Sayfa 3/3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Herşeyden korkuyorum

Karar Dönemi

Alıntı Cirakaltintas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol çok sağol.siz nasıl kurtuldunuz bu illetten.benim 16 senedir hafifletmek yerine dahada artarak devam etti ediyor.bir çıkış noktası gosterene ölene kadar secde duam olur inan.

Bende tam iyileştiğimi söyleyemem. Bazen bir sivilcidem bile korkuyorum, bazen de kaderde ne varsa onu yaşarım diyorum. Bol bol dua ediyorum. Yalnızca kendim için endişelenmiyorum çocuklar başım agrıyor deseler onlar içinde kaygı endişe artıyor, olumsuz düşünceler başlıyor. Kafamdaki negatif düşünceleri pozitife değiştirmeye çalışıyorum. Mesela bir yerim de agrı oldugu zaman kendi kendime bunun gececeğini hiç bişeyim olmadıgını söylüyorum. Daha önce bu durumu kaç defa yaşadığımı düşünüyorum. Bir ara kolumdaki agrıdan uykularım kaçmıştı. Şimdi o agrılardan eser yok dr a gitmedim ve buna benzer çok örnek var. çoğunu unuttum. Çok zor bir hastalık.Yardım almıyorsanız psikolojik yardım almanızda fayda var.
    Konu Redrose tarafından (01-05-2017 Saat 04:02 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Yok redrose ilaç kullanmayı birakali çok oldu.açıkçası bazen dediginiz şekilde oluyorum bende ama anlam veremedigim bazı zamanlarda bazı agri lari falan inanılmaz takip korkudan mahvoluyorum.geçenlerde ensemde ufak bir şişlik hissettim allahım hayatım kabusa dondu.genel cerraha zor attım kendimi.önemli değil deyip gönderdi beni.ama iki gün dayanamadım başka Dr gittim KBB oda mr istedi.sonuçta reaktif lenf nodu çıktı.ama gorsen hastaneyi inletiyorum ölüyorum kanserim diye.esimle kaç Dr girdim ogun.hepsi bunun önemsiz enfeksiyondan kaynaklanan bir lenf nodu olduğunu söyleseler de ben ikna olamadim.düzenli antibiyotik tedavisine başlandı ama elime gelen sislikte hic bir küçülme olmuyor ben acaba Dr lar anlamadı bu kotu huylu birşey diye kendimi yiyorum.gecen perşembe kontrole gittim Dr bir hafta daha kullanicaz ama haftaya perşembe mutlaka geliceksin dedi.ben bittim neden tekrar çağırdı neden mutlaka dedi acaba parcami alicaklar diye kendimi yiyorum.perşembeyi nasıl edicem bilmiyorum.
    Sizin gibi biraz olsun rahatlayabilmek için neler vermezdimki

Karar Dönemi

Geçen sene bende sağ kasığımda bir şişlik hissettim bugun gecer yarın gecer diye aylarca doktora gitmedim. Açıkcası doktora gitmekden kötü bişey duymaktan korktugum için gitmedim. Ama hiç de rahat değildim içim içimi yedi. Sonumda gittim doktor tehlikeli bişey olmadıgımı lenf nodu oldugunu söyledi. Hollanda da yaşıyorum yetrince hollandacam olmadığı için eşim ile gittim. Dr eşime anlattı eşim kısaca bana önemli bişey değilmiş dedi. O an içine bi rahatlama geldi. Tabiki bu uzun sürmedi o dr u ilk defa gördüm orda büyük ihtimal işe yeni başlamıştı tecrübeli değildi. Bende korkolar yeniden başladı dayanamayıp başka dr dan tekrar randevu aldım tekrar gittik. O dr da aynı söyledi geçirdiğim bir enfeksiyon sonucunda oluştugunu söyledi büyüme agrı yaparsa tekrar gel dedi. Nerdeyse bir sene olacak şişlik geçmedi aynı şekilde duruyor. Bu beni bazen rahatsız ediyor tekrar dr a gitsem mi diye düşünüyorum sonra vazgeçiyorum iki dr a aynı şeyi söyledi diyorum. Kaderimde ne varsa onu yaşayacağız diyerek kafamdaki sesleri susturmaya çalışıyorum. Her agrıyan yerim için dr a gitseydim kovulurdum çok şükür agrısız bir günüm geçmiyor. Biliyorum ki bu agrılar kendime odaklandığım için oluyor.
    Zihnimizden ne geçerse bedenimize o düşünceler yansıyor. Allah yardımcımız olsun.

