Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Türkiyede hiç sosyallik yok Yurtdışında yaşamak için ne yapmak lazım ?

Karar Dönemi

Standart Türkiyede hiç sosyallik yok Yurtdışında yaşamak için ne yapmak lazım ?

Yurtdışında Florida veya newyorkta yaşamak istiyorum Türkiyede hiç sosyal aktivite falan yok rahat değilsin,hep baskı var, sokağa çıkmaya korkar olduk Hep aynı şeyler herkes asosyal. yurtdışında yaşamak hayalim orada yaşayanlar ne yaptılar nasıl başardılar bunu

Karar Dönemi

zaten florida ve new york'a yerleşmek pratikte öyle isteğe bağlı değil. çok zor.
    tersine beyaz amerikalının sosyal ilişkileri sandığın gibi değil. soğuk. orada daha fazla izole olursun. tek bir beyaz amerikalı arkadaşın olmaz.
    türkiyede ise akdeniz insanının sıcak kanlılığı var insanlar çok daha fazla birbiriye irtibat halinde.
    yani türkiyede sosyalleşmek daha kolay ama olmuyorsa sorun sendedir.

Karar Dönemi

Alıntı gurme85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten florida ve new york'a yerleşmek pratikte öyle isteğe bağlı değil. çok zor.
    tersine beyaz amerikalının sosyal ilişkileri sandığın gibi değil. soğuk. orada daha fazla izole olursun. tek bir beyaz amerikalı arkadaşın olmaz.
    türkiyede ise akdeniz insanının sıcak kanlılığı var insanlar çok daha fazla birbiriye irtibat halinde.
    Beyaz olması zorunlu mu?

Banned

Burada sosyal olmayı denemelisin.

dreamer8
    Guest

Belki de fazla ABD filmleri izleyip, oraların geniş coğrafyasını, sosyal aktivitelerini, özgür yaşantılarını, lüks ve devasa jiplerini arzuluyor olabilirsin. 11 Eylülden sonra Amerikalılar müslüman ülkelere daha sıkı ambargo uygulamaya başladılar. ABD de yaşama hayalin pek de kolay değil yani. Eğer Hakkaride değilsen, Malatya-Kayseriden batıda bir büyükşehirdeysen bence sosyalleşebilirsin. Bir spor salonuna, kursa yazılırsın, etkinliklere, söyleşilere, konserlere, tiyatrolara gidersin. Bir şeyler bulursun yapacak. Sinema sektörü ve internet, kültürlerarası etkileşimi artırdı. Gitmediğin toprakların hayatlarını özlüyorsun bu sayede.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki de fazla ABD filmleri izleyip, oraların geniş coğrafyasını, sosyal aktivitelerini, özgür yaşantılarını, lüks ve devasa jiplerini arzuluyor olabilirsin. 11 Eylülden sonra Amerikalılar müslüman ülkelere daha sıkı ambargo uygulamaya başladılar. ABD de yaşama hayalin pek de kolay değil yani. Eğer Hakkaride değilsen, Malatya-Kayseriden batıda bir büyükşehirdeysen bence sosyalleşebilirsin. Bir spor salonuna, kursa yazılırsın, etkinliklere, söyleşilere, konserlere, tiyatrolara gidersin. Bir şeyler bulursun yapacak. Sinema sektörü ve internet, kültürlerarası etkileşimi artırdı. Gitmediğin toprakların hayatlarını özlüyorsun bu sayede.
    Türkiyede bisiklet,motor kullanımı gelişmiş değil spor yapanlarda az. Yurtdışında herkes hergün dışarı yürüyüşe koşmaya çıkıyor herkes bisikletle geziyor motorcular grup grup geziyor falan bende bunları yapmak istiyorum ama türkiye de garip karşılanıyor çünkü bunları yapan insan sayısı çok az. bisikletle yada motorla gezerken,dışarıda yürüyüş yaparken benim gibi aktivitileri yapanlarla tanışabilirim bu vesileyle ne bilim yurtdışında sokak festivalleri falan oluyor türkiye de hiç olmuyor yurtdışında herkes özgür kimse kimseye karışmıyor herkes istediğini giyiyor türkiye de öyle mi ? yurtdışında herşey türkiyedeki gibi pahalı değil çok ucuz buda çok etkili insanların asosyalleşmesinde. Daha sayamadığım birsürü şey var Türkiyede insanlar özgür değil herkes koyun gibi doğup,çalışıp,evlenip çocuk yapmak ve ölmek bu sisteme ayak uydurmuşlar. Ben böyle hayatı istemiyorum işte bu yüzdende toplum tarafında garipseniyor böyle şeyler

Karar Dönemi

Alıntı Vladd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada sosyal olmayı denemelisin.
    Türkiyede bisiklet,motor kullanımı gelişmiş değil spor yapanlarda az. Yurtdışında herkes hergün dışarı yürüyüşe koşmaya çıkıyor herkes bisikletle geziyor motorcular grup grup geziyor falan bende bunları yapmak istiyorum ama türkiye de garip karşılanıyor çünkü bunları yapan insan sayısı çok az. bisikletle yada motorla gezerken,dışarıda yürüyüş yaparken benim gibi aktivitileri yapanlarla tanışabilirim bu vesileyle ne bilim yurtdışında sokak festivalleri falan oluyor türkiye de hiç olmuyor yurtdışında herkes özgür kimse kimseye karışmıyor herkes istediğini giyiyor türkiye de öyle mi ? yurtdışında herşey türkiyedeki gibi pahalı değil çok ucuz buda çok etkili insanların asosyalleşmesinde. Daha sayamadığım birsürü şey var Türkiyede insanlar özgür değil herkes koyun gibi doğup,çalışıp,evlenip çocuk yapmak ve ölmek bu sisteme ayak uydurmuşlar. Ben böyle hayatı istemiyorum işte bu yüzdende toplum tarafında garipseniyor böyle şeyler

Karar Dönemi

Banned

Alıntı gurme85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum, vatan hasretini de eklersen...

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Hamsterdamm üstteki okuduklarını görünce bian güldüm, oyk öle durumlar yok motordu yok bilmem neydi, hem bunu istanbulda da yapılıyor bizzat şahitim ve çevremde de cok sosyal ortamlar var. kadıköy de biraz tur atsan nasıl türlü insanın olduğu ama kimsenin kimseye karışmadığını görürdün.Sen hangi şehirdesin merak ettim.Yabancı ülkede komşuluk kavramı yok, aynı okulda olsan bile türk olduğun için senle kaynaşmıyorlar.Bir tane belki samimi arkadaşın olur ama oda öle farklı oluyor.Bizim akrabalar var yakın arkadaşşlarım var.Şuan forumda olanlar dahi var öle filmlerdeki hayat yok orda. yaşam standartın işin gücün olsa yüksek olur. ama oda cok çalışma kariyerin olmalı, öyle göçmen gidince evin araban havuzlu villan olmuyor. İstersen youtube de orda yaşayan vlog çekenler var anlatıyor ordaki hayatları izleyebilrisin.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon