5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 18 Yaşındayım. Ailevi konu

Karar Dönemi

Unhappy 18 Yaşındayım. Ailevi konu

Öncelikle herkese merhabalar dilerim. Ben 18 yaşında bir gencim ve YGS sınavına hazırlanıyorum. Hazırlanma durumum ise fena değil gene kendimce bir şeyler yapabiliyorum. Konuyu uzatmak istemiyorum ve direk mevzuya geçeyim. Ben 7 yaşından beri bir meslek hayali kuruyorum Subay olmayı çok istiyorum. Çocukluktan gelen bir duygu bu.Subaylık için 14-15 yaşından beri sürekli spor yapıyorum kendimi fiziki olarak hazırlamak için(Kickbox-Muay thai-Fitness). Subaylık için Babamın kabul edebileceğini düşünüyorum onu ikna etmem zor olmaz fakat annemden bu konuda şüpheliyim o beni hep hukukçu olarak görmek istiyor ama ben zerre kadar istemiyorum. Ben o bölümlerden birine gitsem biliyorum ki asla doğruyu bulamayacağım ve sadece okumak için okuyacağım. Ama annem Subaylık konusuna çok olumlu bakmıyor gibi özellikle malum son olaylardan dolayı. Ailem ile nasıl konuşmalıyım nasıl ikna etmeliyim gerçekten bilmiyorum çok üzülüyorum sırf onlar yüzünden gidemeyeceğim diye. Lütfen yardım edin bana ailem ile artık konuşma vaktim geldi de geçiyor
    Not: Ailem gerçekten anlayışlı mülayim birileridir. Ama tek çocuk olduğum için biraz tedirginler
    Konu Lykio tarafından (09-01-2017 Saat 02:22 PM ) değiştirilmiştir.

Banned

bir arkadaşımın kızı da mite bavurmuş . kabul edilmiş. babası kafayı yedi ama o kararından vazgeçmedi, başladı.
    Konu geray tarafından (09-01-2017 Saat 02:31 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Subaylık da avukatlık da çok sıkıntılı meslekler. Birinde askeri disiplin, diğerinde kanun maddeleri ezberlemekten kafayı yeme durumu ne bilim bana ikisi de cazip gelmedi. Askerlik yapmadan askerlik mesleğini anlamak çok zor. Önemli olan senin isteğin tabi ki meslek konusunda. Baban ve sen aynı düşüncede olunca annen de razı olacaktır illaki.

hartemes
    Guest

Onlara çocukluk hayalinden en azından bir kere denemeden vazgeçemeyeceğini söylemekle başla.
    Kendine güvendiğini ve bu yolu bütün +/- ile kabullendiğini söyle.
    Başka bir meslek yapabileceğini ama bunun seni hep eksik hissettireceğini, hep üzeceğini söyle.

Karar Dönemi

Ben zaten Subay olursam her türlü riski ve durumları biliyorum Doğu görevinden aldıkları eğitime kadar hepsine kabulum. Dünden razıyım ben disiplini seven birisiyim genel hayatımda da zaten arkadaş çevrem olsun disiplinliyimdir. Diğer mesleklere tabii ki saygım vardır fakat kendimi bir hukukçu PDR ci olarak asla göremiyorum çok yapmacık biri olurum o zaman