8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bende bir terslik var.

Karar Dönemi

Standart Bende bir terslik var.

Bu aralar kendimde değişiklikler görüyorum. Güzel bir şey ama terslik var sanki.

Fazla rahatım. Rahattım fakat daha fazla rahat oldum denilebilir. Yakında sınavım var ve bir şey yokmuş gibi derslerimi saldım.

Kendime normalden fazla güveniyorum. Özgüven sorunu olan biri değilim ama bunu farkettim. Bir şey olunca dalıyorum içeri sorgulamadan.

Her şeyin üstesinden gelebilecek gibi hissediyorum. Yapamayacağım işleri yapabilirmiş gibi düşünüyorum.

Bu liste biraz daha uzayabilir belki ama tespitlerim bunlar.
    Sorun ise ne oldu da rahatlık geldi. Yoksa düşünüp durmam beni bu konuyu açmama mı zorladı? Kendimi ifade ettiğime inanıyorum.

dreamer8
    Guest

Eğer ilaç kullanıyorsan kesinlikle ilaçlardandır bu rahatlama. İlaçların pik yaptığı bir nokta oluyor. O süre zarfında maksimum etkiyi gösteriyor. Yok eğer ilaç kullanmıyorsan ve böyle hissediyorsan bu senin için harika bir tablo. Eğer bir sınavı hastalık, sinir ve stresle geçememek ya da rahatlıktan geçememek gibi iki yol olursa önünde; kesinlikle rahatlıktan geçememe yolunu seç. Canı cehenneme derslerin de, sınavların da. Bir iki sene kaybedersin hayat yolunda belki ama bir bakmışsın sağlığın ve hayatın kurtulmuş. İçini rahat tut. Suç işlemedikçe, başkasına zarar vermedikçe, ahlaki ve etik değerleri çiğnemedikçe dilediğince rahat olabilirsin. Sevindim senin adına.

Karar Dönemi

graveth ilaç kullanmıyor!
    dersleri salman senin için sorun değil çünkü sana okul kolay geliyor!
    seni zorlayacak bişi gerek. mesela seçkin bir üniversitede zor bir branş.
    boğaziçi, ODTÜ, İTÜ ya da Koç, Sabancı, Bilkent gibi özellere burslu girmek.
    benim sana önerim: elektrik elektronik + fizik çift anadal.

Karar Dönemi

Alıntı gurme85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    graveth ilaç kullanmıyor!
    dersleri salman senin için sorun değil çünkü sana okul kolay geliyor!
    seni zorlayacak bişi gerek. mesela seçkin bir üniversitede zor bir branş.
    boğaziçi, ODTÜ, İTÜ ya da Koç, Sabancı, Bilkent gibi özellere burslu girmek.
    benim sana önerim: elektrik elektronik + fizik çift anadal.
    Evet ilaç kullanmıyorum. Okul kolay geliyor da farkında olmayabilirim belki . Zor yerlere girmeyi düşünüyorum daha çok. Kolaylık bana göre değil, çok kolay olunca kafam üçlü prize daha yatkın oluyor .

İlaç vs. kullanmadığıma göre bu rahatlığımın sebebi ne olmalı?

Karar Dönemi

mevsimden olabilir dostum.

Güzel Havalar

Beni bu güzel havalar mahvetti,
    Böyle havada istifa ettim
    Evkaftaki memuriyetimden.
    Tütüne böyle havada alıştım,
    Böyle havada aşık oldum.
    Eve ekmekle tuz götürmeyi;
    Böyle havalarda unuttum.
    Şiir yazma hastalığım;
    Hep böyle havalarda nüksetti.
    Beni bu güzel havalar mahvetti.

orhan veliye olan etkisinin tersi de olmuş olabilir...

dreamer8
    Guest

Madem ilaç kullanmadan böyle bir rahatlık seviyesine erişebildin, bence bu büyüyü hiç bozma. en fazla bir sene uzar okulun ama rahat bir insan olarak mezun olursun. Senin adına sevindim. İnşallah hepimize gelir bu bahsettiğin rahatlık hali.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem ilaç kullanmadan böyle bir rahatlık seviyesine erişebildin, bence bu büyüyü hiç bozma. en fazla bir sene uzar okulun ama rahat bir insan olarak mezun olursun. Senin adına sevindim. İnşallah hepimize gelir bu bahsettiğin rahatlık hali.
    Nirvana'ya falan ulaştım galiba...
    Okulum uzar mı bilmiyorum. Rahatlasam da derslere çalışmam lazım (ders yüzünden stres yaptığım görülmedi). Okulumun uzamasını istemem. Genel olarak notlarım iyi ve güzel bir lisedeyim.

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş dönemde başarılı bir öğrenciysen, şu anda da derslerin az çok iyiyse, kendine tembelliği yakıştırmıyor olabilirsin. yüksek özgüven ve istersem herşeyi yaparım ben mükemmelim moduna girmiş olabilirsin. bu modda olmak, eğer çalışkan bir öğrenciysen çokta sakıncalı değil ama derslerine çalıştığın sürece. ama ortalama bir öğrenciysen ve derslerini saldıysan kötü haber. herşey gitgide kötüye gidecektir.

bir miktar stres ve kaygı herkes için gereklidir. sende de olmasını tavsiye ederim.
    why so serious