Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: bendeki milad: ilaçlar ( ilaç öncesi ve ilaç sonrası )

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı peacelover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aptal terapist anlamadı ama başka doktorlar anlamıştı. bende zamanla bazı kişilere karşı kin ve intikam hezeyanları oluşuyor ve doktorlar bu durum için antipsikotik yazıyorlar.
    doktorlar yazmadı ama ben kendim internetten "öfke için ilaç" diye arayınca öfke için ilk önce SSRI antidepresanlar çıktı.
    sonra anladım ki bendeki öfke, kin, intikam duyguları için SSRI antidepresan + düşük doz antipsikotik kombinasyonu uygun.
    bi hayli ilginç birisin ha yaş kaçtı?
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı peacelover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fakat elleşmek olmaması psikoterapide bende sıkıntı yarattı! bakırköyden çok önce çuval dolusu paralar vererek istanbulun elit teşvikiye nişantaşı civarına yerleşmiş sosyete terapistinin birinden terapi aldım. sanırım 60-70 görüşme yaptım.
    sosyete terapisti diyorum ama terapide en iyiler de onlar. mesela tanınmış doktorlar engin geçtan ve özcan köknel de oralarda ağlarını atmış hasta avlıyorlardı. bugünün parası ile tek görüşme için belki 1000 lira alıyorlardı.
    terapiste zamanla aşık oldum yani terapist kadındı. aşık olduğun kadınla elleşmeden zaman geçirmek de pek o kadar iyi değil!
    Bir film varmış izlemedim ama duymuştum psikoloğuyla aşk yaşayan bipolar diye.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Banned

terapistle aşk aşamasında doktorlar hastanın aşkına karşılık verse terapiye de ilaca da gerek kalmaz hasta iyileşir.

peacelover
    Guest

Alıntı nickname Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi hayli ilginç birisin ha yaş kaçtı?
    30 civarı

peacelover
    Guest

Alıntı geray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    terapistle aşk aşamasında doktorlar hastanın aşkına karşılık verse terapiye de ilaca da gerek kalmaz hasta iyileşir.
    ama terapistin amacı hastaya karşılıksız aşk yaşatıp egosunu tatmin etmek!
    terapistin çok hastası vardır ve bi sürü aşığı vardır.
    bu yüzden terapistler karşı cins tercih ederler!
    ben aşık olmamak için erkek terapiste gittim. ama erkek terapist beni ortak çalıştığı kadın terapiste devretti!
    adamlar tezgahı kurmuş!
    terapiste aşık olunca ömür boyu çuval dolusu parayı vermeye devam ediyorsun!

peacelover
    Guest

Alıntı intention Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne ettiniz psikiyatriden de sogudum simdi. Ne aski yav. Ellesmemek derken kastim temizlik anlaminfayfi ben kimseye el surmeyi sevmem de.ama birileri asik olacakasa hastalarla iletisim o kadar ilerleyecekse psikiyatri de zor hatta bana en zor. Sonucta binlerce hasta gorecez belki de yani hastanin 1 doktoru olabilir ma doktorun 1 hastasi yok
    sen de terapist olma. sadece ilaç yaz hastayı postala!

Banned

hastanın terapistine cinsel boyutları olan güçlü bir sevgi bağı ile bağlanmasına olumlu transferans denir.
    olumsuz duygular ise hastanın çocukluk döneminde anne ve babası tarafından doyurulmamış isteklerin (odipus komleksi ,elektra) analiste yöneltmesidir.
    tecrübeli bir analist her 2 transferansı da güçlü bir tedavi aracı olarak kullanır.

aşk ve ardından gelebilecek öfke ve saldırganlık terapinin başarıya ulaştığının göstergesidir önemli olan bu aşamadan sonra terapiyi doktorun sürdürebilmesi.

ıntentıon bunlar tıbbi bilgiler. aşkta dünyanın en güzel şeyidir, neden kaçtığını çözümlemek gerek.

bir de psikiyatristler de psikanalizden geçiyor eğer psikiyatrist olacaksan a psikoanalizden geçemek zorunda kalacaksın.

peacelover
    Guest

hastanın terapistine cinsel boyutları olan güçlü bir sevgi bağı ile bağlanmasına olumlu transferans denir.
    olumsuz duygular ise hastanın çocukluk döneminde anne ve babası tarafından doyurulmamış isteklerin (odipus komleksi ,elektra) analiste yöneltmesidir.
    tecrübeli bir analist her 2 transferansı da güçlü bir tedavi aracı olarak kullanır.

aşk ve ardından gelebilecek öfke ve saldırganlık terapinin başarıya ulaştığının göstergesidir önemli olan bu aşamadan sonra terapiyi doktorun sürdürebilmesi.

ıntentıon bunlar tıbbi bilgiler. aşkta dünyanın en güzel şeyidir, neden kaçtığını çözümlemek gerek.

bir de psikiyatristler de psikanalizden geçiyor eğer psikiyatrist olacaksan a psikoanalizden geçemek zorunda kalacaksın.
    hayır psikiyatrist değil sadece psikanalist psikanaliz alır. psikolog da psikanalist olabilir.
    mesela bilişsel terapist bilişsel terapiden geçmez.
    bu gibi kurallar yüzünden psikanaliz bir tarikat özelliği gösteriyor.

peacelover
    Guest

evet teoriye göre psikanalizde durumlar böyle ama bence psikanaliz baştan sona saçmalık.
    merlin monroe de psikanaliz almış. ne oldu? sonunda intihar etti.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123