Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: İnancı Kalmamış , Hayata Karşı Tepkisiz Bir Şizofren..

Karar Dönemi
    Yer
    Bursa

Alıntı ölümün_hasretinde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Harekete geçeceksin. Kusura bakma ama ailende hata var, küçükken seni sosyalleştirmeleri gerekirdi. Ben de küçükken çok sosyalleşmedim, ama sonralardan açıldım kendi kendime.

Sürekli alış veriş yaptığın yerlere giderek selam ver. Yolları sürüpen bir çöpçüye selam verip kolay gelsin abi de. Bildiğin bir adresi sor bir kadına sonra da bir erkeğe.

Madem bilgisayardan internetten site tasarımından anlıyorsun; web programlama dilleri öğren. asp php şimdi aspx phpx filan da çıktı heralde, en çok rağbet gören, ticari sitelerde en çok kullanılan hangi programlama dilleriyse onları öğren.

Bir kursa git yetenek varsa. Müzik kursu olur, yüzme kursu olur vs.

Spor salonuna yazıl, kum torbası varsa geç karşısına saldır tekme tokat hırsını al.

Günlük yürüyüş yap, biraz üşü. Ayakların şişene kadar yürü.

Bakarım, sorumluluk alırım diyorsan kuş al kedi al besle. Arkadaşlık eder, ne konuşursan dinler. Kınamaz, ayıplamaz, sadece yiyecek,su ve sevgi ister. Hayvanınla konuşursun, emin ol seni anlar. Ne dediğini anlamasa da halini anlar. Bak sana küçük bir anımıı anlatayım...

Bizimkiler kuş almış bi ara, dişi ve çok yabani. Sürekli ısırır. Hiç anlaşamazdık. Bi ara, midemden rahatsızım. İstifare bile edemiyorum artık, höğk diyip kalıyorum. Kuş da oda da beni izliyor, en yine poşete höğk ettim bir şey yok sonra kafayı halının kenara koydum kaldıramadım. Hareketsiz duruyorum öyle. Saatlerdir sessiz sedasız izleyen kuş başladı bağırmaya. Kafamı kaldırıp baktım, sustu. Gerçekten halini hissediyorlar...

İnsanlarla anlaşamıyorsan, hayvanlarla arkadaş ol

Memleket nere bu arada özel değilse?
    Ben yaklaşık 1 aydır bir kedi besliyorum.
    Hayvanları çok severim ve herzamanda bir hayvan beslemek istemişimdir zaten.
    Bizimkiler kabul etmezlerdi ancak ne olduysa 1 ay önce kendileri aldılar
    İyi bakıyorum , besliyorum , yalnız uyumasına dayanamadığım için yanımda yatıyor.

Birşey öğrenmek konusuna gelirsek , öğrenmek istiyorum ancak hiç çaba gösteremiyorum.
    Dakikasında sıkılıyorum ve bırakıyorum.

Bizim tüm akrabalar tamamen organik İstanbul'lu
    Bende doğma büyüme İstanbul'luyum ve ardından Bursa'ya taşındık.

İstanbulda doğdum > G.Antep'e taşındık > G.Antep içinde taşındık > İstanbul'un biraz dışına taşındık > Bursaya taşındık > Bursa içinde taşındık.

böyle çok gezmeli bir taşınma hali oldu ne yazık ki...

İyi bir konuya değindiniz aslında.
    Ben konumda belirttiğim gibi mutlu olamıyorum,üzülemiyorum,kızamıyorum ancak İstanbul'dan taşınmamızın aklıma geldiği bazı zamanlar oluyor ki cidden üzülüyorum.

Keşke taşınmasaydık diyerek kendi hayatımın orada nasıl olacağını düşünüyorum ve gerçekten çok iyi olurmuş gibi.
    Çocukluk arkadaşlarım , büyüdüğüm semt , tüm akrabalar vs. herşey orda olunca hayal ettiğim gibi bir kişiliğe ve hayata sahip olacağımı gerçekten düşünürüm.

Ama yapacak birşey yok.Bu durumlara ayak uydurmaktansa , madem taşınmışım önüme bakmalıyım demektense , benim tek üzüldüğüm ve aklımdan çıkaramadığım konuda bu İstanbul'dan taşınma konusu...

Ama tekrar İstanbul'a taşınmak gibi bir halimiz yok.
    Çünkü aile burayı oldukça sevdi ve İstanbul'un kalabalığı,maddi hayatı felan derken hiç düşünmüyorlar bile.

Karar Dönemi
    Yer
    Bursa

Alıntı intention Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarin evdekilere gunaydin diyerek bir adim atabilirsin belki.
    Hocam ben her sorunumu çeşitli şekillerde , yollarla defalarca denedim ancak kendim yapamıyorum ne yazık ki.

Tembellik mi desem , kaygısızlık mı desem , amaçsızlık , inançsızlık gibi bir durum.

dreamer8
    Guest

Kendini güzel ifade ediyorsun, seni dinlemek yormuyor insanı hiç. Korku, özgüvensizlik, asosyallik ayrı; kahvaltı yapmadan sigara yakmak, öğlen uyanmak ayrı. Zaten ruhun dağınık olduğu için düzenin de dağınık haliyle. Kabuktan başla. İlk sigaranı kahvaltı yapmadan yakma, uyanma saatini 11 ile sınırlandır. Her gün en az bir kez ayakkabılarını giy. Annen, aldattığını senin bildiğini biliyor mu? Ne tür delillerin var. Bilemiyorum, eğer bir şeyler değişmezse 25 yaşındaki halini hayal etmek zor görünüyor. Üzücü durum şu ki, tüm bunlarda senin hiç bir suçun yok. En önemlisi bahsettiğin yaşam şekli ve psikolojik durumdan öte eğer seni yüzyüze görebilseydim, umut vaadeden mi bir duruşun var, pes etmiş, silinmiş mi bir duruşun var, ona göre kesin bir şeyler söyleyebilridim. Zira bazen gerçekten cümleler umut verirken, kişi bitik vaziyette olabiliyor.

Banned

ses duyuyon mu?

Valla sana tavsiyem burada yazanları çok dinleme çünkü hepsini okudum ne kadar saçmalayabiliriz diyenlere örnek teşkil edicek arkadaşlar var. Öncelikle sana tavsiyem psikoloğa gitmemen. Gitme gerek yok... Hayvan Besle demişler evet hayvan çok faydası olurdu. Ama sen sorumsuz duygusuzsun hayvana yazık sakın deneme... herkez iyi olucak diye birşey yok dünya adil değil bakış açını değiştir bazı şeyleri kabullen. Kendinden üstün gördüklerini değil alt gördüklerine bak...
    | َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |İmkânın sınırını görmek için, imkânsızı denemek lazım...| َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |

Karar Dönemi

Ailenin seni psikolağa götürmesini beklemek yerine sen git. Bu adımı sen at ...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12