6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Geçmez geçmezzz

Karar Dönemi

Standart Geçmez geçmezzz

Dostlar, nedir bu iç sıkıntısı ya yıllardır geçmek bilmedi. Bi insan sürekli tetikte olur mu?? Yani sürekli kendini hazır halde tutmak. Her an bir şeylere ihtiyaç olacak duygusu, bazen hatta sık sık göğsüme bi öküz oturuyor. Ardından reflü... Kronik.

Hayatta mutlu olduğum anların sayısı o kadar az ki. Ya da mutlu olamamak...
    Sıkıntılar gelir ard arda hepsi birbirine bağlanır. Karmançorman. Sürekli kendini suçlu hissetmek. .Her aldığı karardan pişman olmak. Hatta belli karar anlarında karar veremeyip sadece beklemek. Belki de kaderin senin adına çizmesi yolunu. Çok karmaşığım çok. İçsem geçmiyor. İlaç içsem geçmiyor. Tatile gitsem geçmiyor. Dertleşsem geçmiyor. Bu ömür böyle hiç gibi geçecek. Artık düzeltmek için de çabalamıyorum. Yıldım artık. Bi insanda sadece bir konuda sıkıntı olur arkadaş, ben de hepsi var. Ne çocuklukmuş be. Bilinç altını temizliyemiyorum belli ki... Ne biliyim yazdım işte biraz biraz. Çet odası madem ki

dreamer8
    Guest

35 yaşında, 70 yaşında bir beden ve ruh taşımaya mahkum edilmişizdir belki de. Tren raydan bir kere çıkınca bir daha raylara oturmaz dostum. Beyin denen şey, çemberin bir kere dışına çıkınca, ömür boyu taşıyacağı izlerin yaralarını edinir o boşlukta. Zamanla hayatı bu şekilde kabullenecek ve beklentilerini daha da düşürdükçe huzura doğrı yelken açacaksın.

Karar Dönemi

Çok haklısın üstadım, maalesef ne kadar az beklenti o kadar çok mutluluk... Artık bi beklentim yok neyse ki tırmalamıyorum artık eskisi gibi. Önüme koyulanı yiyorum. Bakmıyorum etrafıma diğer insanlar ne yiyor diye. Yoksa başlıyor yine sorgulamalar...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    35 yaşında, 70 yaşında bir beden ve ruh taşımaya mahkum edilmişizdir belki de. Tren raydan bir kere çıkınca bir daha raylara oturmaz dostum. Beyin denen şey, çemberin bir kere dışına çıkınca, ömür boyu taşıyacağı izlerin yaralarını edinir o boşlukta. Zamanla hayatı bu şekilde kabullenecek ve beklentilerini daha da düşürdükçe huzura doğrı yelken açacaksın.
    Dostum 35 yaşında mısın sen?
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi bi kul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bırak biçare feryadı, beladan gel tevekkül kıl
    Zira feryat, bela-ender, hata-ender beladır bil.
    Bela-ender( bela içinde ) hata-ender( hata içinde )
    Yani geçmişi değiştiremeyiz ama umutsuz da olamayız
    Tövbe edip yani geçmişi silip tevekkül ile bugüne ve yarınlara umutla bakabiliriz...

dreamer8
    Guest

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum 35 yaşında mısın sen?
    Aynen dostum. Öngörülene göre, Yolun yarısı.