Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Herşeyden korkuyorum

Karar Dönemi

Yanlış da anlama sitem değil size yazım.sadece nasıl bu hale geldim neden bu kadar çok ölmekten hastalanmak tan korktugumu bilin

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle başın sağolsun.

Yaşadıklarından dolayı da büyük geçmiş olsun,Allah sağlık versin.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

Alıntı Cirakaltintas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dreamer8 evet çok haklisin hem de çok.
    Bak ben bir gün arayla anne ve babamı kaybettim.bir gün birini diğer gün birini toprağa gomdum.ne olduysa ondan sonra oldu zaten.ben isteyerek bu hale gelmedim.tam toparladim dedim uç sene sonra evlendim allah bu defada sorunlu bir çocuk verdi.evet ben korkuyorum ölmekten bayilmaktan ama biliyormusun en çokta ben gittikten sonra çocuğum ne olacak diye korkuyorum.ben bu hayatta yalnızlık nedir en iyi bilenlerdenim ve benim çocuğum özürlü o ne olacak.
    İste benim bu hale gelmemin sebepleri.simdi yargila beni
    Dostum beni sakın yanlış anlama. Amacım asla yargılamak değil. Burada ne türden sorun olursa olsun, demek ki bu sorun o kişiyi üzüyor diye düşünür ve eğer yardımcı olabilirsem ne mutlu bana anlayışıyla yaklaşırım. Söylemlerimdeki keskin ve sert görünen kısımlar, aksine farkındalık oluşturmak içindir. Seni çok iyi anlıyorum. Sana bir şey olursa, arkanda kalacak hasta evladını düşünüyorsun. O zaman sana şöyle söyleyim. Sana o evladı veren, sana o evladı hasta şekilde veren, sana panik atağı veren, seni sağlığın ve evladınla imtihan eden Allah. Sen evde yokken, çocuğunu yaşatan, kaza geçirmesini, kalbinin durmasını engelleyen ve akşamında seni evladına eriştiren Allah. Her nefesi nasip eden Allah. Sen gönlünü ferah tut, üzerine düşeni yap, kendinin ve evladının şifasını kovala, sebebine sarıl, Allahın izniyle her şey hallolur. Allah göstermesin evladından ayrılırsan da, bu ezelde yazılmıştır ve bu da senin imtihanındır. Rızık ve ecel Allahtandır. Hiç kimse bunu ne bir saniye öteler, ne de bir lokma kısabilir. Umudunu asla yitirme. Ben ışığı göreceğinize inanıyorum.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farzet korkuların gerçek. Her şeyden korkuyorsun. Ölmekten, bayılmaktan, nefes alamamaktan. Her gün zaten bu korkularla ölüyorsun. Hayata çok mu fazla bağlısın, ya da canın çok mu tatlı? Bence ikisi de değil. Korku ya da cesaretle ölüp ölmemeyi sağlayamazsın. Ne ecelin uzar, ne kısalır. Kaldı ki ölsen ya da bayılsan ne olur. Hepimiz öleceğiz, hiç birimiz hangi anda öleceğimizi bilmiyoruz ve hepimiz bir kere öleceğiz.
    Dreamer e aynen katılıyorum ,korkulardan kurtulmanın en iyi yolu korkunun ustune ustune gitmek.Onun ne oldugunu iyice anlayınca onla çok daha kolay baş ederiz .Ustune gitmekle bir şey kaybetmeyiz ama çok şey kazanacagımız kesin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle başın sağolsun.

Yaşadıklarından dolayı da büyük geçmiş olsun,Allah sağlık versin.
    Allah razi olsun.kimse yasamasin

