5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bana Acil Cevap Verirmisiniz. Alkol + iş +Eş

Standart Bana Acil Cevap Verirmisiniz. Alkol + iş +Eş

İşimde çok başarılı iken işimi yapmaz hale geldim. sorun 1 alkol 2 eşimle anlaşamıyoruz.
    Aşırı derecede duygusalım sanırım her yerimi bağlıyor iş ve eş. eş para bekler iş iş ister olmuyor işte.
    birazdan müdürlerime çıkıp evet ben bir alkolik oldum ve artık işimi yapamıyorum diyecem, çünkü dayanamaz bir hal aldı..
    eşimide arayıp söylüyecem. YA BEN TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM KAÇ KERE ANLATICAM. BUNU NEDEN BİR HASTALIK OLARAK GÖRMÜYORSUNUZ DİYE HAYKIRACAM.
    vucut olarak bittim herşeyim bitti. ne yapayım. gidip artık söyleyimmi.

Karar Dönemi

Alkolik değilde psikolojik sorunun olduğunu söyleyip tedavi için ücretsiz izin iste.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

dreamer8
    Guest

Kamu çalışanı mısın, özel sektörde misin? Özeldeysen işten atılmak üzeresin demektir. Ayrıca eğer evliliğin hiç yürümeyecek gibiyse, eşin de destek olmuyorsa boşanma konusunu da düşünebilirsin, durum bahsettiğin kadar vahimse. Alkolden kurtulmak için tedavi görmelisin. Alkolü ne için içiyorsun? Hayatın gerçeklerine katlanamadığın, düşünmek istemediğin, acılara dayanamadığın ve uyuşmak istediğin içn içiyorsun. Alkoliklik pahalı bir hastalıktır, alkol ucuz değil, sana maddi külfeti de yüksektir. Patronunla içinde bulunduğun durumu uygun bir dille konuşabilirsin. Ondan yardım ve anlayış bekleyebilirsin. Fakat senin içini delen bir şey var. Sorun neden alkolik olduğunla alakalı. Eşinle kavgalarından dolayı mı, iş yoğunluğundan mı, sağlık sorunlarından dolayı mı alkole verdin kendini. Alkolsüz yaşayabileceğine inanmalısın. Çünkü yarın bir gün o karaciğerin görevini yapamaz olduğunda ne işini, ne eşini, ne de varsa evladını düşüneceksin. Canının derdine düşeceksin. Git müdürünle konuş ve tekrardan bizi bilgilendir dostum. Yalnız değilsin. Burada senin derdine çare aramaya çalışan arkadaşların olduğunu bil.

Karar Dönemi

Gerçekten sağlığın yerinde olmadığı sürece ve sürekli alkol alarak hiçbir şeyde başarılı olamazsın bu şekilde. Her şeyi göze alıp tedavi olman ve ailene patronuna en makul dille bunu anlatman en doğrusu bence. Allah yardımcın olsun.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Gün gelecek keşke çadırda oturssydim da sağlığım olsaydı dersin.o zaman istediğin ksdst para kazan evin yatın katın olur ama sağlığın geri gelmez. Dipsiz kuyuda sürekli mutsuz kalirsin ölene kadar. Bunu ciddi bir sağlık sorunu olan biri olarak yazıyorum. Çok geç olmadan atman gereken adımları at.git doktora direk yatış işte rapor versin sans işten atılır san da atıl o kısmı düşünme.bu düzeltilebilir birşey ama sağlığın daha vahim çözülemez hale gelmesin.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?