Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bu evlilik kurtulmalı mı bu evlilikten kurtulunmalı mı?

Karar Dönemi

Standart bu evlilik kurtulmalı mı bu evlilikten kurtulunmalı mı?

ben ilgiyi ve ilgilenilmeyi severim kim sevmez ki.
    hep ilgilendikçe de hoş şeyler yaşamamak olası.
    artık kaldıramıyorum bana yapılan muameleyi.şiddet görmüyorum ama sahipsiz gibiyim.herkesin değeri maddi benle
    daha dün annem dedi taksitinden 3-5 kuruş bıraksan şaşardım.niye neden diyince vergi ödüyormuş ne alaka ise.kafamda kara bulutlar dolaşırken boşanmaya kalksam annem daha böyle.
    kocamı çok severdim de.artık sevmem gerek mi diye düşünüyorum.dün uyardım. bana dedi ki "beni kafaya takma"
    bende dedim seni kafaya takmazsam sen artık kötü şeyleri takarsın.
    bana cevabı salaklığını ilgimden meşru gördüğü için
    "coşku hocam öğret bakalım.ben yeni bilgiyi severim"
    evlilik değil çocuk oyuncağı.Allah da bu kafaya çocuk vermiyor bana acıyıp eminim artık.
    çünkü arkadaşları yanında yüz defa arasam gelicem diye yalan atar gelmez.
    çünkü anasına babasına beni bırak kendi için bile hayır diyemez.
    arkadaşlarımla bile dertlesirken.kocan seni sevmiyo mu? bi yüzünü güldürmedi hep sıkıntılı dediler.
    dışardan bile böyle görünüyorsa.
    evet buna dayanarak fikirlerinizi dinliyorum.onun yüzünden bi daha sinir hastası olmak istemiyorum. bende sevilmediğimi düşünmeye başladım.karakterindeki tasmalı köpek gibi kim ipini çekerse oraya gitmesi iyicene canımı sıktı. nedense tasmasının ipini ben harici herkese veriyor.

dreamer8
    Guest

O umutlar beslediğimiz, geç kaldığı için iyice endişelendiğimiz, en meşru kurum olan evlilik kurumunun bu tablosunu görünce hiç bir şeye inancım kalmıyor. Evlenen de pişman, evlenmeyen de. Eğer sağlığıızdan olacaksanız, neyleyim öyle evliliği, öyle töreyi. Buna siz karar vereceksiniz. Boşanan ne ilk, ne son kişi olacaksınız. Evli bir kadın, tasmanın ipini eline nasıl alacağını zaten bilir, erkeğinin zayıf noktasını çözer ama anladığım kadarıyla dirençli biriyle karşı karşıyasınız. Evliliklerde bir sınır eşik vardır. O eşikten sonra ilişki düzelme yoluna girerse evlilik sürer, halan bozulma yolunda giderse evlilik biter. O eşiğe yakın yerlerde geziniyorsunuz.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O umutlar beslediğimiz, geç kaldığı için iyice endişelendiğimiz, en meşru kurum olan evlilik kurumunun bu tablosunu görünce hiç bir şeye inancım kalmıyor. Evlenen de pişman, evlenmeyen de. Eğer sağlığıızdan olacaksanız, neyleyim öyle evliliği, öyle töreyi. Buna siz karar vereceksiniz. Boşanan ne ilk, ne son kişi olacaksınız. Evli bir kadın, tasmanın ipini eline nasıl alacağını zaten bilir, erkeğinin zayıf noktasını çözer ama anladığım kadarıyla dirençli biriyle karşı karşıyasınız. Evliliklerde bir sınır eşik vardır. O eşikten sonra ilişki düzelme yoluna girerse evlilik sürer, halan bozulma yolunda giderse evlilik biter. O eşiğe yakın yerlerde geziniyorsunuz.
    evet kara kara düşünüyorum bipolar hastasıyım hastalığımı hortlatmak istemiyorum.

Karar Dönemi

bir de şu var psikiyatr ile konuşsam mı kocamı da götürsem mi diye düşünüyorum böyle bir evliliğe çocuk yapmak macera olur değil mi
    anladığım kadarıyla beni tüketen ilişkilere de bağımlılığım var.acaba o yönden de mi psikolojim bozuk.kendi annem ,kocam, kocamın ailesi beni tüketmek için sıraya girmiş gibi evim kira vermemek için kvaldeme ait evde oturuyorum.kim ne derse desin evliliğimizde onun ailesinin gizli eli var.kocamın ailesi de düzgün değil.düzgün bi aile hayatları yok.kocamda artık babasına mı çekmiş o yönde bilmem ailesi kötü bir örnek.
    bunun harici kendimi iyileştirmek istiyorum bu bağımlı halim beni tüketiyor.belki böyle olmasam.herkese her şeye kolay eyvallahı çekerim.
    yarın öbürgün boşansam.annem bağrına basıyo gibi görünüp suçlar aşağılar içimi kemirir. zaten kendi annemde kocam tarafı da elimdeki üç kuruşun peşinde.o üç kurusu versem zaten yaranamam.

