Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Online Kurslar

Banned

Standart Online Kurslar

Arkadaşlar merhaba;

CV'ye koymalık belki pek olmasa bile
    onu şişirebilecek bir teklifim var.
    İnternette online kurslar mevcut.
    Şimdi reklam yapmayayım, zaten sayamam da
    çok fazla. Türkçesi var, İngilizcesi var.
    Ücretsizi var, paralısı var. Sertifikalısı var,
    sertifikasızı var. Evde PC başında günde
    birkaç saatinizi ayırarak güzel bilgiler
    öğrenebilirsiniz.

Tavsiye ederim. CV'leri doldurmak lazım.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşkurun kurslarını takip edebilirsiniz. Para da alırsınız üste sertifika da.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CV yi doldurmanın sanıldığı kadar önemi yok. CV sadece yarım sayfa olabilir ama 5-10 sayfalık dolu dolu CV den daha etkili olabilir.(İş tecrübesi özellikle çok önemli)

Bir de CVlerine yalan yazıp şişirenler çok. Bu yüzden CVler elemede çok etkili olmuyor. Mesela bizim başımıza gelen bir şey. Daha önce çalıştığım iş yerinde, eleman alınacaktı, CVleri inceleyip mülakata çağıracağımız 10 kişiyi belirledik. Ve mülakatta, iyi derece İngilizce biliyorum diyenlerle İngilizce konuşmaya başladığımızda dediklerimizi hiç anlamadıkları, tek kelime konuşamadıkları ortaya çıktı. Almanca biliyorum diyenle de, Almanyada okumuş bir arkadaş konuştu. CVsinde çok iyi Almanca biliyorum diyen kişinin, tek kelime Almanca bilmediği ortaya çıktı.
    Daha önce çalıştığı şirketleri yazanların önemli kısmının da o şirketlerde çalışmadığını öğrendik.Bir kısmı ise, yaptığı stajları işte çalıştım diye yutturmaya çalışmış

Yani, inanın CV nizin dolmasının hiç önemi yok. Şirketler, istedikleri alanda onların ne işine yarayacağınıza bakıyor. Bu adam dolu doluymuş, bunu kaçırmayalım diyen hiçbir insan kaynakları uzmanına raslamadım
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

peacelover
    Guest

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CV yi doldurmanın sanıldığı kadar önemi yok. CV sadece yarım sayfa olabilir ama 5-10 sayfalık dolu dolu CV den daha etkili olabilir.(İş tecrübesi özellikle çok önemli)

Bir de CVlerine yalan yazıp şişirenler çok. Bu yüzden CVler elemede çok etkili olmuyor. Mesela bizim başımıza gelen bir şey. Daha önce çalıştığım iş yerinde, eleman alınacaktı, CVleri inceleyip mülakata çağıracağımız 10 kişiyi belirledik. Ve mülakatta, iyi derece İngilizce biliyorum diyenlerle İngilizce konuşmaya başladığımızda dediklerimizi hiç anlamadıkları, tek kelime konuşamadıkları ortaya çıktı. Almanca biliyorum diyenle de, Almanyada okumuş bir arkadaş konuştu. CVsinde çok iyi Almanca biliyorum diyen kişinin, tek kelime Almanca bilmediği ortaya çıktı.
    Daha önce çalıştığı şirketleri yazanların önemli kısmının da o şirketlerde çalışmadığını öğrendik.Bir kısmı ise, yaptığı stajları işte çalıştım diye yutturmaya çalışmış

Yani, inanın CV nizin dolmasının hiç önemi yok. Şirketler, istedikleri alanda onların ne işine yarayacağınıza bakıyor. Bu adam dolu doluymuş, bunu kaçırmayalım diyen hiçbir insan kaynakları uzmanına raslamadım
    walla benim CV bomboş. kendimi bildim bileli işsizim! mecburen yalanla dolduracağız. ya tutarsa. yani en azından iş görüşmesine çağırırlar!

Banned

peacelover ve ben işşiziz .sevgili , dvrmchrkt bizi işe alır mısın?

peacelover
    Guest

Alıntı geray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peacelover ve ben işşiziz .sevgili , dvrmchrkt bizi işe alır mısın?
    devrimci değişik bir işveren, forumdan hasta ve iş deneyimi olmayanları topluyor.
    ben devrimcinin işyerinde tuvalet temizleyebilim! ...

Banned

ben de camları parlatırım.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Personelim arasında sdece 1 kişi ciddi rahatsız.O da şizofren ama ilaçlarını düzenli aldığını umuyorum.Çünkü bazen öyle davranışlar sergiliyor ki,o gün ilaç alıp almadığından şüpheleniyorum.
    Onun haricinde diğerleri normal.
    Keşke Ali Ağaoğlu gibi zengin olsaydım da binlerce kişiye iş verebilseydim.
    Geberip gideceğiz birgün.Bari ekonomik ve sosyal hayatta birbirimize destek çıkalım .
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned

doğru söyledin geberip gitcez bir gün sahiden. şaka bir yana da çalışmak rahatsızlığa iyi geliyor. işi bırakınca ilaç dozlarım epey yükseldi. bir yasa çıksa dönebilirsin deseler yapamam şu halimle.

peacelover
    Guest

Alıntı geray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru söyledin geberip gitcez bir gün sahiden. şaka bir yana da çalışmak rahatsızlığa iyi geliyor. işi bırakınca ilaç dozlarım epey yükseldi. bir yasa çıksa dönebilirsin deseler yapamam şu halimle.
    benim ilaç dozlarım düşük. sen gerayı işe al.

Sayfa 1/3 123 SonSon