4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Depresyon öncesi seyri ve sonrasını tarif edişim.

Karar Dönemi

Standart Depresyon öncesi seyri ve sonrasını tarif edişim.

depresyon öncesi seyri ve sonrası beyin ve beyninizin ampulü.

Ayrıca yüz görünüşünüz.
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Karar Dönemi

Alıntı 'yade' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depresyon sonrasında, eskisi gibi olmaz diyorsunuz.
    Depresyonun düzeyine bağlı aynı zamanda anksiyete ile eşlik edip etmediğine ve sizi çok zayıf bir halinizde yakalayıp yakalamadığına bağlı.

Karar Dönemi

Alıntı 'yade' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depresyon sonrası kendini çok toparlayan, eskisinden daha iyi olan birini de gördüm. Bazen majör depresyon insanı bi sarsıp kendine getiriyor.
    Ama uzun süreli hafif depresyon, bütün algılama şeklinizi bozabiliyor.
    Ben artık normal olamayacağıma karar verdim. Tam 22 yıldır normal olmak için çalışıyorum. Normal derken o ilk resimdeki beyne sahip insan. Dünyaya bakışı şu: her şey birbirini sarmalıyor. Dünya güzel bir uyum içinde. Bütüne bakıyor ve kendini iyi hissediyor. Ben ise detaylara takılıyorum. Hatta detayın detayının da detayı vardır bende.
    Kimsenin kafası benim kadar dolu değildir.
    İnsanların çocukluğunda bilinç altına dünya ve yaşam felsefesi kodlanır.
    Zaten ergenliğine kadar bir çocuk özgüvenini kazanıp hayatı anlayıp nöropsikolojik gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlarsa ve ergenliğini erken atlatıp yetişkin olursa.
    Bu hastlalıklara karşı daha bir bağışıklık kazanıyor.. Hani toplumda adam olmak diye bir söz vardır.
    Ağır ve zorlu bir işe verirler yada askere gönderirler adam olsun diye.. işte bundaki amaç bahsetmiş olduğum gelişimsel süreci tamamlaması içindir.
    Halbuki yanlıştır.. Bir insana ta çocukluk yaşlarında insiyatif sahibi olmayı özgüvenli olmayı kazandırmak lazım o zaten kendine bir rota çizip adam olma yetişkin olma yolunda yürüyecektir.
    Aynı şekilde cinselliği ayıp göstermek.. ya okuyacaksın ya ticaret yapacaksın ikisinden biri gibi şeyler söylemek.. bizim için hava hoş ister ders çalış ister çalışma sonra kafanı duvarlara vurursun gibi şeyler söylemek çok çok yanlış..

Çocuğa bu gibi konularda serbestlik verilmeli cebine para koyulup şımartılmalı.. şımarmalı ki özgüven ve insiyatif kazansın.. ama raydan çıkacak kadar da para verilmemeli.
    çocuğa anne baba samimiyeti candanlığı sahipliği mutlaka yaşatılmalı fakat bir yandan da onun insiyatif sahibi olması yönünde fırsatlar ve serbestlikler tanınmalı.

İşte çocuk bu gibi şeyleri kazanamazsa zihni sürekli dolu olur ilerki yaşlarında hızlı bir şekilde depresyona girebilir. ve depresyon sonrasında zihni sıfırlanamayacak kadar dolu bir hale gelebilir.

Amaç çocuğu ergenlik sonrasına kadar zihnindeki sorguların düğümlerini çözerek yetiştirmek ve zihnini sorgu tutmaz hale getirmek olmalıdır.. Böylece çocuk ilerde sağlıklı ve özgüvenli bir yetişkin olabilmelidir.
    Konu Erkyuo tarafından (20-11-2016 Saat 12:21 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Ebeveyn bilinci çok önemli. Kader her şey etkili. Kronik zihin doluluğu olumsuz duyguların bıraktığı derin bir iz ve baskı. Kısır döngüler yaşamsal çelişkilerle besleniyor ve arada olan bize oluyor.