4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Nereye kadar böyle gidecek? Bir son olacak mı?

Karar Dönemi

Post Nereye kadar böyle gidecek? Bir son olacak mı?

Herkese merhaba abilerim ve kardeşlerim benim küçüklükten beri utanma,yüz kızarması ve Okb hastalıklarım var. Ben bu hastalıklara 2013 yılına kadar teslim oldum daha sonra dayanamadım aileme söyledim ve onlarca doktor değiştirdim ve 10 taneye yakın ilaç içtim ama şuan iki yıla yakındır düzenli olarak içtiğim Paxil 20mg ilacı var günde sabahları tok karnına 3 tane içiyorum akşam hapı da sürekli değişti ignis,abılıfy ve adını unuttuğum bi kaç ilaç daha oldu ve şuan akşam hapı sadece Anafranil 25mg kullanıyorum(1 ay olmuştur). Benim sorum şu; Bu hastalıklar grip ya da herhangi bir hastalık gibi kanser gibi zamanla ilaçla iyileşecek mi ve yok olacak mı yoksa haplar dengeyi sağlayıp ömür boyu bize eşlik mi edecek? Yani biz ne zaman normal insan gibi olacağız? Herkes bilir ki bu hapları içmeyip hastalık olmasa çok daha zihinde ve çok enerjik olurduk hayat çok daha net olurdu haplar resmen çökertiyor ve bakış açımız normal bi insanın hayattan aldığı zevk gibi olmuyor başka oluyor. Bu hastalıklar bir gün bitecek mi arkadaşlar? Bunları yenen birileri var mı yorum yazın bu yazıyı okuyan herkes sizden ilham alsın faydalansın herkese çok teşekkürler....

Karar Dönemi

Psikiyatrik rahatsızlıkların çoğu duvarın arka tarafıdır doktorlar bile tam olarak göremiyor noktasal iyileştirme bence bu zamandaki bilimle biraz zor ancak denenmiş ilaçlarla ve edinilen tecrübelerle çeşitli ilaçların hangi hastalığa iyi geldiği bilinebiliyor ancak noktasal değil ben 14 senedir rahatsızım bir gün tamamen düzelirmiyim bilemiyorum Ancak ilaçlarımı kullanmak ve Yaradan'a dua etmekten başka elimden birşey gelmiyor senin hastalığın ne zaman düzelir bilemeyiz ilaçlarını düzenli kullan inşallah en yakın zamanda iyileşirsin kardeşim!

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayat akışınızda biraz daha sakin olmalısınız. Rahatsızlığınız sizin hayatınızı bir yere kadar etkileyebilir, Tamamını değil. Hastalığınızın etkilerini azaltmak için kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Hoşunuza giden bir aktivite yapabilirsiniz. Hayatınıza olumlu aktiviteler katın. Probleminizi düşünmediğiniz zaman diliminizi arttırın. Geriye kalanı doktorlara ve ilaçlara bırakın. Herşey zamanla daha iyiye gidecektir.
    why so serious

dreamer8
    Guest

Zor bir soru sordun. Bu hastalıklar biter mi, ömür boyu mu gider bilemeyiz elbette ama kimini bitirir, kimine kuvvet verir, kimini yoldan çıkarır, herkese bir şekil verir bu ağır yük. Mesele; eğer bir şeyi değiştiremiyorsan, sana takdir edilen sıkıntıları kabullenmen. Yaşamaya mecburuz, ne halde olursak olalım.