Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Herşeyden korkuyorum

Karar Dönemi

Standart Herşeyden korkuyorum

Ben yeni uyeyim.ama hastalığın nerdeyse 16 seneyi buldu.ahhh o eski günlere dönmek hayal bile edemiyor insan.
    Evet benim sorunumda anksiyete belası.hastaligimin ilk yılları tipik pa ataklariyla geçti.ben hep tedavimi yarıda kestim ya iyiyim dedim ya kilo yaptı diye yada eşim dr götürmüyor diye.öyle boyle inişli çıkışlı iyili kotulu 16 sene.
    Ben artik diğer pa lılar gibi sadece kalp krizi geciricem carpintim var nefes anlamıyorum ek atım var diye korkmuyorum.
    Ben artik bedenimdeki her turlu terslikten korkuyorum.yanlışlıkla biryerimde bir ağrı sizi olmasın hayatım cehenneme donuyor.aklımda hep bir kotu hastalığa yakalanicam dusuncesi.
    Ya bide öyle bir seyki aklıma gelen yada birinde duyduğum
    bir hastalığın belirtilerini bire bir yaşatıyor bana.kafama hangi hastalığı taktiysam başlıyorum belirtilerini yasamaya.dr gitmeye başlıyorum ve isin kötüsü dr önemli birşey yok demesine de inanmıyorum.
    Sürekli içimde bir korku endişe bas dönmesi dengesizlik düşüp bayilacak gibi oluyorum.gözlerim donuyor sanki.kan beynime çıkıyor gibi oluyorum.bu sürekli boyle.
    İnsan kendinden bikarmi ben biktim nefret eder oldum kendimden acizligimden korkakligimdan.
    Bu bas dönmelerinin falan psikolojik olduğuna inandiramiyorum kendimi.sürekli beyninde birşey varda ondan.(daha gecen sene mr çekildi)diye düşünüyorum.

Varmı benim gibi olan.sürekli hastalık kanser korkusu yasayan.başı donen içi titreyen dengesizlik yasayan

Karar Dönemi

Aynı ben ne kadar yorucu bir hastalık çok yıprattı beni.

Karar Dönemi

Bende artik dayanacak gücüm kalmadı.hem ölümden korkuyorum hem de yeter artik oluyumde kurtulayim diyorum.
    Biktim yemin olsun biktim sürekli farklı belirtiler vücutta farklı farklı ağrılar sizilar şişlikler. Buneya bir saniyem bile hastalık korkum olmadan geçmez oldu.
    Konu Cirakaltintas tarafından (27-04-2017 Saat 11:18 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

hipokondriyazis deniyor buna. hastalık hastalığı.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslında ters çerçeveden bakarsak, Cirakaltintas nikli arkadaşımızın yaşadıkları, insan beyninin ne kadar ilginç olduğunu gösteriyor.
    Daha önce yazmıştım, buraya da yazayım.

Amerikada, bir grup insanın gözlerini bağlayarak, kollarına kaşındırıcı bir madde sürüyorlar. Ama deneklerin bundan haberi yok. Deneklere diyorlar ki, şimdi kolunuza bir şey süreceğiz ama bu madde sizi çok rahatlatacak.
    Deney sonunda bir kişi hariç, hiç kimse de kaşıntıya bağlı kızarlıklık görülmüyor.

Daha sonra, aynı grubun gözleri kapatılıp, onlara normal bir madde sürülüyor ve bu sefer bu maddenin kaşındırıcı olduğu söyleniyor. Aslında kaşındırıcı bir madde değil. Ama herkesin kolu kaşınıyor ve kızarıklıklar oluyor.

Placebo etkisinin sırrı ise halen çözülemedi. Sorunlu hastalara verilen ilaç olmayan maddelerin hastaları iyileştirmesi de, insan beyninin şartlanmasına güzel bir örnek.
    İnsan beyni nelere kadir...
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Ben daha 4 ay evvel gidip anlattım psikiyatriye.oda bana evham bu anksiyete diyoruz dedi

Karar Dönemi

Nedir o öyle okumak bile korkmama yetti.elektro sok ben asla yaptiramam olurum korkudan

Karar Dönemi

Evet ben beynimi hep olumsuz yönde kullanıyorum.aslında neler yapabiliyoruz ama iyi yönde değil.bunu pozitif düşünceye cevirebilsek belki hayatlarimiz çok üst seviyeye çıkacak.
    Ama bunu nasıl yapicamizi bilmiyorum.

dreamer8
    Guest

Farzet korkuların gerçek. Her şeyden korkuyorsun. Ölmekten, bayılmaktan, nefes alamamaktan. Her gün zaten bu korkularla ölüyorsun. Hayata çok mu fazla bağlısın, ya da canın çok mu tatlı? Bence ikisi de değil. Korku ya da cesaretle ölüp ölmemeyi sağlayamazsın. Ne ecelin uzar, ne kısalır. Kaldı ki ölsen ya da bayılsan ne olur. Hepimiz öleceğiz, hiç birimiz hangi anda öleceğimizi bilmiyoruz ve hepimiz bir kere öleceğiz.

Karar Dönemi

dreamer8 evet çok haklisin hem de çok.
    Bak ben bir gün arayla anne ve babamı kaybettim.bir gün birini diğer gün birini toprağa gomdum.ne olduysa ondan sonra oldu zaten.ben isteyerek bu hale gelmedim.tam toparladim dedim uç sene sonra evlendim allah bu defada sorunlu bir çocuk verdi.evet ben korkuyorum ölmekten bayilmaktan ama biliyormusun en çokta ben gittikten sonra çocuğum ne olacak diye korkuyorum.ben bu hayatta yalnızlık nedir en iyi bilenlerdenim ve benim çocuğum özürlü o ne olacak.
    İste benim bu hale gelmemin sebepleri.simdi yargila beni

Sayfa 1/3 123 SonSon