6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: depresyon+DEHB+başka işeylerde var ama...

Standart depresyon+DEHB+başka işeylerde var ama...

selamlar. ben 26 yaşında erkeğim. sanırım lise 3 ten beri depresyondayım. depresananın her türlüsü denedim. hatta bi ara bipolar teşhisi kondu. uzun süre lityum+lamictal+wellbutrin vs kullandım onlarda fayda etmedi.üzerimde sürekli bi çöküklük var. hiç iyi olmayacakmışım gibi geliyor.tv izleyemiyorum 5 dk dan fazla ders çalışamıyorum aklım hep başka yerde.kitap okurken sürekli içimden sarkı söylüyorum. hiçbirşey anlamıyorum. başladığım hiçbirşeyin devamı gelmiyor.kendimi hayattan soyutlamış gibiyim.evde oturdukça oturmak istiyorum kimseyi arayamıyorum.sürekli oturup saatlerce düşünüyorum. bi sürü hobi edindim hiçbirinin devamı gelmedi. lustral brintallix vs veya dopamin kullandığımda ilk birkaç ay iyi geliyor. ama sonra beynim çok hızlanıyor ve yancak gibi oluyor. kimseyi dinleyip konuşamıyorum. daha kötü depresyona giriyorum.hoca şuan selegilin patch die bişey önerdi. vucuda bant yapıştırılıyormuş. bilgisi bi tavsiyesi olan var mı ?

Banned

düzenli ilaç kullanman gerekiyor bence, aksatmadan. şimdiye dek kullandığın ilaçlardan sana en iyi hangisi ise kullanmaya devam etsen iyi olur. durum beyin hormonları kaynaklı.

çok şey denedim ama hep başa dönüyorum. aslında lityum lamictal wellbutrin vs kullanınca depresif olmuyorum ama o zamanda enerjim özgüvenim yarı yarıya inmiş oluyor. patch nasıl birşey acaba ne kadar kullanılıyor nasıl bırakılıyor? çok büyük riskleri var dedi doktor.

Karar Dönemi

Alıntı Ferenc Puskas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık konuşmak gerekirse içinde bulunduğun durumdan çıkmak senin elinde yoksa doktorların / psikologların elinde oyuncak olup gidersin. Bugün patch uygularlar, yarın ilaç kombinasyonlarını sil baştan değiştirirler, olmadı mı, yanına biraz da psikoterapi, daha da mı olmadı EKT, sonuçta da bir şey değişmez. Bir bakmışsın 30 yaşına veya 40 yaşına gelmişsin aynı şeyleri yaşayıp duruyorsun. Sen bir yerde bu zinciri kırmadıkça, bu kısır döngü devam eder gider.
    Aynen katılıyorum çözüm sensin gayret etmen hatta biraz isyan etmen gerekiyor. Yoksa iyi hissediyim kötü hissediyim diye bekleme bir yerden başla yaşın az değil.

neden? bunları kullanınca kendimi atsamda kurtulsam dürtüsünden kurtuluyorum ama günün 12 saati uyuyorum. geri kalan zamanda da yorgunluk isteksizlik oluyor üstümde. birde kafam içinde sürekli sesler var. bazen şarkı bazen konuşmalar. yaptığım hiçbir işe veremiyorum kendimi

dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu. oturduğum yerden saatlerce kalkmayıp düşünüyorum noolcam die. bazen kafamda birileriyle konuşuyorum. psikotik herhangi birşeyim yok. tv izleyemiyorum 2 saat tv ye bakıyorum ama aklım başka verde oluyor. kitap okurkende aynı. concerta ritalin kullandım ama pek faydasını görmedim.