Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: En büyük pişmanlığım

Karar Dönemi

Standart En büyük pişmanlığım

Merhaba arkadaşlar daha önce depresyonu atlatmış biri olarak bası sıkıntılarım var paylaşmak istiyorum..Geçen sene hafif depresyon belirtileriyle doktora gittim anksiyrte ve depresyon teşhisiyle ilaca başladık.Bi sürü ilaç kullamından hiçbir fayda görmeynce arkadaş tavsiyesi nette araştırma sonucında bi umut hacamat yaptırdm kafadan..Yaptırmaz olsaydm yaptırır yaptrmaz kafamın içinde 7 aydır geçmeyen bi çınlama var kulalta hissetmiyorm o çınlamayı..Daha huzursuz oldum doktorumada ben size gelmeden önceki halime razıyım dedm ama yine bana ilaç yazdı bide kulak çınlaması için ayrı bi ikaç yazdı ama fayda etmiyor..Acaba o kdr ilaç kullandm ve aniden kestim hemen sonra hacamat yaptırdm kafa derisnin altndan 3 kupa kan aldırdm o kan kaybı sebebiyle vücuttan yavaşça atılması gerken antidepresan etkileri acaba kan kaybıyla birden çıkmşmı oldu bi fikri olan varmı..Bu arada hacamat falan işte anksiyeteyi yendm depresyndan kurtldm falan hiç bi şeklde tavsiye etmyorm hiç araştırmayın bile..Bütün hastalara Allah şifa versin sağlıcakla kalın.
    Konu Dejavu tarafından (06-12-2016 Saat 12:57 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

hacamatımı tavsiye etmiyorsun? hacamatın yararını gördün mü tam anlayamadım
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Tavsiye etmiyorum kesinlikle yaptırmayın ben ilaçtan fayda görmeynce nette okuduklarmdan etkilenip yaptırdm perişan haldeym depresyondu anksiyeteydi tavan yaptı tedaviden önce ne kadar iyiymişim şimdi anladm doktorumada aynısını dedm ama nafile hala ilaç yazıyor

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

allah allah hacamat seni niye daha kötü yapsınki? hani en kötü nötr olurdu diye düşünüyorum bi zararı olmazdı en azından. Bide hacamatı ne için yaptırdın? rahatlama amaçlı felan mı çünkü depresyonla falan bi ilgisini kuramadım
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Hacamatın biçok psikolojik rahatsızlığı giderdiğini okumuştum ilaçtan fayda göremeyincede bi umut dedm ama yaptırır yaptırmaz kafamın içinde bi çınlamaki allah kimseye yaşatmasn..Diğer yaptıranlarda böyle sorunlar olmadı ama ben çok ilaç kullandm yani o ilsçlsr kanda bi şekilde mevcutken hacamat yaptırınca kan kaybıyla birlkte ilaçlarda ani çıkış yapıp böylr bişe yapmış olabilirmi diyorm çünkü hacamattan hemen sonra başladı çınlama ve anksiyetr artışı

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacamatın biçok psikolojik rahatsızlığı giderdiğini okumuştum ilaçtan fayda göremeyincede bi umut dedm ama yaptırır yaptırmaz kafamın içinde bi çınlamaki allah kimseye yaşatmasn..Diğer yaptıranlarda böyle sorunlar olmadı ama ben çok ilaç kullandm yani o ilsçlsr kanda bi şekilde mevcutken hacamat yaptırınca kan kaybıyla birlkte ilaçlarda ani çıkış yapıp böylr bişe yapmış olabilirmi diyorm çünkü hacamattan hemen sonra başladı çınlama ve anksiyetr artışı
    olabilir bilmedigimiz şeylerde gerçekleşmiş olabilir dedigin gibi kanında ilaç dozları var ve hacamat yaptırıyosun. Kafandai çınlamayı tarif edebilir misin? Mesela ona odaklanınca kesilmeyen wuuuu veya ıslık gibi bi ses mi? Sanki hep ordaymış gibi sadece dikkatin başka yere çekilince rahatlıyosun ama o çınlama hep orda gibi degil mi susmuyo aslında? ve kulaklarından degil sanki beyninden geliyor degil mi? çok değil mi lafını kullandım yanlışsa yanlış de
    dreamer8

