Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kullandığım haplarım ve dozları ile ilgili sorularım vardı bakar mısınız ?

Karar Dönemi

Post Kullandığım haplarım ve dozları ile ilgili sorularım vardı bakar mısınız ?

Arkadaşlar öncelikle herkese Merhabalar ben 3 yıla yakındır tedavi görüyorum ben de; OKB(takıntı), Sosyal Fobi, Agorafobi ve Depresyon hastalıkları var eski halime göre yani ilaç kullanmadığım halime göre yüzde 30-35 daha iyiyim diyebilirim.

Paxil 20 mg sabahları 3 tane tok karnına içiyorum. (2 yıldır)
    Anafranil SR 75 mg Bölünebilir tablet'i ise akşam saat 9'da tok karnına 1 tane içiyorum. (2 aydır)
    Tranko-buskas'ı ise akşam saat 9'da tok karnına 1 tane içiyorum. (1 haftadır)
    Anafranil 25 mg'yi ise ''diğer 75 mg'ye ek olarak''mış öyle dedi doktor onu ise akşam saat 8'de tok karnına 1 tane içiyorum. (1 haftadır)

Bu kadar haplar ve dozları daha da iyileşmemi sağlar mı? Açıkçası doktora pek güvenmiyorum ama ilçede iki doktor var ve sıralar hep dolu oluyor. Bu hapları kullananlar tecrübe sahibi olanlar fikirlerini yazabilirler mi acaba? Bana en iyi Paxil ilacı geldi ama onu bana yazan doktor 1 ay sonra ameliyata girdi ve hayatını kaybetti Allah ondan razı olsun gerçekten o hap en iyisi bence. Bu hastalıklarım tamamen geçer mi? yoksa hep ilaç mı kullanacağım? 2 yıl az bi süre değil bence artık geçsin bi zahmet neler çektirdi bana bu OKB. İlk tedaviye Selectra ile başlamıştım kabuslar gördüm sonra özele gittim ve Paxil'i yazmıştı işte bana doktor ondan sonra bi kaç özele daha gittim şehir devlet hastanesine gittim yan şehire gittim şimdi de ilçe devlet hastanesine gidiyorum bi sabit doktorum olmadı bu doktora da pek ısınamadım gerçi ne önerirsiniz bana? Bursa'da veya civarında özel ve devlet hastanesi olarak iyi gelecek uzman bir doktor önerebileceğiniz biri var mı?

Karar Dönemi

Bi günde 4 hap kullanman ne kadar doğru olur bilemedim ama bana ben mantıklı gelmedi açıkçası. Sen yine bi doktora git. Çünkü bu ilaçları icince hepsi birden yan etki yaparsa okb ye şükeder hale gelirsin. Bana bi kere öyle olmuşum çünkü bigün içinde hem efexor hem atarax hemde rexapin vermişti doktor fena yan etki yapti

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 1 tane dualans (reflü için) , 4tane 300luk lithuril , 1 tane solian, 1 tane 100luk lamictal kullanıyorum. Benim sıkıntım her ilacı attıgımda geri geliyor, midem bulanıyor. İlacı attıktan sonra fındık ezmesi yiyorum biraz faydası oluyor ama yine de bogazımda kaldığını geçmediğini hissediyor yine midem bulanıyor. Hergün işkence çekiyorum sabah akşam.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haplarım aklıma gelince midem bulandı ağzım sulandı. PAvlovun köpek deneyindeki gibi
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi günde 4 hap kullanman ne kadar doğru olur bilemedim ama bana ben mantıklı gelmedi açıkçası. Sen yine bi doktora git. Çünkü bu ilaçları icince hepsi birden yan etki yaparsa okb ye şükeder hale gelirsin. Bana bi kere öyle olmuşum çünkü bigün içinde hem efexor hem atarax hemde rexapin vermişti doktor fena yan etki yapti
    valla ben bi selectra ile başlatınca kabus görmüştüm ilk ilacımdı ondan sonra bunları kullandım abılıfy diye bir ilaç vardı ignis vardı ve daha bi kaç ilaç daha gece hapım vardı onları da geçen aylarda bıraktırdı şimdi bunları iç dedi ama paxil'i hiç bırakmadan iki yıldan uzun bir süredir içiyorum düzenli bir şekilde

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1 tane dualans (reflü için) , 4tane 300luk lithuril , 1 tane solian, 1 tane 100luk lamictal kullanıyorum. Benim sıkıntım her ilacı attıgımda geri geliyor, midem bulanıyor. İlacı attıktan sonra fındık ezmesi yiyorum biraz faydası oluyor ama yine de bogazımda kaldığını geçmediğini hissediyor yine midem bulanıyor. Hergün işkence çekiyorum sabah akşam.
    Allah yardımcın olsun hepimizin kolay değil valla bu hastalıklar ://

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haplarım aklıma gelince midem bulandı ağzım sulandı. PAvlovun köpek deneyindeki gibi
    Alemsin abi

Karar Dönemi

merhaba arkadaşlar.

ilaçların ağır gelmesi durumunuzun ağırlığına göre değiştiğini düşünüyorum. Çok zor g0nlerde olunduğunda o süreçte çok ağır gelmez tabi sonrasında doktor kontrolünde düşünecektir. Bende de okb ile başlayan o geçsede berbat depresyon kalıntıları şeklinde var. ilaçlar değişiyor gidiyor geliyor. ��

Çıraklık Dönemi

bana göre aşırı ağır bi reçeten var.paxera 20 mgg beni 180 derece çevirmişti.bu kadar ilacın yararından fazla zararı olabilir.

Karar Dönemi

Bende de aynı rahatsızlıklar var. Bende şu anda ;
    Sabah :
    Abilify 5 mg yarım doz
    Anafranil 75 mg yarım doz
    Dideral 40 mg yarım doz
    Xanax 0.5 mg yarım doz
    Öğle :
    Paxil 20 mg yarım doz
    Akşam :
    Anafranil 75 mg
    Abilify 5 mg yarım doz
    Dideral 40 mg yarım doz
    Xanax 0.5 mg yarım doz

Kulllanıyorum. Doğru düzgün bi faydalarını göremedim. Ne rahat şekide otobüse binebiliyorum. Ne takıntılarım azalıyor ve yenileri ekleniyor. Sosyal ortamda hareket etmek zaten bana azap olarak geliyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon