2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: OKB Tedavisi Gören Arkadaşlar Gelebilirler mi? Birbirimize Destek Olalım

Karar Dönemi

Post OKB Tedavisi Gören Arkadaşlar Gelebilirler mi? Birbirimize Destek Olalım

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar OKB ile savaşan kaç kişiyiz forumda? Ne kadardır tedavi görüyorsunuz? Hangi hapları kullanıyorsunuz? OKB saldırdığı zaman ne tepki veriyorsunuz? İlk ben başlayayım;

Ben 2 buçuk yıla yakındır tedavi görüyorum ben ilk başta OKB'yi sadece bana özgü bir şey sanıyordum kendi kendime ''deliyim herhalde'' diyordum daha sonra İnternet'te araştırma yaptım ve hastalık olduğunu öğrendim ailem ile konuşup devlet hastanesine gittim aynı zamanda Sosyal Fobi'de mevcuttu ben de daha sonra bir kaç özele gittim ama devlet hastanesinden bir fark göremedim şuan eskiye göre yüzde 30 iyiyim hiç olmazsa düşünceler gelip geçiyor Allah'a şükür.

Size örnek vereyim tedaviye başlamadan önce düşünce gelince ona teslim oluyordum ve mutsuz oluyordum; Ben yazın oturma odasında uyurken sabah kalktım balkon kapısı açıktı hemen bir düşünce geldi ''Acaba ben uyurken hırsız içeri girip bana bir şey mi yaptı'' diye düşündüm ve hemen arkasından kendi kendime dedim ki ''Eğer halının kenarını 10 saniye içinde dokunursan düşünce etkisiz olacak'' ve dokunamadım tam 3 ay kabusum oldu yüzüm hiç gülmüyordu bunu yaşayanlar bilir hep o olay aklımdaydı o kadar gerçek düşünüyordum ki deli olcam diye korkuyordum içim bir türlü rahatlamıyordu. Başka bir örnekte ise; Mesela haftalık diziler olur Yaprak Dökümü adlı diziyi izliyorum hemen bir düşünce geldi ''Eğer şöyle yapmazsan haftaya yeni bölümü göremezsin'' ve o 1 hafta onun yeni bölümünü görene kadar içim rahat olmuyordu gerçekten çok zor arkadaşlar...

Selectra ile başladım kabuslar gördüm ve özele gittim bana Paxil 20mg yazdı ve iki yıldır sabahları tok karnına 3 tane içiyorum eskiye göre çok iyiyim ayrıca 2 aydır Anafranil 25mg içiyordum şimdi 1 hafta önce doktor 75mg içeceksin dedi ve 1 haftadır öyle içiyorum düşünceler eskisi gibi çok gelmiyor gelse de sanki beynim onla eskisi gibi çok cevap aramıyor akışına bırakıyor gerçekten beyin çok mucize bir organ Yaradana şükürler olsun bir şeye beyin inanırsa onu yapabilir.

Arkadaşlar şöyle düşünün OKB saldırıya geçince eğer siz ona cevap verirseniz içiniz rahat edecek ama OKB bir daha ki sefere daha da güçlenecek eğer siz ona cevap vermezseniz size endişe verecek ama git gide o endişe küçülecek aslında onu büyüten onun her dediğini yapan biziz OKB'nin saldırı yöntemi en büyük korkularımızla bizi vuruyor mesela sizin en büyük korkunuz ölüm ise OKB size ölüm düşüncesi ile endişe verecek ve siz onun her dediğini yaparsanız o düşünceyi beyniniz gerçekmiş gibi algıyacak bu OKB'yi yıllarca içimizde büyüten biz olduk biz OKB'yi içimizde o kendini inşa ederken bir tuğlada biz koyduk ona karşı çıkmadık ve git gide büyüdü beynimiz veya düşünce yöntemlerimiz o anki düşüncenin saçma olduğunu, bir insanın kaderi değiştiremeyeceğini, ölümü yaratandan başka kimsenin bilemeyeceğini biliyoruz ama öyle inanıyoruz ki o saçma düşüncelere hep teslim oluyoruz onun her dediğini yaparak ona güç veriyoruz hepimiz gece uyuyunca rahat ediyoruz çünkü bedenimiz ve düşüncelerimiz onları taşıya taşıya çok ağır geliyor artık.

1. İlaca güvenin her ilaç her insanda olmaz doğru ilaç doğru insan elbet size göre bir ilaç vardır.
    2. Tedaviyi kesmeyin en az 8 Ay mümkünse her gün düzenli haplarınızı alın.
    3. Birilerinden yardım isteyin tek başınıza savaşmayın
    4. Siz en büyük mucizesiniz bunu hatırlayın ve bir gün elbet hepsi geçecek buna inanın
    5. Ve en büyüğü sevgidir ister sevgili ister Aile birbirinizi sevin değer verin sevildiğinizi hissedin
    6. Hayatınızın karanlık bu dönemleri ileride geçince size IQ yükselmesi olacak siz aslında zekisiniz zaten kendinize güvenin
    7. Kontrol sizde o düşünce gelsin bakın her neyse ne olursa olsun o gelen sadece anlık bir düşünce cevap aramayın karşılık vermeyin şöyle düşünün bir sokak hayvanına biraz et verirsin o mutlu olur ama sen her gün verirsen o oraya alışır sen et vermeye devam ettikçe o köpek arkadaş bulur yavru yapar ve sizin evinizin oraları iyice alır bunu hep büyüten biz olduk bir zaman sonra beyin zaten gelen düşünceleri otomatik yollayacak bunu beyninizde yaratan sizsiniz sizin ilacınız sizsiniz.

Allah hasta olan herkese şifalar versin umarım sizde yıllar değil de 1 kaç yıla ya da bir kaç aya bu hatalığı atlatıp buradaki arkadaşlarımıza yardım edersiniz hep sağlıcakla kalın... Okuduğunuz için teşekkürler

Karar Dönemi

Benimde kafam sürekli biseylerle mesgul takcak bisey buluyorum illakı hic takmasam bile ayni seyler istemsiz tekrar ediyor gicik oluyorum aaeimdedeil alistim bole yasamaya cok zor geliyor am hagi ilaci ictiysem hepsi kilo yaptigi icn biraktım