Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: İnsanlar beni neden dışlıyor anlamıyorum

Banned

Toplum hakikaten cahil ve ikiyüzlü. Uyum sorunları çok normal. Fakat eleştirdiğin düzenin seni yok etmesine ve ruhsal sorunlar yaratmasına izin vermek pek akıllıca değil.

Banned

Alıntı Hamsterdamm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya anlatamadım yada sen anlamadın tanımadığım sıradan insanlar dahi bana bakışları tuhaf dışlar küçümser bakışlarla bakıyorlar hemde ben insanlara yakınlaşmaya çalıştıkça beni tınlamıyorlar ve küçümsüyorlar beni. arkadaş çevrem yapsa çözüm bulurdum hatayı kendimde arardım ama dışarıda herhangi birisi yapıyor bunu bana adam yerine konmuyorum bir ortama girince küçümser kötü bakışlarla bakıyorlar kendimi ucube uzaylı gibi hissetmeme sebep oldular
    İnsanları küçük görmek, onların seni küçük göreceği paranoyası​na davetiye çıkarır. İnsanları koşullar biçimlendirir, biraz sosyolojik yaklaşmak lazım.

Banned

Alıntı Fezafer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toplum hakikaten cahil ve ikiyüzlü. Uyum sorunları çok normal.
    çok doğru ve çok önemli bir tespit.teşekkürler moral oldu.demek ötekileştiriliyorsam bir nedeni varmış.ben de sorunu bazen kendimde arıyordum.bu kadar kafaya takmamalıyım.gerçekten teşekkürler.

dreamer8
    Guest

Tüm olasılıkları düşün dostum. Çaresizlik insana her şeyi yaptırır. Ya teslim olur, canının yanmasına karşı hiç bir şey yapamazsın; ya yeter artık canıma tak etti deyip yeni atılımlar yaparsın. Korkularının üzerine gidersin, yapmaktan kaçındıklarını zorla yapmaya başlarsın, kurslara yazılırsın, birine arkadaşlık teklif edersin, biriyle kavga edersin, değişik ve iddialı bir traş olur-değişik kıyafetler giyersin. En azından canına tak ettiği için sınırlarını esnetir ve nelerle karşılaşacağını görürsün. Korkma, emin ol en fazla dayak yersin ve o yediğin dayak da sana şifa olur. Her gün her saniye ruhun ölüyor zaten, bir kaç yumruk yemişsin çok mu? Ya da her şeye sabreder mevlana olursun, olgun, bilge, acılara bağışıklı, ermiş biri olursun. Ya da artık dayanamıyorum deyip ya mecnun olur, ya hastaneye yatırılırsın. Sayfalarca yazabilirim. Hesabını iyi yap. Risklerini, artılarını, eksilerini, kayıp ve kazançlarını listele. zihninde tart, ölç, biç ve elektrik misali sana en az direnen, canını en az yakacak yolu seç. Bence çaresizce beklemek seçeceğin en zor yollardan biri.

Bu gibi durumlarda bence yapılması gereken ilk iş, bulunulan ortamı değiştirmeye çalışmaktır. Sonuçta hiçbirimiz anlamsız bakışlarına mahsur kaldığımız insanlarla aynı ortamı paylaşmayı istemeyiz.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12