Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: En çok ta benciller karşı çıkar intiharlara !

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Standart En çok ta benciller karşı çıkar intiharlara !

İlk başta belirtmem gerekirse ben kimseyi intihara teşvik etmiyorum veya özendirmiyorum aklımdan geçen ve gördüklerimi anlatmak istiyorum.

Çoğumuz intihar sözcüğü duyunca bir irkilme duyar, bu yakınlarımızdan biriyse hele çok daha büyük bir sarsıntı duyarız.Ama aslında öyle olmaması gereken bir şey, yaşam hakkı kadar bunu sonlandırma hakkı da insanın elinde olmalı.
    Ama bunu böyle görmeyip kendi çıkarları yüzünden intiharı körü körüne engellemek isteyen çok bencil insanlar var.O senin ölümünden sonraki aşamaları bahane edip aslında içindeki vicdanıyla yüzleşmekten korkutuğu için seni engeller.Vicdanı rahat olsa, aman banane git yap der ama demez çünkü kendi içine dokunuyorsunuz.Dini boyutunu da ele almak isterdim ama bu biraz olay subjektif olduğundan dolayı herkes kendi açısından haklı.Ama şunu diyeyim biri ölmek istiyorsa biraz düşünün acaba onun ölümü mü? yoksa onun ölümünden sonra yanlızlığıma mı üzülüyorum.Onsuz ne yapacağıma mı üzülüyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned
    Yer
    Ankara

Hemfikir oldugumuz tek konu diyebilirim belki. Ailem mesela, bana köstek oluyor, kendimi rahatlamak için yapmak istedigim şeyler var ama yapamıyorum onlar uzulur diye. Haksızlık. Degil mi? Ama beni artık intihar kesmez, şöyle bi toplu katliam guzel olur.

Karar Dönemi serhat_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Son Kanunsuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemfikir oldugumuz tek konu diyebilirim belki. Ailem mesela, bana köstek oluyor, kendimi rahatlamak için yapmak istedigim şeyler var ama yapamıyorum onlar uzulur diye. Haksızlık. Degil mi? Ama beni artık intihar kesmez, şöyle bi toplu katliam guzel olur.
    kesmez. Zaten kendimiz için yaşamıyoruzki ailem üzülmesin diye kendimizi yedik bitirdik. onlar üzülür diye biz yapmıyoruz ama onlar çok güzel her istedigini yaşayıp yapabiliyor. İşin dini kısmı olmasa çoktan denerdim intiharı.. Ama hep bi umut var, umut fakirin ekmegi umar ha umar umar.
    Uzaklarda..

Karar Dönemi

benim görüşüm tam tersi intihar bencillik.

Karar Dönemi

Bencellik mi bilemem ama cesaret işidir. Korkaklar özellikle zıttını iddaa eder

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk başta belirtmem gerekirse ben kimseyi intihara teşvik etmiyorum veya özendirmiyorum aklımdan geçen ve gördüklerimi anlatmak istiyorum.

Çoğumuz intihar sözcüğü duyunca bir irkilme duyar, bu yakınlarımızdan biriyse hele çok daha büyük bir sarsıntı duyarız.Ama aslında öyle olmaması gereken bir şey, yaşam hakkı kadar bunu sonlandırma hakkı da insanın elinde olmalı.
    Ama bunu böyle görmeyip kendi çıkarları yüzünden intiharı körü körüne engellemek isteyen çok bencil insanlar var.O senin ölümünden sonraki aşamaları bahane edip aslında içindeki vicdanıyla yüzleşmekten korkutuğu için seni engeller.Vicdanı rahat olsa, aman banane git yap der ama demez çünkü kendi içine dokunuyorsunuz.Dini boyutunu da ele almak isterdim ama bu biraz olay subjektif olduğundan dolayı herkes kendi açısından haklı.Ama şunu diyeyim biri ölmek istiyorsa biraz düşünün acaba onun ölümü mü? yoksa onun ölümünden sonra yanlızlığıma mı üzülüyorum.Onsuz ne yapacağıma mı üzülüyorum.
    saçmalık..deli zırvasından başka bir şey değil..
    beni ancak bir benzerim öldürebilir..

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben bencil bir insanım ama intihara karşı değilim. Fakat kişinin artık çaresiz kaldığı ve her şeyin tükendiği bir anda olmalıdır.
    Ben ileride düşünebilirim ama şimdi değil.

İleride dediğim, elden ayaktan düşme durumuna gelirsem, kimseye muhtaç olmamak ve eziyet etmemek adına, intihar edebilirim. Bu şu an ki düşüncem tabi.

Öyle bir gün geldiğinde, her şeye rağmen can tatlı der miyim bilmiyorum
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Alıntı Dvrmchrkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bencil bir insanım ama intihara karşı değilim. Fakat kişinin artık çaresiz kaldığı ve her şeyin tükendiği bir anda olmalıdır.
    Ben ileride düşünebilirim ama şimdi değil.

İleride dediğim, elden ayaktan düşme durumuna gelirsem, kimseye muhtaç olmamak ve eziyet etmemek adına, intihar edebilirim. Bu şu an ki düşüncem tabi.

Öyle bir gün geldiğinde, her şeye rağmen can tatlı der miyim bilmiyorum
    Dersin emin ol Bu herkesin söylediği birşeydir ama daha yapanı gazete de dahil duymadım

İntihar etmek pes etmektir. Bende çoğu kez düşündüm. Ama yapamadım. Yapamamaktan ziyade, yapmadım. Öldürmeyen şey güçlendirir diye bir söz vardır. Mesele düşmek değil, düştüğünde kalkmasını bilmektir. İnsan ne yaşamışsa yaşasın, neler görmüşse görsün, tüm olanlara rağmen ben hala buradayım, ve dimdik ayaktayım diyebilmelidir. Sahip olduğumuz sorunlar, aslında bizleri yıldırmadı. Aksine daha da olgunlaştırdı.

Banned
    Yer
    Ankara

Alıntı u2222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dersin emin ol Bu herkesin söylediği birşeydir ama daha yapanı gazete de dahil duymadım
    You know nothing Jon Snow.

Çok degişkendir bu, söyleyen adamın yapısını karakterini annesi babası kadar iyi biliyorsan bir şey diyemem tabii. Ama öbur turlu biraz kuru gurultu.

Sayfa 1/2 12 SonSon