Karar Dönemi

Alıntı Ferenc Puskas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koca: Suçlanmış ve tasmalı bir köpeğe benzetilmiş.

Kayınvalide: Evliliğin arkasındaki gizli düşman olarak görülmüş, ilave olarak kocanın ailesi düzgün bir aile olarak görülmüyor.

Anne: Sürekli evladının kazandığında gözü olan aşağılayıcı ve baskıcı bir karakter imajı çizilmiş.

Esas kız: Bu hikayedeki en masum kişi olarak kendini görüyor.
    umarım size ilham vermişimdir.roman senaryo yada film için

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deli değilim ben muhabbetini yaşayan birini nasıl psikiyatır ile konuştururum onu düşünüyorum.ilaç almaya değilde konuşmaya gitmek istiyorum burda özel hastanede var.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Ben size doktor falan tavsiyesi vermicem zaten götürmekte pek mümkün değil, gitse de terapistin söylemlerine kulakları kapalı olacak.Şöyle yapmalısınız, eşinizi fazla üstelemeden kendinize bir dünya yaratmalısınız.içini merak edecek bir dünya, kitap okuyun dizi izleyin tek başına bir yerlere gidip arkadaş edinin, eşinizle sadece zorunlu konular konuşun yemekti elbise yıkamaydı falan,o sohbet açarsa birini bahsederse siz mutfakta işim var deyip onu dnlemeyin o ortamdan kaçın.Zorunlu konular haricinde hiç bir konuyu onunla oturup konuşmayın.(özel konularınızı da o istediği zaman hemen yapmayın. afedersiniz yatak odanızı.) Onun ilgilendiği konularda bilgi edinmeye çalışın özelikle o tabi bunları gizli yapın.Araçla mı ilgileniyor o konuyu araçtırın.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben size doktor falan tavsiyesi vermicem zaten götürmekte pek mümkün değil, gitse de terapistin söylemlerine kulakları kapalı olacak.Şöyle yapmalısınız, eşinizi fazla üstelemeden kendinize bir dünya yaratmalısınız.içini merak edecek bir dünya, kitap okuyun dizi izleyin tek başına bir yerlere gidip arkadaş edinin, eşinizle sadece zorunlu konular konuşun yemekti elbise yıkamaydı falan,o sohbet açarsa birini bahsederse siz mutfakta işim var deyip onu dnlemeyin o ortamdan kaçın.Zorunlu konular haricinde hiç bir konuyu onunla oturup konuşmayın.(özel konularınızı da o istediği zaman hemen yapmayın. afedersiniz yatak odanızı.) Onun ilgilendiği konularda bilgi edinmeye çalışın özelikle o tabi bunları gizli yapın.Araçla mı ilgileniyor o konuyu araçtırın.
    aynen daha mantıklı dediğiniz.bende pek gideceğini sanmıyorum.kitap okumayı pek sevmiyorum.spor-dans kursuna gitmek istedim.yaşadığım ilçede bazen oluyo bazen olmuyor olsa da taş koyuyorlar tamamlanmadan.
    elazıglı bir abi dedi ki senin bulunduğun ilde hep adamlar kahvede ne varsa bu kahvede diyor.ben memleketimdeyim ama memleketimdeki gibi yetişmedim.belki o zaman sallardım.gittiği yeri.o yüzden tuhaf geliyor bana.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

tavsiyem kitap alışkanlığı olsun.Bende yıllardır hep napardım bol resimli kitapları okurdum ahhaa sornadan denk gelnce sevdiğim kitapa o gün bugündür kitaplara aşığım.Gece ışığı falan alırdım annemler ışık açık bırakma diyorlardı diye gece bile okurdum.
    Sende öle bir yapmalısın yabancı dizi izle, eşine yemeği ver gir otur dizi izle. maksat eşine mesafe koymak, yokluğunu anlar belki. psikologlar seansı nerden baksan 200 tl den aşağı değil, eşin gider psikologa 200 tl verir ve başına da kakar.tabi gitme demiyorum bu arada sadece bil öle yap bazı şeyleri. Ben çk psikologlara gittim bi faydasını görmeedim.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Moderatör SeLf_ConTRoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    united kingdom

hersey senin ne istedigine bagli.sen bu evliligi kurtarmak mi istiyorsun yoksa bu evlilikten kurtulmak mi istiyorsun?
    Elif gibi yalnızım,

Ne esrem var, ne ötrem.

Ne beni durduran bir cezmim

Ne de bana ben katan bir şeddem var.

Ne elimi tutan bir harf

Ne anlam katan bir harekem…

Kalakaldım sayfalar ortasında.

İşte ben gibi, sen gibi…

Bir okuyan bekledim,

Bir hıfzeden belki…

Gölgesini istedim bir dostun med gibi…

Sızım Elif sızısı…