dreamer8
    Guest

Vücuttan kan aldırmak, eski kanın atılması ve temiz kan yapımı açısından faydalıdır. Bu bilinen bir gerçek. Kan bağışı şeklinde de olabilir. Hacamat 1500 sene önce belki güzel bir yöntemdi ama şu an pek de güzel bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Sünnete itimadımız sonsuz. Peygamber Efendimizin sünnetlerine hürmetimiz tartışılmaz. Fakat tıp alanındaki gelişmeler göz önüne alındığında, kan aldırmanın uygulanış yöntemleri, takdir edesiniz ki 1500 sene içinde değişebilir, güncellenebilir. Hiç yaptırmadım hacamat, yaptırmayı düşünmüyorum da, tavsiye de etmiyorum. Benim muhafazakar yapımı, beni tanıyanlar bilir. Hacamata hayır diyen dine mesafelidir gibi bir algı oluşmaması için söylüyorum. Hacamat yapanlar tıp fakültesinden mezun olmuyor. Öyle bir insana da vücudumu kestirmek saçma geliyor. Geçmiş olsun, tekrarı olmasın dostum.

Karar Dönemi

Odaklanınca deil odaklanmasamda var dediğin gibi ıslık şeklinde ve beynimde hissediyorum.7 aydır geçmedi çok rahatsız ediyor.Benim durumu hacamata bağlamamın bi sebebide tedavinin başlarında buspon kullanıyordum doktorum saolsn tansiyon düşürür gibi uyarılarda bulunmadı haliyle bi sabah bende gece ilacı aldım sabah uyanıp banyoya gittm hiç düşmeyen tansiyonum o an düşünce yere düşüp başımı musluğa vurdum veyin sarsıntısı sonra hastane dikiş derken olaydan 1 ay kadar buna benzer çınlama yaşamştm.bu sebeple şimdiki sorunu kan kaybına bağlıyorum.Sorun bende allah kmseyi çaresşz bırakmasn ilaç kullan fayda yok 5 ay önce kafayı yar bi sürü diş çektir bide üstüne hacamat yaptır sonra neden çınlama geçmiyo de..Çınlama deil bildiğin ötüyo kafanın içinde bişe nickname

Karar Dönemi

Çok teşekkür ederim dramer..
    Hacamat işlemi normal kan verme gibi damardan deilde deri altından alınan kanla yapılıyor..Ben pek muhazakar biri sayılmam sünnet diyede uygulamadm aslında.Dedim ya bi umut işte o kadsr ilaç kullandım fayda etmeynce bide bunu denim dedm sizde biliyorsunz bu tür rahatsızlıklar yaşayanlar ilaçtan fayda görmeynce gel şişlicez geçecek deseler bi umut giderler.Ben hiç bulaşmıcaktm tedaviye falan.Benim anlamadığım o kadar ilaç kullandım ya en ufak bi etki etmezmi doktorda şaşırdı.Benim tedaviden önce birşeyim yokmuş ya yalandan o kdr ilacı yükleyip dahada bozdum psikolojiyi..Keşke kendi haline bıraksaydm

dreamer8
    Guest

İnsanın kendi kendine aşamadığı ruhsal sıkıntıları olduğunda ilaçlar devreye girer. Bu bakımdan ilaçlar gerçekten faydalı. Fakat bir ilacın zararını görüyorsan ya da fayda görmüyorsan elbette bırakmalısın. Her ilacın ayrı birer yan etkisi vardır, her ilaç kimyasaldır nihayetinde, her ilaç karaciğere yüktür. Antidepresanlar, kullanıldığı süre içerisinde cinsel olarak hissizlik yapar. İnsanların acılarından, dertlerinden istifade etmek isteyen diplomasız umut tüccarları, paranın köpekleri, 3. sınıf uydu kanallarından bitkisel ürün diye ne idüğü belirsiz pislikleri satan fırsatçı hainler.

Sayfa 1/2 12 SonSon