6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Arkadaşlar haplarımı bırakmak zorundayım?

Karar Dönemi

Unhappy Arkadaşlar haplarımı bırakmak zorundayım?

Merhabalar herkese bu sabah devlet hastanesine KBB doktoruna gittim ve sekreteri sigortan kesilmiş dedi yaşım 19 şuan ben de belki tanırsınız forumda beni bende OKB(takıntı) ve Sosyal Fobi ve Agorafobi hastalıkları mevcut şimdi benim sigortam kesildiği için psikiyatri doktoruna gidemeyeceğim ve elimdeki haplarımı mecbur doz azalta azalta bırakmak zorundayım yoksa para ile alamayacağım haplarımı şu şekilde şu kadar tarihtir kullanıyorum.

Paxil 20 mg sabahları 3 tane tok karnına içiyorum. (3 yıldır)
    Anafranil SR 75 mg Bölünebilir tablet'i ise akşam saat 9'da tok karnına 1 tane içiyorum. (3 aydır)
    Tranko-buskas'ı ise akşam saat 9'da tok karnına 1 tane içiyorum. (1 aydır)
    Anafranil 25 mg'yi ise ''diğer 75 mg'ye ek olarak''mış öyle dedi doktor onu ise akşam saat 8'de tok karnına 1 tane içiyorum. (1 aydır)

Annemin ve babamın üstüne hap yazdırıp paxil ve Tranko-buskas'ı bi kaç kutu ek alacağım(en fazla ikişer kutu) Anafranil 75 mg ise 3 kutu şuan mevcut elimde 45-50 günlük hap var. Anafranil 25 mg ise 10 günlük hapım kaldı. Arkadaşlar sizden öneri bekliyorum lütfen bi çizelge hazırlayıp şu kadar şu kadar haplarını azalta azalta tamamen bırak der misiniz? Hapları birden kesersem sizde biliyorsunuz olmaz nasıl sağlıklı bir şekilde hepsini tamamen bitirebilirim? Bana yol gösterir misiniz? Teşekkür ederim.

Karar Dönemi

zorunlu sağlık sigortası diye bişi var. küçük bir prim ödeyerek yine ilaç yazdırabiliyorsun.
    öğrenci isen yine sağlık güvencen olması gerekir. bunu araştır.
    senin kullandığın ilaç dozları düşük değil.
    paxil 60mg ( maximum doz )
    anafranil sr 75 + anafranil 25 ( orta doz )
    doz azaltmayı deneyebilirsin. ama yavaş yavaş olsa tamamen kesmek hastalıkta şiddetli patlamalara yol açabilir. yani başka bir formül bul.

Karar Dönemi

bir de şu var ki bu durumlar bana hep yabancı gelmiştir. 24 yıldır ilaç kullanıyorum. sadece özel doktora gittim ve ilaçları hep cepten aldım.
    özel doktor pahalıdır ama ilaçlar ucuz.

Karar Dönemi

Alıntı gurme85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir de şu var ki bu durumlar bana hep yabancı gelmiştir. 24 yıldır ilaç kullanıyorum. sadece özel doktora gittim ve ilaçları hep cepten aldım.
    özel doktor pahalıdır ama ilaçlar ucuz.
    evet abi ilaçlar 14-24 TL arası bende Bursa'da 3 özele bi Bursa devlet hastanesine bide ilçe hastanesi gittim kaç ilaç değiştirdim en son bunlar kaldı işte zamanında ignis,abılıfy,selectra ve adını unuttuğum kaç ilaç içtim eskisi gibi olmasın zaten bıktım haplardan abi ya 3-4 yıldır içiyorum bi yandan iyi yapıyor diğer yandan hasta oluyorum sürekli direnci düşürüyor hep uykulu yorgunum filan sağ ol yorumun için

Karar Dönemi

ben eczaneden para ile alıp sana gönderebilirdim ama reçetesiz antidepresan almak zorlaştı.
    bana reçetesiz ilaç veren iki eczane var ama kullandığımdan farklı ilaçlar isteyip eczacıları kıllandırmak istemem!

Karar Dönemi

Alıntı gurme85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben eczaneden para ile alıp sana gönderebilirdim ama reçetesiz antidepresan almak zorlaştı.
    bana reçetesiz ilaç veren iki eczane var ama kullandığımdan farklı ilaçlar isteyip eczacıları kıllandırmak istemem!
    Abi Allah razı olsun valla düşünmen yeter var ol sen bugün öğleden sonra bi doktorun sekreterine gidip doktor ile 5 dakika konuşup durumu anlatayım bakam ne diyecek aslında ygs'ye gireceğim okullar açılınca Üni 1 de yine sigortam olacak ama 1 yıl boşluk var arada