Sayfa 2/2 İlkİlk 12
14 sonuçtan 11 ile 14 arası

Konu: Takıntılarım Bitmiyor

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aynen askerliği iyi kötü bitir sonra inşallah sorunlarını daha kolay çözebilecek ortama kavuşacaksın.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Şunu açıklayayım cinsel bir sapmam yok kadınlardan hoşlanıyorum. Sadece cinsel organlara bakma takıntım yüzünden insanları rahatsız ettiğimi düşünüyorum. İnsanlara fazla yaklaşamıyorum. Gelecek haftada zaten tekrar doktorumla görüşmeye başlayacağım.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mert_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu açıklayayım cinsel bir sapmam yok kadınlardan hoşlanıyorum. Sadece cinsel organlara bakma takıntım yüzünden insanları rahatsız ettiğimi düşünüyorum. İnsanlara fazla yaklaşamıyorum. Gelecek haftada zaten tekrar doktorumla görüşmeye başlayacağım.
    10 yıl kadar önce çalıştığım işyerinde, renkli gözlü hoş bir kız vardı. Ne zaman yanına gitsem, pantolonumun önüne bakardı. İlk zamanları, çok şehvetli bir kadın sanırım beni çıplak görmek ister, diye düşünmüştüm
    Sonradan baktım, her erkeğe bakıyor.Meğer kızda cinsel bölgelere bakma takıntısı varmış.
    Kızın da günahını aldık

Eğer kendini kasmazsan zamanla geçer. Takıntının doğası, ne kadar rahatsız olduğunla ilgili. Rahatsız oldukça büyütüyorsun.
    Ama rahatsız olmazsan da, bu sefer de, acaba böyle şeyden hoşlanıyor muyum ki, baksana rahatsız olmuyorum deyip yeni bir takıntı başlatabilirsin. Yani aslında aynı takıntı başladığı yerden devam eder...
    Tek yolu, kendini bilmek.Kendine ve isteklerine hakimsen, neyi isteyip neyi istemediğini biliyorsan, ona uygun bir yol çizmen.

Yani, bu rahatsızlığı yenmenin 2 yolu var.
    1-Takıntının doğasını bilmen. Nasıl ortaya çıkar, ne yaparsam azar, ne yaparsam rahatsızlık vermez....bunu bilmen lazım.
    2-Kendi iç dünyanı, takıntı ile yüzleştir.
    Bu 2 sinden 1 in de bile yeterli bilgiye sahip değilsen, sıkıntılar katlanarak devam eder. Mücadele ettiğin şeye hakim olmalısın.Onun içini dışını bilmelisin.
    Gerisi pamuk ipliği gibi gelecektir.
    Konu Dvrmchrkt tarafından (14-12-2016 Saat 12:18 PM ) değiştirilmiştir.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Bende de aynı sorunlar var mert_01. Cinsel bir sapmam yok bayanlardan hoşlanıyorum bayanlarla ilişkiye giriyorum bayanları arzuluyorum ama cinsel obsesyonlarım var kaygılarım sürekli var. Sosyal fobim okb ve anksiyetem var ve benim bütün kaygılarım bedenime yansıyor yürüyemiyorum aşırı kasılıyorum sanki bedenime takıntılarım hükmediyo bazen kaskatı kesiliyorum çok zorlanıyorum korku oluşuyo insanlar beni konuşuyor kötülüyor yargılıyor diye yutkunamıyorum kaçıyorum sanki insanlardan, titriyorum bazen. Bazende rahatlıyorum kendimce diyorum boş şeyleri kafaya takıyorum kendimden eminim boşuna kendimi yıpratıyorum. İlaç kullanıyorum ama hafif depresyonuma iyi geliyo. Bu durumları atlatan hiç yok heralde ya da atlatan bidaha uğramıyor buralara. Veya bir terapist geçiceğine garanti verse gidip neyse parası tedavi olucam. İlk başlarda yüzümle ilgili takıntım vardı o geçti cinsel bölgelere bakma vardı oda geçti şimdi bu eşcinsel takıntılar başladı.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12