Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Taktığınız düşünceyi ne kadar sürede yendiniz? Lütfen yardımm

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir ara çok azıtmıştım. Diyelim 5 cümle var bunları devamlı sırasıyla içimden tekrarlıyordum. Yazıyordum. Ancak çok çok daha kötüsü var o hala bitmedi,belki 8 yaşımdan beri var, önceden anneme diyordum, annem öldü babama demeye başladım, babamdan ayrıldım şimdi eşime diyorum içimden.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bütün psikiyatrik hastalıkları çektik nerdeyse; bipolar, mani, depresyon, psikoz, anksiyete, sosyal fobi, okb.

Fizyolojik ise bronşit, migren, reflü, basur. Dökülüyorum
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Dostum beyin gelişimi tamamlanmadığı için seni takıntılara iterek takıntıları yapmanı ve kendisini geliştirmek ister.Kendin ol insanların düşüncesini önemseme.Faverin var antidepresan onu kullan, düzenli et tüket ve takıntılarını sürekli yap kaçma bir zamandan sonra düzelecek.
    Ben küçüklükten beri hastaydım takıntıları yapa yapa faverin birde et tükettim geçti.
    Takdir Edilmişseniz Değil Taklit Edilmişseniz Başarmışsınız Demektir

Karar Dönemi

bence de hayat bize çok şey öğretiyor bu sıkıntılar hayatın gerçekleri olduğunu düşünüyorum.kafamıza takılan herşeyle meşgul olmamız ilya onu çzeceğiz diye uğraşmmamız doğru değil çünkü insan aklı sınırsız bir sürü düşünce gelecek onları olduğu gibi kabul etmeyi öğrenirsek butakıntılarda bizi rahatsız etmeyecek bunu eminim hepimiz biliyoruzdur. ben ce asıl sorun bunu nasıl yapacacağımızdır.

dreamer8
    Guest

İnsan beyni sınırları belli olmayan bir güce, bir hıza ve bir kapasiteye sahiptir. Kimine en zor icadı keşfettirir, kimine de zihin zindanında hayatı zehreder. Takıntılar da beynin sahibine işkence etmesi şeklinde gerçekleşiyor. Takıntıları yenme konusuna gelince; her insanın sabrı, direnci, tahammülü, azmi, inancı bir olmadığı için kimi insan çok fazla sarsılır, kimisi de takıntıları çok derinleşmeden üstesinden gelir. Yani bu tamamen kişiyle alakalı. Etrafınızdan sizden daha fazla acı çekiyor gibi görünen biri sizden daha az acı çekiyor olabilir. Tabi bunun tam tersi de olabilir. Benim önerim sürekli takıntılarla mücadele etmektense, onları yok saymak adına takıntıları yapmaya devam etmek. Çünkü direndikçe daha fazla saldırıyor insana.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12