4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Okb mi ? Kaygı bozukluğumu ? Sosyal fobimi ? Davranış bozukluğumu? hepsi birliktemi ?

Karar Dönemi

Standart Okb mi ? Kaygı bozukluğumu ? Sosyal fobimi ? Davranış bozukluğumu? hepsi birliktemi ?

selamun aleykum merhaba arkadaşlar. hemen konuya giriyim. çok korkak sessiz içe kapanık çekingen bir çocukluk geçirdim. ilk kız arkadaşım 9 yaşında oldu.14 15 yaslarina geldigimde kizlar beni cok yakisikli bulur ve teklif ederlerdi bende hoslandiklarimla cikardim capkin biri oldum bu arada esrar ve hap kullanmaya da basladim. esrar benim cekingenligime iyi geliyordu bagimlisi oldum senelerce. bikac kez bali cektigimi hatirliyorum. tabi bunlarla beraber gayrimeşru işlere de bulaştım gasp vs. vs. ben masturbasyon yaparken bir erkegi veya bir erkekle sevismeyi hic dusunmedim veya bir erkege asik olmadim aklima bile gelmedi. hep guzel kizlarla çıktım ilişkilerim oldu ve hayal ettim asik olduklarimda oldu hoslandiklarimda. Kişilik anlamında hep kendime rol model birini aradim. sosyal fobim ve özgüvensizlik, özgüvenli girişken insanlara karşı hayranlık oluşturdu ve onlara karşı bağımlılık geliştirdi. öyle insanların yanında kendimi dış dünyaya göstermeye çalışıyor ve ifade etmeye çalışıyordum tek başıma tamamen sessiz içe kapanık değersiz korkak bir yapıdaydım.özendigim erkeklerin hareketlerini davranışlarını yapmaya calisirdim. askere gittim mevzularla cezalarla dolu zor bir askerlik dönemi oldu ama hiç uyuşturucu kullanmadım bıraktım koptum o karanlık hayattan ama biyandan da sudan çıkmış balık gibi olup çöküş dönemine girdim. çok utangaç çekingen kızaran aşırı kasılan biri oldum. belki de normalde de böyleydim ama sürekli kafam güzel olduğu için farketmedim. askerdn gelince normal hayata adapte olamadım yururken kasılmalarım basladi arkadan kıvırıyo gibimi gorunuyo korkusu ile cok kasiliyordum yururken skntim disardan belli oluyodu.hani bi cebinzde cok para olurda calinmasin diye o cebiniizi tutarak hareket edersiniz saklamaya calisirsiniz ama disardan cok belli olur bende o durumdaydm. bikaç kızla birçok kere cinsel ilişkilerim oldu sıkıntı yaşamadim. duygu durumumda Sürekli bi pişmanlık suçluluk duygusu karamsarlık ve utanç halindeyim. Benim yapım biraz kibar ve hareketlerim mimiklerim konuşmam yürüyüşüm kız gibiymiş öyle demediler ama arkamdan konusmuslar ve bazen imalı konuştukları oldu bu çok zoruma gidiyor.davranislrim yürüyüşüm o yönde izlenim bırakyo. En cok endiseyi yürüyüşmle yasiyorum. bazen panik atak korku anı geldiginde insanlarin bana bakip gay mışım gibi alay ettigini beni konustugunu dusunuyorum. ve o an insanlar beni taciz edebilir korkusu yasiyorum hepsi bu atak halinde oluyo. arkadaşlarımın benle alay ettigini farketmem benim için kabus oldu daha oncede alay ediyorlarmis ben farketmemisim.beni gay sanıyolarmış hareketlerim her şeyim o yöndeymiş kendimden şüphe etmeye basladim. Kendimi icime kapattim ve kimseyle gorusmemeye basladim.hareketlerimi yuruyusumu asiri kontrol etmeye basladim acaba kiz gibi mi gorunuyorum herkes beni gay mi saniyo benle dalga mi geciyolar diye hergun zihnimi kemiriyor bu dusunceler. Surekli hareketlerimi yargiliyorum acaba oylemi gorunuyo diye diye toplumdan soyutladim kendimi. Cok korkuyorum bu durumdan escinsel olmaktan . Davranislarim hareketlerim sanirim biraz kadinsi. Ve butun insanlar beni gay saniyor diye bir dusunce ve korku hakim oldu hayatıma. Kimseyle tanisamiyorum konusamiyorum herseye supheyle yaklasiyorum. Çok buyuk bi bunalımdayım. Gay olmak istesemde olamam çunku icimden gelmiyor ki biseksual bile olamam çünkü erkeklere karşı bi bişey hissetmiyorum. tek kotu oldugum nokta hareketlerim yuzunden dis cevrenin beni oyle sanmasi. Gercekten bazen intihar bile geciyo aklimdan. İnsanlarin benim hakkimdaki dusuncelerini asiri onemsiyen bi insanim. Sanki onlar icin yasiyorum. Asiri alingan cekingen kendini değersiz gören özgüvensiz bir yapim var Surekli alkol aliyorum rahatliyorum anca sarhoş olunca gidiyo bu dusunceler zihnimden ve disarda takilabiliyorum. benim icin gay olmak en son isticegim sey bile degil gururuma yapıma cok ters yakistiramam kendime asla kabul edemem intihar ederdim belki yada oyle olsaydim omur boyu kimseyle iliskiye girmez kurtulmaya tedavi olmaya calisirdim. Mizacımı eleştiren ve eşcinsel sanan insanlar zihnimde bu korkuyu ve öyle mi davranıyorum sorusunu sürekli olarak bırakmış. tedavi alıyorum ama ilaçlar yuzde 25 fayda sağlıyo. bikaç seanstır da terapi alıyorum. geç kalmamın sebebi bu sıkıntılarımı anlatmaktan yıllarca utandım korktum içimde yaşadım. Tanı olarak sosyal fobi dendi, beden dismorfik bozuklugu dendi, okb dendi, kaygı bozukluğu dendi, antisosyal dendi..tavsiyesi olan , yönlendirebileceği bi doktor olan, bu durumları yaşayan veya atlatmış olan varsa cevaplarını beklerim.

