı Bülbül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir erkek olarak "konuşma,başkalarına açılma" ile ilgili dedikleriniz uyuyor.

"Hep dertler hep dertler" konusunda zamanında böyle söylemlere hiç kulak vermiyordum .Şimdi tamamen katılıyorum ve fikri önemsiyorum.Hep dertle olmak bir yerden sonra pozitif düşünmeyi kaybediyorsun , benim kendimde gördüğüm böyleydi.Biraz başka konulara da açılmak lazım.
    bazen sartlar el vermiyor pozitif dusunmeye ne kadında ne erkekte..

Karar Dönemi Bülbül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bazen sartlar el vermiyor pozitif dusunmeye ne kadında ne erkekte..
    Dediğin çok doğru ama hayat da tersi olunca insanı daha da zorluyor.

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon