8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Arkadaşlar bi bakarsanız sevinirim..

Karar Dönemi

Standart Arkadaşlar bi bakarsanız sevinirim..

Arkadaşlar ben 19 yaşındayım son 8 9 aydır belkide daha fazla bilmiyorum. Çok fazla yemek yiyorum ve bunu durduramıyorum. Ozellikle aksam saatlerine doğeu habire çukulata kek aburcubur tipi seyler yemek istiyorum ve çok fazla yemem ailemdeki ve çevremdeki insanları bile şaşırtıyor çünkü normal bir sekilde yemiyorum ailem çok fazla kızıyorlar ama kendimi durduramıyorum hiç durmadan yemek geliyor ve bu sanırsam moralim bozuk olduğu zamanlarda daha fazla oluyor. Yazın kilom 50 ye dusmustu ancak simdi 59 kilo oldum ve habire boyle kilom bir artıyor bir azalıyor. Ne yapmalıyım lütfen bir yol gösterin bu sene birde sınava tekrar hazırlanıyorum. İster istemez bu streste etkiliyor. Bazen okadar fazla yiyorumki bir kaç kere midem çatlıycak gibi hissedince zor attım tuvalete ve kusmayla sonuçlandı. Yeme bozukluğunda nasıll bir tedavi yolu izleniyor. Tesavi çok mu uzun ve psikolağa mı yoksa psikiyatriye mi gitmem gerek tedavi gören arkadaslar varsa yardım edin lütfen kimseyede derdimi anlatamıyorum.

Ferenc Puskas
    Guest

Depresyonda iştahın aşırı azalması veya artması olabilir, bu kişiden kişiye değişir. Belki bir psikolog ile görüşmen seni rahatlatacak ve endişelerini giderecektir.

Karar Dönemi

Peki hastanelerdeki psikolog fiyatları ne kadar ailemede şu donemlerde yük olmakta istemiyorum

Ferenc Puskas
    Guest

İnan fiyatlar konusunda hiçbir fikrim yok şu an için.

Karar Dönemi

Peki teşekkürler yinede yardımınız için

Ferenc Puskas
    Guest

Rica ederim, keşke daha fazla yardımcı olabilseydim.

dreamer8
    Guest

Ruhundaki boşluğu mideni doldurarak kapatma yöntemi uyguluyor beynin. Kaldı ki yediğin şeyler de inanılmaz zararlı şeyler, çikolata, kek, cips, abur cubur. Türlü katkı maddeleri içeren, oldukça zararlı ürünler. Kısa sürede damarların daralacak ve yağ bağlayacak gibi görünüyor. Eğer zihninle yenemiyorsan bu kötü alışkanlığı, tıbbi destek alman ve kendini psikiyatristler ve beslenme uzmanlarının eline bırakman gerekiyor.

hartemes
    Guest

Alıntı Happys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 19 yaşındayım son 8 9 aydır belkide daha fazla bilmiyorum. Çok fazla yemek yiyorum ve bunu durduramıyorum. Ozellikle aksam saatlerine doğeu habire çukulata kek aburcubur tipi seyler yemek istiyorum ve çok fazla yemem ailemdeki ve çevremdeki insanları bile şaşırtıyor çünkü normal bir sekilde yemiyorum ailem çok fazla kızıyorlar ama kendimi durduramıyorum hiç durmadan yemek geliyor ve bu sanırsam moralim bozuk olduğu zamanlarda daha fazla oluyor. Yazın kilom 50 ye dusmustu ancak simdi 59 kilo oldum ve habire boyle kilom bir artıyor bir azalıyor. Ne yapmalıyım lütfen bir yol gösterin bu sene birde sınava tekrar hazırlanıyorum. İster istemez bu streste etkiliyor. Bazen okadar fazla yiyorumki bir kaç kere midem çatlıycak gibi hissedince zor attım tuvalete ve kusmayla sonuçlandı. Yeme bozukluğunda nasıll bir tedavi yolu izleniyor. Tesavi çok mu uzun ve psikolağa mı yoksa psikiyatriye mi gitmem gerek tedavi gören arkadaslar varsa yardım edin lütfen kimseyede derdimi anlatamıyorum.
    Eğer tatlı gıdalara fazla ilgi duyuyorsan (özellikle kakaolu olanlara) sıkıntı senin kendini çok çok mutsuz hissediyor olmandandır.
    Önce seni en fazla neyin mutsuz ettiğini anlamaya çalış ve o şeyden mümkün olduğunca kurtul veya seni mutsuz etmeyecek bir hale getir.
    Sonra ise yapmaktan zevk alacağın bir şeyler bul. (İsmek kurslarını sana şiddetle öneriyorum.)