Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: En büyük pişmanlığım

Karar Dönemi

Doğru diyosun dramer olacağı varmış diyorum yapanada suç bulmuyorum internette o kadar bilgi varki şöyle iyi oldum böyle iyi oldum dye bende bi umut gittm..İlaçlar içinde aynı şu ilacı aldım iyiyim gibi şeyler okuyunca gittim işte daha beter oldu ben yine depresif olmaya razıyım şu hacamattan sonraki sıkıntılar gitsin yeter.Hacamatıda kötüleyemiyorm çünkü diğer yaptıranlarda böyle sorunlar olmadı ama yinede akıl işi deil kafadan bardak bardak kan aldırmak.Bidaha tövbe yani.Doktorda bişe yapamıyoki anlatıyorm elinde kalem bekliyo ilaç yazacak hemen.Doktora diyorum hocam size gelmeden daha iyiydm o kdr ilaç kullandık dengem şaştı diyorum kendi ağzıyla evet daha kötü görünüyorsn diyo hala ilaç deniyor.Tansiyon olayını anlattm ölümden döndüm diyorum he demekki tansiyon düşürüyomş diyo bide uzman hekim ya tövbe tövbe bide kadın yani kalbini kırcam olmıcak bide uyarıyorum hocam ben doktor öğretmen çok saygı duyduğm kişilerdir size böyle nazikçe konuşuyorm diye normaldede böyle biri olduğumu sanmayın içimde fırtınalar kopuyo ne sorunlar yaşıyorum ne yaşadığımı bilemezsnz empatiyle anlaşılacak gibi deil diyorum bizimki hala al bunu bir ay snra gel kafasında bakalım ne olcak
    Konu Dejavu tarafından (06-12-2016 Saat 09:18 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir pskiyatrist doç söylemişti. Şimdi profesör oldu. Biz hastalara empati değil sempati yaparız diye.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Aynen öyle arkadaşım..Demekki anlamıyolar duvara konuşuyoruz.Psikolojik bi sorunu olan insanı sağlıklı birinin anlaması imkansız gibi birşey.Biz bu sıkıntıları yaşamasak ne olduğunu bilmesek hasta birinin bize anlattıkları belki komik gelir yada evham yapıyor hastalık hastası deriz ama yaşayan çeken bilir

dreamer8
    Guest

Her hasta; doktor karşısında özel olmak ister, kendi derdini önemsesin, ilgi göstersin, özel muamele yapsın, yeterli zamanı ayırsın ister. Fakat asla böyle olmaz. Her gün 10 ila 100 arasında hasta bakan doktor hissizleşir. Hissizleşmez ve herkese uzun süreler ayırıp, duygusal yaklaşıp, hassasiyet gösterirse de bir süre sonra ya uyarı alır, ya kazancı çok düşer, ya da kendisi hasta olur. Çok doktora gitmiş bir hasta olarak ben de doktorlardan fazlasıyla dert yanıyorum. Hastayı başından savma eğilimindeler, fazladan bir soru daha duymak istemiyorlar, fazladan bir dakika daha içeride kalmanızdan hoşlanmıyorlar, git artık der gibi gözünüzün içine bakıyorlar ve soracağınız her soruyu daha siz başlamadan, sıradan, sıkıcı ve fazlasıyla alışıldık olarak algıladığını belirten mimiklere bürünüyorlar. Para ile vicdan bir arada olmaz. Bir hekim vicdanını rafa kaldırıp cüzdanını doldurma derdine düşerse bu tablo çıkar ortaya zaten. Herkesin kendine göre haklı olduğu bir dünyadayız. Sözylenecek çok şey var ama burada durayım.

Karar Dönemi

Haklısın dramer...
    Doktor benim için empati yapamaz ama ben onun için yapim doğrudur bir sürü hastayla uğraşıyorlar belki biz olsak yapamazdık fakat ben özel ilgi istemiyorm başımı okşasn telkin etsn istemiyorum onun verdiği ilaç yüzünden ölümden döndüm onun başlattığı tedavi yüzünden bu durumdayım yani bi tamircisin sana gelen ürünü tamir etmek zorundasn herhangi bi yanlışlık yapıp dahada bozduğunda sorumlulk sana aittir orjinaline döndürmek zorundasn kaldıki biz makine deiliz can bu yani hata kabul etmez deneme yanılmayla olmaz makine bozulur durur snra tamir edersn ama biz onlarn yaptığı hatalardan dolayı ne sıkıntılar yaşıyoruz Allah kimseye vermesin yani
    Konu Dejavu tarafından (06-12-2016 Saat 09:15 PM ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12