Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: takintilarin bitirdiği bir ömür ... fikirlerinize ihtiyacım var

Standart takintilarin bitirdiği bir ömür ... fikirlerinize ihtiyacım var

Selâmün Aleyküm herkese
    ben 17 yaşında yakalandim çok erken oldu suan 29 yaşıma girmek üzereyim . Dini okb ler sardı her tanımı bir sürü çeşitli oldu ama şimdi en çok abdest ve namazda kaldı . İnanılmaz bir ağırlık oluyor üstümde kolumu zor kaldiriyorum 7 24 abdest namaz zamanını düşünüyorum asla kafamda başka birşey dusunemiyorum anksiyeye her an istisnasız her an var sürekli saat kolluyorum dışarı is haricinde çıkamıyorum namazım kaçar diye isyerinde de namaz kılıyorum ama o kadar yük var ki üzerimde zor duruyorum benim gibi olan varmı anafranil 225 içmeye başladım yardım eder misiniz

Yani kılıyorum ama abdest alma düşüncesi o kadar beni yoruyor kı kompulsiyon dan ziyade düşünceler yoruyor beni

Karar Dönemi

Alıntı gizemhayrettin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani kılıyorum ama abdest alma düşüncesi o kadar beni yoruyor kı kompulsiyon dan ziyade düşünceler yoruyor beni
    Abdesti ne kadar zamanda alıyorsun? Sürekli tekrar mı ediyorsun? Olmadığını mı düşünüyorsun ? Biraz detay verebilirsen sana yardımcı olabilirim inşaAllah.

Karar Dönemi

Dini okb derken aç biraz heval.. Nedir sorunların

dreamer8
    Guest

Bu şekilde ev dışında namazını kaçırmazsın ki zaten. Böylesi bir baskı altında namaz kaçırman mümkün değil. Hijyen, abdest vs açısından mı sürekli namazı düşünüyorsun. Namaz kılan biriysen, Fatihayı okuyup amin deyip, seccadeni katladıktan sonra 3-4 saat namazı düşünmemen lazım oysa. Kolaylıklar dilerim. Biraz daha açarsan, spesifik örnekler verirsen, bir gününü nasıl zehrettiğini anlatırsan, konu hakkında istişare ederiz.

Arkadaşlar abdesti 5 dk da alıyorum dediğim gibi kompulsiyon yok bende ama beynim de sürekli suan mesela öğlen vaktine şu kadar kaldı diye stres yapıyorum anafranil 225 deniyorum bir sürü ilaç denedim malesef fayda goremedim

İnanılmaz bir tembellik gelip oturuyor üstüme ne yapacağımı sasiriyorum hicbirsey den zevk alamıyorum çünkü aklımda abdest namaz vakitler var eskiden kul hakkı namazda doğru okudum mu kible doğru mu gibi takintilarim da vardı ama gittiler şimdi bu dusunce haliyle kaldı ise yarım yamalak gidiyorum anksiyete den çok çaresiz hisse kendimi

dreamer8
    Guest

Milletin aklına abdest namaz hiç gelmiyor, senin de aklından hiç çıkmıyor. Derman içinde derde düçar olmuşsun, sonumuz hayırlara olsun. Her şeyin azı gibi fazlası da tüketiyor insanı. Anladığım kadarıyla takıntıya müsait bir yapın var. Yani abdest namazı takmasaydın eğer, başka bir şey kesinlikle kafana takılacaktı.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Takıntı hastalığına biraz da mükemmellik duygusu neden oluyor.
    Elbette hangi işi yaparsak yapalım, bize düşen görev, yaptığımız işin hakkını vermektir.Ama evrende mükemmellik yoktur, anlamsız, tanımsız bir kelimedir.

Spor yapmak ve sakinleştirici besin takviyeleri kullanmak çok rahatlatacaktır.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

senin tam zıddın gamsızlığından doktora gitmeyip ağırlaşıp ölen insan modeli.

Sayfa 1/2 12 SonSon