Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Hayatım elimden kayıp gidiyor

Karar Dönemi

Standart Hayatım elimden kayıp gidiyor

23 yaşındayım daha hiç gençliğimi yaşayamadım hiç arkadaşım dostum olmadı, Yapayalnızım İçime kapandım. Eskiden kendim dışarı çıkar alışveriş yapar gezerdim şimdi çıkasım gelmiyor insanlardan kaçıyorum. Hiçbir başarım yok hayattan ne istediğimi bilmiyorum kendimi bulamıyorum sürekli intiharı düşünüyorum hayat anlamsız geliyor çok basit yaşıyorum. Hiç umudum yok
    Hayatımın böyle boş geçmesini istemiyorum bir şeyler yapmak istiyorum ama yapmak içinde çaba göstermiyorum sıkılıyorum her şeyden.
    Benim gibi olan var mı siz nasıl baş ediyorsunuz ?
    Konu Hamsterdamm tarafından (07-08-2020 Saat 08:42 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Depresifi andırıyorsun. Hep aynı şeyleri söyler gibi olacağım ama profesyonel bir destek alman iyi olur. Onun haricinde yürümek iyi gelir. 40 dakika yürüdükten sonra mutluluk hormonu salgılarsın. Komedi filmleri izlemek iyi gelir depresyonun eğer ileri boyutta değilse.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bi an kendim yazdım sandım. birebir aynı durumdayız. aynı yaştayızda dedigi gibi film müzik başka uğraşlar edin birazda olsa iyi geliyor.
    Uzaklarda..

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hamsterdamm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    23 yaşındayım daha hiç gençliğimi yaşayamadım hiç arkadaşım dostum olmadı, Yapayalnızım hep dalga geçildim dışlandım. İçime kapandım. Eskiden kendim dışarı çıkar alışveriş yapar gezerdim şimdi çıkasım gelmiyor insanlardan kaçıyorum. Hiçbir başarım yok hayattan ne istediğimi bilmiyorum kendimi bulamıyorum sürekli intiharı düşünüyorum hayat anlamsız geliyor çok basit yaşıyorum. Hiç umudum yok
    Hayatımın böyle boş geçmesini istemiyorum birşeyler yapmak istiyorum ama yapmak içinde çaba göstermiyorum sıkılıyorum herşeyden.

Bu yaşadıklarını bir çok genç arkadaşımız yaşamakta ,yaşamdan uzaklaşmakta tukenmete.Oysa bu umutsuzluk niye ,daha hayatın başındasınız çoğunuz hayatın zorluklarıyla karşılaşmamışsınız bir sorunla karşılaştığınız da yaptığınız ilk iş hemen pes etmek ,dünyadan vazgeçmek intihar etmeyi düşünmek hemen işin kolay tarafına kaçmak .

Sizlere ne mutlu ki intihar edebilmeyi düşünebilme veya bulunduğunuz yerlerden çekip gidebilme lüksünüz var ,bu bile başlı başına bir nimet .Bir de olaylara tersten bakın sorumlulukları olan ,birçok sorunla baş etmek zorunda olan çaresizliğe duştugunde ne olursa olsun yaşamaya devam etmek ,bu sorunları aşmak ve tum bunlarla baş ederken aklını psikolojisini korumak zorunda olanları duşunun birde .

Ya onların yerinde olsanız ne yapardınız ?

Her derdin mutlaka bir dermanı vardır ,hemen ümitsizliğe kapılıp pes etmeyin ,ne olursa olsun kendinize bir amaç edinin ve onu gerçekleştirmek için çaba gösterin .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

kitap aldım 2 ay önce okurum diye birtürlü okuma isteği gelmiyor öylece duruyor camın kenarına her gün ekmek ufalayıp koyuyorum güvercinlere mutlu ediyo yazın dışarı çıkmayı severim ama kışın çıkmıyorum işe gireyim diyorum cesaret gelmiyo bu yaz beki girerim. annemle bu ay sinemaya gideceğiz recep ivedik 5 e ) ama tekrar eski halime dönüyorum bir işe dikkatimi veremiyorum aklıma başka şeyler geliyor dikkatim dağılıyo hayatı sorgulamaya başlıuom

