8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: öldüğünü sanmak

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart öldüğünü sanmak

dtrfy s sdtrysdrtdsrt
    Konu karamsar tarafından (30-01-2017 Saat 04:43 AM ) değiştirilmiştir.
    why so serious

dreamer8
    Guest

Üzerinde düşünülmesi gereken, teferruatlar içeren, gizemi hiç bir zaman tam olarak çözülemeyecek olan özel bir konu. Her insanın uyku alışkanlıkları, uyku derinliği, süresi, konforu farklılıklar gösterir. Ben de uykuyla çok arası olan biri değilim, genelde sorunludur uykuya dalışlarım. Rüyaların yönlendirilebileceğine inanmamakla beraber, rüyalarımı yönlendiriyorum diyen bir insanla tartışmaya da girme taraftarı değilim. Ama anladığım kadarıyla senin uykun, bir miktar yarı şuur, karabasan ziyaretleri ve bilim kurgusal öğeler içeriyor. Yani parça parça, keskik, yorgun ve yoğun zihinle yatılan bir uyku bu tür sürprizlere açık olabilir. Yoğun bir rüya akışı, ara ara şuur ya da yarı şuur halinin gelmes ve uyanıp tekrar dalmalar, uyur gezerlik vs. içerebilir. Ya da benim de başıma bir kaç sefer geldiği gibi bir karabasan saldırısına uğrayabilirsin veyahut da çağımız insanının bu tür durumlara maruz kalma riski 50 sene önceki insanlardan çok daha yüksektir. Bol miktarda radyasyon alıyoruz, pc lere bağımlıyız, hayatı sanal ve soyut yaşıyoruz, zihin kapasitemiz eskisine nazaran çok daha yüksek. Bu tür etkilerden dolayı uyku ve rüyalarımız çok değişmiş olabilir....Bir yerde, insan rüyasında kendi öldüğünü göremez diye okumuştum, mantıklı da gelmişti ama şimdi neden mantıklı geldiğini hatırlayamadım...Uyku bir nevi bir genel anesteziye giriş anı gibi gelir bana. Yavaş yavaş uçuşa geçersin. Ölüm hali de buna benzer bir şey olabilir diye düşünüyorum. Bunu kimsenin tecrübe edip bize anlatması mümkün değil elbette. Herkesin bir kez tanık olduğu ve dönüp kimseye anlatma şansının olmadığı gizemli bir an....Rüyalar da benim için hep gizemini koruyacaktır. Aynen hayat kadar gerçek gelir bana rüyalar, ya da hayat bir rüya kadar yalan gelir. Bu da, bedenimizin uyurken, ruhumuzun aynı süratle, belki çok daha verimli yaşadığını gösterir.

s drtsdrtdsr tsdrt
    why so serious

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

rüya içinde 4 rüya görmüş biriyim. bazı günler rüyama kaldıgım yerden devam edebiliyorum. Lucid rüyada cabası. rüya kontrol etmeyi ögrenin derim. istediginizi yaparsınız
    Uzaklarda..

dreamer8
    Guest

karamsar sen saygılı ve sabırlı bir insansın. eleştiriye açık birisin. Fakat ben tartışmaya girme taraftarı değilim diyorum, sen de bana "tabi ki tartışamam" diyeceksin diyorsun. Ne münasebet canım. Senin doğrun sana, benim doğrum bana. Bana doğrularımı öğretme. Sadece doğrularını savun. Bitkisel hayatta yaşayıp, yarı narkoz haliyle uyur uyanık arası halüsinasyonlarla dolu bir gece geçirip de rüyalarını yönlendirdiğini sanıyor olabilirsin. Bazı şeylerin ispatı yoktur ve sadece müddei tanık olur bu duruma. Senin beynine giremeyeceğimize göre, sadece senin bildiğin bir durum bu. Bana çok çok uzak geliyor rüya yönlendirmesi.

dsrt sertsertesrt
    why so serious

Ferenc Puskas
    Guest

Ben de bir keresinde, rüyada iken bunun bir rüya olduğu bilincine varmıştım. Epey zevkli oluyor, dediğin gibi rüyayı yönlendirebiliyorsun. Ben bütün rüya boyunca uçmuştum mesela. Bir de çok kereler, 'sanki bir yerden düşüyormuşum' hissine kapılıyorum, uyanıyorum bir 2-3 sn. düşme devam ediyor, en sonunda bedenimin içinde son buluyor bu düşüş hadisesi.

Yüksek yerlerden sıçramayı dene. O da çok zevkli
    why so serious