Sayfa 3/3 İlkİlk 123
27 sonuçtan 21 ile 27 arası

Konu: Bipolarım sizce durumum ne seviyede ?

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Ferenc Puskas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuda sana katılıyorum dostum. @cbr_150 takip ettiğim kadarıyla bazı konularda kendini çok fazla kasıyor, umarım bu ters etki yapıp bir yerlerde patlamaz.
    evet böyle kendini kasmalar genelde kötü sonuçlarla bitiyor. Bazı insanların biraz rahat olması ve bundan korkmaması gerekiyor
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

arastir delile dayanmak guzel birseydir.insanın kafasina göre konusmasi insani bircok kez yanlisa götürür.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı intention Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yil olmus 2017 ne demek muzik kotudur ben de diyorum bu benim cesiyli hadislere dayandirarak ulastigim ogrendigim bir sonuctur. Islam dininde konusu tartismalidir haram diyen de var mektuh diyen de.. Modernlik kibirlenmek muzik adi altinda şehavi gosterilerde bulunmak sesini bile bazi icgudukeri icin kullanmak ise muzige de kqrsi cikarim her seye de. Bazen sarkici oldugumu dusunurum ve inanilmaz kibir dolu bir sey milyonlarin senialkislamasi sana hayran olmasi asikbolmasi magazincilerin pesinden kosmasi yahu sen kimsin ki ? Alt tarafi sesi guzel bir insansin bu kadar abartmaya ne gerek var. Cbr 150 nin kasti da budur bence..insanin ruhunu dinlendiren mutlu eden mutsuz eden muzikler vardir elbet.ilahiler ise sarkidan da mantiksiz geliyor bana . Ben muslumanim qrastirdim ve bildigim bir sey. Muzik konusu. Muzikle elitligin alakasi kismen bence de vardir. Mesela terbiyesiz sozler iceriyorsa ve kisi bunu dinliyorsa gayet nonelit bir kisidir o. Ben de boyle soylerim ama sarki dinlemeyi cok severim. Ancak turkce dinleyememekteyim cunku sozler asiri mantiksiz geliyor. O ona asik olmus. Yok seni ozkedim. Yok bilmem ne . Yok dudaklarin yok tipin yok seniunutamadim. Yav bana ne senin sevginden ben yabanci dinlerim ingilizce sirpca vs. Sarkiyi anlamam muzige gore anlam yuklerim kendimce ... bu isler bana ters geliyor zaten mumkun oldugunca dinlememeye calisiyorum yani isime geleni yqpiyorum
    niye dinlememeye çalışasınki? anlamadğın bi şarkı sana niye ters gelsin seviyosan dinle ne var bunda. Müzik kötüdür demek cidden çok saçma ayrıca biri çıkıp şarkı söylüyosa herkes hayran olup aşık oluyosa o müziğin sorunu değil hayran kitlesinin sorunudur. Müzik ruhun gıdasıdır
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

Karar Dönemi

Muzige karsiyim pop rock hiphop rap arabesk türkü vs farketmez insanı ibadetten alikoyan icinde calgi bulunan insanin duygularini kabartan muziklere karsiyim icinde calgi olmayan sozleri şirk isyan haram barındarmayan şeyler konusunda birsey söyleyemem.Vahye teslim olmayip kendi arzularina teslim olan birisi inancini zevkine dayandirir.

Banned

zulmeve sömürüye isyan etmek en büyük ibadettir.

Banned

Alıntı nucleogenesis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inanmadık zaten
    neye inanmadınız?!

Banned

Standart Kimyayı Saadete kulak verelim

İmam Gazalinin eseri kimyayı saadette "Sema" babı bulunmakta

https://diniders.files.wordpress.com...gazali-pdf.pdf

295. sayfanın ss'si

Sema.jpg

Not : Sema babının hepsini okumanız tavsiye edilir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123