Karar Dönemi

Alıntı serhat_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi an kendim yazdım sandım. birebir aynı durumdayız. aynı yaştayızda dedigi gibi film müzik başka uğraşlar edin birazda olsa iyi geliyor.
    kitap aldım 2 ay önce okurum diye birtürlü okuma isteği gelmiyor öylece duruyor camın kenarına her gün ekmek ufalayıp koyuyorum güvercinlere mutlu ediyo yazın dışarı çıkmayı severim ama kışın çıkmıyorum işe gireyim diyorum cesaret gelmiyo bu yaz beki girerim. annemle bu ay sinemaya gideceğiz recep ivedik 5 e ) ama tekrar eski halime dönüyorum bir işe dikkatimi veremiyorum aklıma başka şeyler geliyor dikkatim dağılıyo hayatı sorgulamaya başlıuom

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en azından 3-4 tane kitap aldım yarım kaldı hepsi. film dizilere sardım. hayatını sorgulamaktan başka elinden ne geliyorsa yap. kafanı sürekli meşgul etmelisin yokda o düşünceler beynini kemirir.
    Uzaklarda..

Karar Dönemi

Hayatta seni hangi iş mutlu ediyorsa o işi yap derim

Karar Dönemi

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yaşadıklarını bir çok genç arkadaşımız yaşamakta ,yaşamdan uzaklaşmakta tukenmete.Oysa bu umutsuzluk niye ,daha hayatın başındasınız çoğunuz hayatın zorluklarıyla karşılaşmamışsınız bir sorunla karşılaştığınız da yaptığınız ilk iş hemen pes etmek ,dünyadan vazgeçmek intihar etmeyi düşünmek hemen işin kolay tarafına kaçmak .

Sizlere ne mutlu ki intihar edebilmeyi düşünebilme veya bulunduğunuz yerlerden çekip gidebilme lüksünüz var ,bu bile başlı başına bir nimet .Bir de olaylara tersten bakın sorumlulukları olan ,birçok sorunla baş etmek zorunda olan çaresizliğe duştugunde ne olursa olsun yaşamaya devam etmek ,bu sorunları aşmak ve tum bunlarla baş ederken aklını psikolojisini korumak zorunda olanları duşunun birde .

Ya onların yerinde olsanız ne yapardınız ?

Her derdin mutlaka bir dermanı vardır ,hemen ümitsizliğe kapılıp pes etmeyin ,ne olursa olsun kendinize bir amaç edinin ve onu gerçekleştirmek için çaba gösterin .
    Yine yerinde tesbit. Her ne halde iseniz yerinizde olup 23 yaşında sıfırdan başlamayı çok isterdim.
    ah unuttun!*ah ki inkar ettin!*kuşkundan ne hasıl oldu bilmiyorsun!*el'an...suskunsun...gülmüyorsun!*cesa retin yok geri dönmüyorsun!*istikbal yol üstünde bir tuzak...*hayal hayat içinde biz yasak...*bırak gitsin gideceği yere kadar...*bırak ki kalmasın içinde 'ben' zerre kadar

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

23 yaşındayım daha hiç gençliğimi yaşayamadım hiç arkadaşım dostum olmadı, Yapayalnızım hep dalga geçildim dışlandım. İçime kapandım. Eskiden kendim dışarı çıkar alışveriş yapar gezerdim şimdi çıkasım gelmiyor insanlardan kaçıyorum. Hiçbir başarım yok hayattan ne istediğimi bilmiyorum kendimi bulamıyorum sürekli intiharı düşünüyorum hayat anlamsız geliyor çok basit yaşıyorum. Hiç umudum yok
    Hayatımın böyle boş geçmesini istemiyorum birşeyler yapmak istiyorum ama yapmak içinde çaba göstermiyorum sıkılıyorum herşeyden.

Son iki gelişim dönemini(ergenlik, genç yetişkinlik) sorunlu yaşamışsın, yaşıyorsun. Bu iki dönemin en temel öğeleri eksik kalmış: ergenlik için akran ilişkileri(arkadaşlık), genç yetişkinlik için eş bulma girişimi ve belirli işe kendini hazırlama, ona yönelme.

Şu cümlen çok önemli: "Hiçbir başarım yok hayattan ne istediğimi bilmiyorum kendimi bulamıyorum". Kendini bulamaman parçalı duran zihnin işareti. Zihnin bütün bir yapı olarak durmadığı için kimlik oluşumu tam olarak inşa edilememiş, yarım kalmış inşaat gibi. Bu yarım kalmış yapının(inşaat) içine nasıl geçip oturabilirsin ve oraya birilerini nasıl davet edebilirsin?

Sayfa 1/2 12 SonSon