Sayfa 1/5 12345 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Psikolojik ilaçlar plasebo etkisi mi yapıyor nedir

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Psikolojik ilaçlar plasebo etkisi mi yapıyor nedir

İlaç tedavisinin ciddi şekilde plasebo etkisi oldugunu düşünmeye başladım veyahut bende etki etmiyor. Herkes konularda şu şu ilacı içtim sakinleştim,durgunlaştım vs bişeyler diyor. Ben bir sürü ilaç kullanıyorum kendimde en ufak bi değişiklik fark edemiyorum. Hala bunalımdayım hala aklımda sorunlar var hala mal gibi yaşıyorum. Dikkat bozukluğum var concerta kullanıyorum derslere fayda sağlar diye yok etkisi cidden yok veya ben anlayamicak kadar aptalım. Ya da ilaç firmaları psikolojik olarak insanları kandırıyo valla artık böyle düşünmeye başladım hiç bişey düzelmiyo
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

peacelover
    Guest

mesele şu ki sen çocuk değilsin. concerta çocuklardaki hiperaktivite dikkat eksikliği hastalığında etkilidir yetişkinlerde ise sadece uyarıcıdır.
    uyarıcı da dikkat sorununa çözüm olmayabilir. meditasyon tavsiye ediyorum: http://tr.tm.org/

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlaç tedavisinin ciddi şekilde plasebo etkisi oldugunu düşünmeye başladım veyahut bende etki etmiyor. Herkes konularda şu şu ilacı içtim sakinleştim,durgunlaştım vs bişeyler diyor. Ben bir sürü ilaç kullanıyorum kendimde en ufak bi değişiklik fark edemiyorum. Hala bunalımdayım hala aklımda sorunlar var hala mal gibi yaşıyorum. Dikkat bozukluğum var concerta kullanıyorum derslere fayda sağlar diye yok etkisi cidden yok veya ben anlayamicak kadar aptalım. Ya da ilaç firmaları psikolojik olarak insanları kandırıyo valla artık böyle düşünmeye başladım hiç bişey düzelmiyo
    Hezeyenlarım varken benzer şeyler ben de düşündüm.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hezeyenlarım varken benzer şeyler ben de düşündüm.
    abi solian,rexapin,concerta,paxera kullanıyorum hayatımda hiç bişey değişmedi hani Before/After yapamıyorum ee o zaman ben niye kullanıyom bunları hadi hayatımı geçtim kendimde fark etmiyorum bi değişim olduğunu çok garip yav gene sosyal fobi var gene bunalım var gene anksiyte var hepsi var anasını satim geçmiyo
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

peacelover
    Guest

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi solian,rexapin,concerta,paxera kullanıyorum hayatımda hiç bişey değişmedi hani Before/After yapamıyorum ee o zaman ben niye kullanıyom bunları hadi hayatımı geçtim kendimde fark etmiyorum bi değişim olduğunu çok garip yav gene sosyal fobi var gene bunalım var gene anksiyte var hepsi var anasını satim geçmiyo
    fakat solian ve raxapin antipsikotik olduklarından dikkat için o kadar iyi değil. doktor bu yüzden yanına concerta vermiş.
    elbette ki dozaja bağlı. düşük doz ise pek sıkıntı beklenmez.
    ve antipsikotikler sosyal fobi için genelde pek iyi değil.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bana verilen ilaçların plasebo olduğunu ve bunun benden saklandığını düşünüyordum. Ancak bunun saklanmasının benim iyiliğim için , doktorların beni tedavi edebilmeleri için uydurduklarını düşünmüştüm.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

peacelover
    Guest

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana verilen ilaçların plasebo olduğunu ve bunun benden saklandığını düşünüyordum. Ancak bunun saklanmasının benim iyiliğim için , doktorların beni tedavi edebilmeleri için uydurduklarını düşünmüştüm.
    bu da hezeyana beziyor ama hastalıklardaki hezeyanlar kötülük görme şeklindedir. bu ise iyilik görme varsanısı.

Banned

hipnoz okb ye iyi gelebilir.

Banned

ceheneme gidersen okb olur.

Banned

cennette de ailemizle mi yaşayacağız bilgin var mı?

Sayfa 1/5 12345 SonSon