Karar Dönemi

bana OKB gibi geldi. OKB zaten bir kaygı bozukluğu hastalığıdır.
    eşcinsel olmadığı halde eşcinsel olma korkusu çok görülen bir OKB türü.
    sosyal fobi olamaz çünkü çok çapkın birisin.
    bir kaç seans terapi yeterli değil uzun süre devam etmen gerekir.

Karar Dönemi

Teşekkürler yorumun için. Evet çapkındım ama yine de utangaçtım çok kızarır kasılırdım. Bide güzel kızlarla çıkıyo olmam daha bi hava katardı yaşantıma. Bi nevi biraz özgüven aşılıyodu durumuma. Bikaç erkek arkadaşım da girişken hiç utanmayan arkadaşlardı onlar sayesinde de biraz girişken olabiliyodum . Yakınlaşabildiğim ısındığım kız arkadaşlarımla daha güzel zamanlar geçirdim. Sosyal fobi küçük yaşlardan beri var. Okb de sonradan eklendi ve yaş ilerledikçe pişmanlıklar arttıkça kaygılarımı daha çok tetikledi. Doktor da öyle dedi 4 5 seans degil yetmez uzun bi tedavi süreci olmalı dedi. Bu eşcinsel olma korkusunu atlatan varmı merak ediyorum. Bu durumu atlatiyimde utanmaya kızarmaya sosyal fobiye razıyım.

Kardeşim benimde yürüyüşüm robot gibi dediler yıllar önce o zamandan beri sürekli yürürken acaba normalmi yürüyor insanlar benim yürüyüşümemi bakıyor diye düşünüyorum çok kasıyor bu yüzden başımın arkası ağrıyor bu düşüncelerden uzaklaşmak için elim cebimde yürüyorum ama gerçektende kaygı olunca yürümemde değişme oluyor kasıntı yürüyor ama rahat gergin olmadığım Zaman'larda yürüyüşüm düzgün olduğunun farkına varıyorum