Karar Dönemi

Kusura bakma olurmu ama inan çok sevindim.içime nasiillll bir su serpildi anlatamam.sagolvarol.
    Bende biliyorumki bunu benim dusuncelerim yaptı.arkadaşın birinde sürekli yüzünde yağ bezeleri çıkıyordu nasıl evham yapmiyorsun derdim.ben öyle bir yeri.de şişlik olsa olurum korkudan derdim.sürekli boynunu bogazimi kontrol ederdim.en sonunda beynim bunu da yaptı anlican.
    Ama gerçekten af dillerim sevindim diye.ama anlicani düşünüyorum.saglik diliyorum sanada hepimize de

Karar Dönemi

Çok iyi anlıyorum sizi. Bende bu forumda benim gibi biri olduğunu görünce sevindim Neler yaşadığımı bir Allah bir ben bilirim. En kötüsüde bu durunu kimseyle paylaşamıyorsun.

Karar Dönemi zivrisinek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Anksiyete : Bilmediği bir konu hakkında endişe etmek, tecrübe edindiği bir konu hakkında olumsuz düşünceler ile kaygılanmak.

Öneri : Bilmediğiniz konu hakkında fikir yürütmeden gerçeği görmek ve yüzleşmek için kendinizi hazır hissetmek, tecrübe edindiğiniz konularda olumsuz düşüncelerinizi bir köşeye koyup olayları olumlu şekle sokabilecek her ne varsa bunu yaptıktan sonra sonucu beklemek.

Örnek ile Tanımlama : Hiç bisiklete binmemiş birisi için düşerim endişesi gereksizdir, koltuğuna oturup pedal çevirmeden tecrübe edinemezsiniz. Daha önce trafik kazası yaptığınız bir araç ile aynı kavşaktan geçerken sürekli olarak yavaşlayıp sağı solu kontrol etmek ve ilk günkü endişe ile yaşamak yerine her kavşakta dikkatli olmayı deneyip bunu genelleştirerek o kavşağı özelleştirmekten uzak durmak

Hepinize huzurlu,mutlu ve bol güneşli günler diliyorum
    As Ye SoW,So ShaLL Ye Weep!!!

Karar Dönemi

Evet açıklama örnekleme çok güzel anlatılmış.ama zirvisinek benim yüzleşme üstüne gitme olayım nasıl olacak.ben bir yerim agridiginda falan anksiyetem artıyor korkularima yeniliyorum.benim en büyük korkum ölümcül hastalığa yakalanmak ölmek.
    Bazen an geliyor bütün vücudumu kanser kaplamış gibi hissediyorum.en ufacık vücudunun herhangi bir yerinde bir ağrı sizi vs...olsa kesin kanserim olucem diyorum.
    Simdi bana anlatabilir misin ben bu korkunun üstüne nasıl gidicem.bunu terapistime psikiyatrist e ve psikoliga da sordum açıklama alamadım.ve bizim gibi hastalara en çok söylenen şey bu USTUNE GİDECEKSİN.ama NASİL..

Karar Dönemi

merhabalar, başta konuyu açan cirakaltıntas ve diğer paylaşım yapan arkadaşlar.
    ilaç, doktor denemişsiniz. yapmanız gereken öncelikli şeyleri yapmışsınız. bir de hastalığınızdan kurtulmak için sadaka verseniz yahut bir derneğe afrikada su kuyusu açtırsanız yahut kurban kestirip dağıt(tır)sanız. malumunuz sadaka (dini ibadetler) belayı def eder ve ömrü uzatır buyurmuş peygambermiz (as).

Karar Dönemi

Emin olun bu hastalıkla savaşan birçok kişi yapılması gereken herşeyi yapmış her yolu denemiştir.sunu yaptım bunu yaptım demek buradan yanlış olur etik değil.

Karar Dönemi

Alıntı ibn-i sebil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, başta konuyu açan cirakaltıntas ve diğer paylaşım yapan arkadaşlar.
    ilaç, doktor denemişsiniz. yapmanız gereken öncelikli şeyleri yapmışsınız. bir de hastalığınızdan kurtulmak için sadaka verseniz yahut bir derneğe afrikada su kuyusu açtırsanız yahut kurban kestirip dağıt(tır)sanız. malumunuz sadaka (dini ibadetler) belayı def eder ve ömrü uzatır buyurmuş peygambermiz (as).
    Bu konuda size katılıyorum.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123