Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bipolar ama fazlasıda var

Standart bipolar ama fazlasıda var

26 yasında erkeğim. suan duygu durumum iyi depresyonda değilim. ilaçarım : 4 lityum 200mg lamictal 5mg ın yarısı aripa(3gün oldu) euthyrox50 ve modiwake. benim şikayetim aklım hep başka yerde içimden ya şarkı söylüyorum yada kendi kendime birileriyle konuşuyorum( günlük hayattan diolaglar gibi). yıllardır tv izleyemiorum. kitap okuyamıorum. dikkat eksikliği için concerta 54+ritalin kullandım ama çok sinir yapıodu daha kötü oldum bıraktım. hep cansızlık var aklım hiç yerinde deil sesler susmuyor. tavsiyeniz var mı ?

kafam dolu hep. 5 dk tv izledikten sonra düşüncelere dalıyorum izlediğimden bişey anlamıorum.kitap okurkende öle. araba kullanırken bisiklete binerken fln hep birileriyle dialoga giriorum kafamda. günlük tanıgım insanlar. psikologum psikiyatrım gibi.yaşadığımı hissetmiorum artık o derece oldu hep bi donukluk tutukluk var

aynen veya biriyle konuşcam onla konuşcaklarımı düşünüyorum ama bu saatler sürüyor istemli yapmıyorum yıllardır her gün oluyor ve bir türlü geçmiyor. anca motorla 300-310 yapınca veya panikli bişey yaşayınca(kavga-kaza atlatma düşme hissi vs) kafam açılıyor ama 5 dk sürüyor oda. sanki beynim başka yerde beyinciğimle yaşıyor gibiyim

sürekli aynı ya konuşma ya şarkı yada bi şarkının nakaratı. beynimi hiçbişeye tam veremiyorum.birini dinlerken içimden şarkı söylüorumda. derste düşünceye dalıorum hiçbişey anlamıorum. bazen 3-4 sene önceki yasınmış bitmiş olayları kafaya takıorum sinir oluorum. eskiden çok zekiydim. şimdi beynim kapalı sanki sönmüş gibi.

abicim yıllardır uğraşıyorum 2 dk susmuyor. yalnızca kendi nefes alıp vermemi dinlediğim zaman susuyor. yada çok önemli heyecanlı bişey olursa. onun dışında uğraştım çok . oluru yok. aripa concera ritalin denedim. aripanın 3 günü daha bakalım doz arttırdıktan sonra noolcak. 1-2 gecsin etkisi olur inş

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

kardşim ben araba ile 170 ile giderken kaza yapmıştım(3gün hiç uyumamıstım) ve 170 benim için aşırı hızlıydı. 310da neymiş? benimkinin nerdeyse 2katı. sen 310 ile gidip kaza yapmıyosan senin kesinlikle odak problemin yok hatta çok dikkatlisin diyebilirim. O yüzden dikkat ilaçları alman ne kadar doğru? Ve bende aynı senin gibiyim, birileriyle sohbet edeceksem kafamda kurarım, beğendiğim bi şarkının nakaratını sürekli içimden tekrar ederim istemsizce hatta o kadar daralırımki artık o şarkıyı açmak zorunda hissedeerim youtube'den. Benzer şeyler yaşıyoruz. Bende şu concerta27-36mg kullanıyorum. Bende dikkat eksikligi varda , sen 310la gidebiliyosan sende başka şeyler var bence çünkü 310 ile gitmek her baba yigidin harcı degildir %99 kaza yapar. Demekki sen kaza yapmadıgına göre iyi odaklanan birisin. O şarkı nakaratlarını ben su an bütün gün evde oldugum için pek önemsmiyorum içimden sürekli söylüyorum işte napiyim. İlacınıda söyledigim şarkıyı açınca buluyorum. Tam olarak bende anlayamadım fakat sürekli içinden konusup/düşünmek bi huzursuzluk yaratıyor , olmamasını dilerdim.
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

peacelover
    Guest

ben de bipolarım sanırım ve 24 yıldır ilaç kullanıyorum ama durum bu videoda görüldüğü şekilde yani: meşguliyet

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı nucleogenesis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya anlayamadım, ne nakaratı, ne şarkısı. ? sanatla mı uğraşıyorsunuz nedir, müzisyen misiniz. öylesiniz anladığım kadarıyla. fakat arkadaşlar bipolar bozuklukta bu tür katatonik davranışlar sık görülür. o yüzden korkmanıza gerek yok. beynin kan akış dengesinde bozuklukla iligi bir durumdur. üstünde durmayın. takıntı yapmayın.
    sanatla veya müzikle uğraşmıyorum sadece müzikleri severim ve ilgim var. Beğendiğim bir şarkının nakaratı aklımdan çıkmıyor dostum içimden sürekli o şarkıyı duyuyorum. Ben kendi iç sesimle söylemiyorum ama şarkıcının sesiyle duyuyorum. Beynimde yankılanıp duruyor. Arkadaşında buna benzer sorunu var sanırım ve o kendi iç sesiyle mi söylüyor bilmiyorum fakat bu durum bi süre sonra insanı sıkmaya başlıyor takıntı mıdır nedir bilmiyorum sürekli söylüyo beynin içinde
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı peacelover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de bipolarım sanırım ve 24 yıldır ilaç kullanıyorum ama durum bu videoda görüldüğü şekilde yani: meşguliyet

müzik şeytan işi , caiz değil, müzik kötüdür diyolar ne diyosun bu duruma peace
    dreamer8

yüksek hıza çıkınca hetecan artınca korku hissedince dikkatin artar kafan açılır yani asıl 310 yapınca dikkatin artar. bende otobanda arabayı 120-130 la kullanıorum içimden konuşuorum sürekli (dialog vs)

Sayfa 1/2 12 SonSon