6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hangi depresyondayım

Karar Dönemi

Standart Hangi depresyondayım

Bir depresyon neye göre ağır orta ve hafif olarak sınıflandırılır olay örnekleri vererek açıklayabilir misiniz teşekkür ederim

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ölçülebilir bir kıstası yok ama hayatından ne kadar çaldığı ile alakalı.
    İşini yapmanı ne kadar etkiliyor, yemek yemeni, sağlıklı bir ilişki kurmanı ne kadar etkiliyor...Verimli bir hayat yaşamanı ne kadar etkiliyor. Bunlar önemli.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En pisi psikotik depresyon. Gerçekle bağın koptuysa , takip edileceğini düşünüyorsan, televizyondan radyodan sana laf soktuklarını düşünmeye başladınsa, senin için oraya çıktıklarını düşünüyorsan, etrafınaki kişilerin kılık değiştiren aslında başkaları olduğunu aşırı çökkünlükle, olumsuz düşünce ve duyguların varsa bunlara eşlik ediyorsa bil ki en kötüsündesin. Değilse şükret haline gerçi o da edemessin.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

gül pembe sen psikiyatriye gittin mi hiç sorunların için? psikoterapiden bahsetmiyorum en azından psikiyatriye gidip teşhisi bırak onlar koysun.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Gül pembe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok gitmedim nickname ama korkuyorum gitmeye ya da gitmemem gerektiğine inanıyorum. Psikoloğa gitmek istedim ama seans ücretlerinden dolayı gidemedim.
    anladım kötü bi durum :/ malesef çok pahalı yav.. bende sadece ilaç yazdırmaya gidebiliyorum ayda 1defa. Önceden çok kötüyken 4-5seans gidebilmiştim. Sende bi yerden para bulup gitmeye bak en azından 1-2 kere gitsen iyi anlatsan yeterli olur.. Gitmemen gerektiğine inanıyorum gibi yanlış inançlar edinme, onlar bize yardım etmek için o kadar para alıyolar. Bazı şeyleri insan kendi kendine düzeltemez organik kökenli ilaç tedavisi gerekiyor, çünkü beyninde kimyasal değişiklikler olması gerekiyor. Düşünerek felan değiştiremiyosun. Bende çok geç gittim psikiyatrıya yıllarca gitmemek istedim ve kaçındım(korkmadım ama sadece faydalı olmaz dedim) kendim düşünerek bişeyleri değiştirmeye çalıştım ama olmadı patladım. Haa şu an gittim ve çok mu iyi oldum? Hayır. Belki birazcık. Ama en azından denedim.. Belki bi süre sonra daha da iyi olurum.. Çünkü gitmediğimde hep daha kötü olmuştum.. O yüzden bi şekilde 1-2 seans en azından gitmeye çalış para biriktirip
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Gül pembe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsun nickname ilaç kullanmaktan korktuğum için psikiyatra gitmek istemiyorum ama psikoloğa gitmek istiyorum para biriktirip.
    ilaç kullanmaktan korkma en kötü denemiş olursun. Bu kadar ilaç firmaları boşuna çalışmıyor bende pek yararını görmüyorum ama ilaçlara inanmamız lazım. Konuşarak çok bişeyin değişçeğini sanmıyorum. Ama sen bilirsin tabi
    dreamer8