Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: insanlarla konuşmuyorum diye benden nefret ediyorlar.

Banned

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni tanımadan haksızlık etmiyor musunuz? Ezbere yazmıssınız. Çaycı diyor ki çayını çabuk bitir bardağı alacağım. Ne bileyim temizlikçi beni çay getirirken gördüğünde bir tane de bana getir demesi mesela. Çaycının yan bakma buranın dışarısı da var demesi mesela... Bu gibi tipler başka kurumlarda bize efendim çekerler. Çok şımartmışlar bunları.
    Şaka yapıyorum farkındaysan.

dreamer8
    Guest

İnsanlarla konuşmak mı, onların senden nefret etmesi mi? Hangisi sana daha az zarar veriyorsa onu seçmelisin. Biliyorum ikisi de çok zarar veriyor. Ama sadece iki yol sundun bize.

Banned

aslında ikisi de zarar veriyor.konuşunca eziyorlar moralimi bozuyorlar imalı sözlerle...konuşmayınca da tavır alıyorlar.düşünmem gerek.

Mümkünse bulunduğun ortamı değiştirebilirsin.

Banned

pek mümkün değil şimdilik..ama ileride düşüneceğim.

Banned

Alıntı ronsard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mecbur muyum sevmediğim insanlarla konuşmaya kardeşim? mecbur muyum herkesle samimi olmaya? mecbur muyum herkesi sevmeye? benim aptal, cahil, bağnaz, yalaka, karaktersiz insanlarla ne işim olur? onlarla konuşmuyorum diye nerdeyse hepsi bana düşman oldu.
    La oğlum okuyan adam bunlardan yakinmaz. Okuduğunu anlamıyor sen ...

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mecbur muyum sevmediğim insanlarla konuşmaya kardeşim? mecbur muyum herkesle samimi olmaya? mecbur muyum herkesi sevmeye? benim aptal, cahil, bağnaz, yalaka, karaktersiz insanlarla ne işim olur? onlarla konuşmuyorum diye nerdeyse hepsi bana düşman oldu.
    Dünyanın en dürüst ve temiz insanısın dostum. Gerçekten yazdığın gibi düşünüyorsan bu böyle. Sen aklından geçenleri söylüyorsun. Düşündüğün gibi konuşup konuştuğun gibi düşünüyorsun. Lakin dostum sana bir insan profili çizeyim ve bu insan profilini bi incele.

Kişi, insanlara güzel yalan söyler. Hatasını gördüğü kişiye hatasını söylemez görmezden gelir. Bu hatayı başkası söylediğinde, hata yapan kişinin yanına gider ve yine güzel sözlerle bu hatayı herkesin yapabileceğini söyler. ona moral verir ve yakınlık gösterir. diğer yandan aklında onu kullanma, yakın ilişkiyi kullanma hatta fırsatını bulunca onu küçük düşürme ve içinden gülme eğilimi vardır. Bu kişi dışarıya son derece açık kişidir. Ahlaki değerleri gelişmemiştir. bulduğu bütün fırsatları kendi yararına olacak şekilde değerlendirir. Bir kötülük gördüğünde eğer sessiz kalması gerekiyorsa sessiz kalır. konuşması gerekiyorsa son derece mükemmel konuşur. Yüzüne dahi tükürseniz eğer o an sessiz kalması gerekiyorsa sessiz kalır. Hatta mazlum rolüne bürünmek onun için yararlıysa mazlum rolüne de bürünür. Hayattan almak istediği bir intikam varmış gibi insanlara son derece profesyonelce ve iyilikle saldırır. kötü olduğunu hiçkimseye göstermemeye çalışır ve kimsenin farketmemesini ister. Bu özelliklerini birisi farkettiğinde ondan tiksinir ama yüzüne vurursa o kişiye diş biler ve her yönden saldırır. varsa bildiği sırlarını açığa çıkarır. Ahlak ve Hoşgörü sınırlarını aşarak ona açık açık yapabildiği her kötülüğü yapmaya çalışır ve etrafına da özellikle saf insanları toplar ki onu yalnız bırakabilsin.

Şimdi dostum. bu tip bir adamla sen başedemezsin. Etrafında bu insanlardan dolu inan. Peki bunlar güzel bişey mi ? Hayır kesinlikle güzel bir şey değil. Lakin bu adamla savaşmak için kılıç çekersen o boynunu büker mazlum olur. Saldırırsan o durur ve boşyere saldırmış olursun. Bu adamlarla mücadele etmek asla kolay değildir.

Bizim müdürün bir sözü vardı. Ben iyi bir insanım derdi. Adı mehmetti. Ben mehmet tarafımı insanlara yansıtırım derdi ki gerçektende mehmet tarafı melek gibiydi. Ama onun bide mehmet ali tarafı vardı ki o tarafını hakedenlere fazlasıyla gösterirdi. Onun mehmet ali tarafını hiç görmedim ama tahmin ediyorum dostum. Sende insanlara iki seçenek sun. Bir seçenek: iyilik yapmayı seven yardımcı olan ve iyi bir insan. İkinci seçenekse az önce anlattığım karakter şemasının 10 katı bir kötülük, kurnazlık ve adilik. adamına göre davran ve herkes aslında senin iyi bir insan olduğunu ama adilikte de kimsenin seninle yarışamayacağını bilsin. El üstünde tutarlar. çiçekle karşılarlar.
    why so serious

Banned

ben de konuşmuyorum bakarsak. sabah işe giderken insanlara esnafa selamun aleykum hayırlı işler diyorum akşam eve giderken iyi akşamlar diyorum o kadar. işyerinde ise ara sıra gerektiğinde konuşuyorum.
    selam ver geç benim gibi o kadar hepten de susma. insanların umrunda değiliz merak etme. seninde umrunda olmasın sevilip sevilmemen

dreamer8
    Guest

İnsanlarla konuşmak zorunda değilsin. Hiç bir güç seni zorla konuşturamaz Senden nefret etmelerini de kısmen engellersin ama nefret edecek olan yine eder. Boş boş konuşmaktansa bence de hiç konuşmamak daha iyi. Ben de az konuşan biriyim.

Banned

çok teşekkürler arkadaşlar.yol gösterdiniz moral verdiniz.aslında başlığım biraz hatalı.şöyle ki inanın insanların benden nefret etmesi hiç umrumda değil.iyi insanlarla zaten konuşuyorum ve onlar beni seviyor.kötü insanlarla pek konuşmuyorum onlar da beni sevmiyor ve bundan gurur da duyuyorum.bu notu ekleyeyim dedim.ikinci bir not:sevdiğim insanlarla konuşuyorum elimden geldiğince...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12