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum beni sakın yanlış anlama. Amacım asla yargılamak değil. Burada ne türden sorun olursa olsun, demek ki bu sorun o kişiyi üzüyor diye düşünür ve eğer yardımcı olabilirsem ne mutlu bana anlayışıyla yaklaşırım. Söylemlerimdeki keskin ve sert görünen kısımlar, aksine farkındalık oluşturmak içindir. Seni çok iyi anlıyorum. Sana bir şey olursa, arkanda kalacak hasta evladını düşünüyorsun. O zaman sana şöyle söyleyim. Sana o evladı veren, sana o evladı hasta şekilde veren, sana panik atağı veren, seni sağlığın ve evladınla imtihan eden Allah. Sen evde yokken, çocuğunu yaşatan, kaza geçirmesini, kalbinin durmasını engelleyen ve akşamında seni evladına eriştiren Allah. Her nefesi nasip eden Allah. Sen gönlünü ferah tut, üzerine düşeni yap, kendinin ve evladının şifasını kovala, sebebine sarıl, Allahın izniyle her şey hallolur. Allah göstermesin evladından ayrılırsan da, bu ezelde yazılmıştır ve bu da senin imtihanındır. Rızık ve ecel Allahtandır. Hiç kimse bunu ne bir saniye öteler, ne de bir lokma kısabilir. Umudunu asla yitirme. Ben ışığı göreceğinize inanıyorum.
    İnşallah dediginiz olur ve ben o Işığı görüp kendimle uğraşmayı bırakıp biraz olsun evladimin tedavisiyle ugrasabilirim.onu kurtarmak benim elimde ama ben hep kendimle mesgulum allah benide affetsin ve kurtarsın bu illetten

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dreamer e aynen katılıyorum ,korkulardan kurtulmanın en iyi yolu korkunun ustune ustune gitmek.Onun ne oldugunu iyice anlayınca onla çok daha kolay baş ederiz .Ustune gitmekle bir şey kaybetmeyiz ama çok şey kazanacagımız kesin .
    9 şubat kardeşim korkuların üstüne gidilmeli demisinde ama nasıl.ben hastalanmaktan kanser olup ölmekten falan korkuyorum bu durumun üstüne nasıl gidicez.

Banned

Başın sağolsun. Zor zamanlar geçirmişsin ardından doğal olarak korkular gelişmiş, güçlü olmak zorundayız çocukta olunca.. Eşin seni anlayabiliyor mu destek oluyor mu? Umarım destek oluyordur.

Karar Dönemi

Alıntı Cirakaltintas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dreamer8 evet çok haklisin hem de çok.
    Bak ben bir gün arayla anne ve babamı kaybettim.bir gün birini diğer gün birini toprağa gomdum.ne olduysa ondan sonra oldu zaten.ben isteyerek bu hale gelmedim.tam toparladim dedim uç sene sonra evlendim allah bu defada sorunlu bir çocuk verdi.evet ben korkuyorum ölmekten bayilmaktan ama biliyormusun en çokta ben gittikten sonra çocuğum ne olacak diye korkuyorum.ben bu hayatta yalnızlık nedir en iyi bilenlerdenim ve benim çocuğum özürlü o ne olacak.
    İste benim bu hale gelmemin sebepleri.simdi yargila beni
    Oncelkle basiniz sag olsun. Allah cocugunuza sifa versin.sizi cok iyi anliyorum. yasadiklarim arasinda en zoruydu hastalik hastaligi. sukur eski gunlere gore daha iyiyim.hersey dusuncemizde bitiyor. dreamer8 e katiliyorum. kaderimizde ne varsa onu yasayacgiz. ben ilk panik atak yasadigim zamanlarda neden ben bunlari yasiyorum diyordum. simdi bunlari yasadigima sukrediyoum. zor donemlerden gectim ilerde neler yasayacagim bilmiyorum. iyiki yasamisim cok sey ogretti bana yasadiklarm. derdi veren dermaninida verecektir. hastalikta olumde bizim icindir.

Karar Dönemi

Alıntı Redrose Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelkle basiniz sag olsun. Allah cocugunuza sifa versin.sizi cok iyi anliyorum. yasadiklarim arasinda en zoruydu hastalik hastaligi. sukur eski gunlere gore daha iyiyim.hersey dusuncemizde bitiyor. dreamer8 e katiliyorum. kaderimizde ne varsa onu yasayacgiz. ben ilk panik atak yasadigim zamanlarda neden ben bunlari yasiyorum diyordum. simdi bunlari yasadigima sukrediyoum. zor donemlerden gectim ilerde neler yasayacagim bilmiyorum. iyiki yasamisim cok sey ogretti bana yasadiklarm. derdi veren dermaninida verecektir. hastalikta olumde bizim icindir.
    Sagol çok sağol.siz nasıl kurtuldunuz bu illetten.benim 16 senedir hafifletmek yerine dahada artarak devam etti ediyor.bir çıkış noktası gosterene ölene kadar secde duam olur inan.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon