10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sizce üniversite okumak herşeymidir ???

Banned

Standart Sizce üniversite okumak herşeymidir ???

evet arkadaşlar sizce üniversite okumak herşeyi halleder mi yada okuyan herkes adam oluyor mu ?
    Bugünlerde kafamı meşgul eden bir konu çevremde ailemde en azından 2 yılık okul okuyan hatta 3 üniversite bitiren insanlar var ben 2 yıllık teknik bir okul okudum ama bitiremedim bu konuda benimde hatalarım oldu ama okuduğum okul ve bölüm de biraz sıkıntılıydı bu yüzden içimde uhde kaldı . Mesela küçükken hep elektrik-elektronik müh okumak istemiştim forumda ki arkadaşların bu konuda düşüncesi ne dir acaba ???

Banned

her şey değildir.dünyada en önemli şey sağlık ve huzurdur.bundan başka insana yakışan şey aydın, uygar, ilerici, efendi, zararsız, iyi bir insan olabilmektir.sen böyleysen bunlarla sevinmeli, gurur duymalısın.üniversite işine gelince güzel bir işe girmek elbette önemlidir bu açıdan üniversite okumak iyidir.yine eğitimli aydın kültürlü biri olmak açısından da üniv iyidir.ama dediğim gibi önce sağlık ve huzur.ben üniv de okudum işim de var ama sağlığım huzurum yok ne anladım ben bundan bre?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mondiego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her şey değildir.dünyada en önemli şey sağlık ve huzurdur.bundan başka insana yakışan şey aydın, uygar, ilerici, efendi, zararsız, iyi bir insan olabilmektir.sen böyleysen bunlarla sevinmeli, gurur duymalısın.üniversite işine gelince güzel bir işe girmek elbette önemlidir bu açıdan üniversite okumak iyidir.yine eğitimli aydın kültürlü biri olmak açısından da üniv iyidir.ama dediğim gibi önce sağlık ve huzur.ben üniv de okudum işim de var ama sağlığım huzurum yok ne anladım ben bundan bre?
    Mondiegoya hak veriyorum. Sadece aydın,uygar ve ilerici olmak zorunda değilsin seçimi sen yapacaksın. Biraz yanlı düşünmüş.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Banned

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mondiegoya hak veriyorum. Sadece aydın,uygar ve ilerici olmak zorunda değilsin seçimi sen yapacaksın. Biraz yanlı düşünmüş.
    teşekkürler.yalnız şu var..aydın değil cahil, uygar değil vahşi, ilerici değil gerici olalım demiyorsun herhalde.ama tabii kişi teknolojiyi değil eski çağlar yaşantısını sever.abd'de ya da avrupa'da böyle bir grup vardı adını unuttum tamamen eski halde yaşıyorlar teknolojiye karşılar..onlara saygı duyarım.ben de bazen keşke eski çağlarda dünyaya gelseydim diyorum.teknolojiyi ben de fazla sevmem.ama benim uygarlıktan, ilericilikten, aydınlanmacılıktan kastım kitap okuyan, bilime, sanata, kalkınmaya, adalete, insan haklarına değer veren bireylerle dolu bir dünya.
    Konu mondiego tarafından (14-03-2017 Saat 12:39 AM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Başkanım ticaretle uğraşanlara bak. Müteahhitler, alışveriş merkezi sahipleri, giyim mağazası sahipleri, kuruyemiş dükkanı olanlar, emlak ve galeri zenginleri vs. bu adamların çoğu üniversite okumamıştır. Çoğunun ağzı da iyi laf yapar, hayat okulunda yetişirler, zamanla gelişirler, pek çok üniv. mezununun gitmediği ülkelere, gezilere, davetlere, etkinliklere giderler. Amacın para ise, ünniversite şart değildir; ya gözü kara olacaksın, ya da babadan gelen bir serveti ve işi devam ettireceksin. Eğer amaç ilim ve tahsilse elbette üniv. okuyacaksın. Yani üniversite her şey midir sorun, amacına göre değişebilir.

Çıraklık Dönemi

sorduğun açıklaması baya tutacak bi soru.elektronik bölümü için biyoloji sorusu çözmek gibi saçmalıklar varken...neyse sinirlenmiyecem.mümkünse oku.dünya görüşüne bişeyler aktar,ama zerre bişey katmadıkları da var.arkadaşında dediği gibi esnaflık vb gibi işler için üni okumaya değil sermayeye gerek var.okuyarak ressam olabilir misin?

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

İlim ilim bilmektir
    İlim kendin bilmektir
    Sen kendini bilmezsen
    Ya nice okumaktır...

Önemli olan okullar üniversiteler bitirmek değil ama insan her daim kendini geliştirmek için okumalı arastirmalidir.yoksa okumadan yolunu yordamını öğrenmeden elektrik mühendisi de olamazsin.
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…

Banned

eyvallah arkadaşlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim....

Banned

Alıntı mondiego Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vay anasını beee batsın bu dünya o zaman.....

Karar Dönemi

Kardeşim sahip olmadığın şeyler olduğundan daha değerli gözükür,sanki ona sahip olsan yüreğindeki o çığlık susacak zannedersin. Ama malesef susmuyor ve susmayacak..Ruhsal anlamlandıramadığımız içsel sıkıntılarımızı bizde olamayan şeylerle ilişkilendirmeye meyilliyiz. Okumak kişiye değer katan etkinliklerden sadece birisidir. Kişilik değerimiz tek bir şeye bağlanamaz, o yuzden içerdeki tek bir karanlık noktanın bakışlarını bulandırmasına izin verme...bütüne bak ve kendini oyle degerlendir...